10 نکته مهم در انتخاب شرکت برنامه نویسی

0

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که برای انجام پروژه‌های برنامه نویسی خود به دنبال برترین شرکت برنامه نویسی بوده و دچار سردرگمی شده‌اید. امروزه با گسترش تکنولوژی، پروژه‌های برنامه نویسی بیش از پیش مورد توجه کارفرمایان قرار گرفتند. از همین رو شرکت‌های زیادی در این زمینه ایجاد شده و هر روز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. در اینجا ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که میان این شرکت‌ها، برترین شرکت برنامه نویسی را از کجا تشخیص دهیم؟ شرکت برنامه نویسی خوب دارای مزایا و ویژگی‌هایی است که باید در مرحله اول توسط شما بررسی شود. در ادامه به بررسی این ویژگی‌ها خواهیم پرداخت.

برترین شرکت برنامه نویسی را از کجا تشخیص دهیم؟

1-سابقه کار شرکت: یک شرکت برنامه نویسی باید رزومه جامع و کاملی از عملکرد، مشتریان، نوع پروژه و سابقه کاری خود داشته باشد. یک شرکت باتجربه می‌داند چگونه آنچه را که مشتری می‌خواهد به او ارائه کند. به خوبی می‌تواند نیازهای مشتری را ارزیابی نموده و مراحلی که برای رسیدن به آن لازم است را به خوبی طی می‌کند. اگر به دنبال رسیدن به نتیجه مورد انتظار و مطلوب خود هستید، شرکت باتجربه در این زمینه را انتخاب کنید.
2-به مهارت‌های مکمل مسلط باشد: در زمینه برنامه نویسی لازم است که شرکت بتواند طیف وسیعی از خدمات را به مشتریان ارائه نماید. پس باید با ابزارها و تکنیک‌های مختلفی آشنا باشد.

3-بتواند به خوبی فرایند برنامه نویسی را مدیریت کند: در ابتدا طی جلسه‌ای باید نیازهای مشتری برآورد گردد. سبک، طرح، نوع چیدمان و طراحی بر اساس نوع استفاده، نوع نیاز و وسعت پروژه تعیین گشته و فرآیند اجرا و مراحل پیشبرد پروژه پی ریزی می‌گردد.

4-مهارت در برنامه نویسی: شرکتی را انتخاب کنید که تیم برنامه نویسی مجرب و حرفه‌ای داشته باشد. قبل از واگذاری پروژه با شرکت و برنامه نویسان صحبت کرده و از توانایی‌ها و مهارت‌های آن‌ها اطمینان حاصل کنید. رزومه کاری و نمونه کارهای قبلی آن‌ها را بررسی کنید. اگر طراحی خود را به شرکتی معتبر و با نیروهای متخصص بسپارید در کمترین زمان و بدون اتلاف هزینه‌های جانبی گزاف می‌توانید پروژ خود را به سرانجام برسانید. اگر برنامه نویس قبل از انجام پروژه شما سابقه کاری قوی نداشته باشد و پروژه‌های باکیفیت به سرانجام نرسانیده باشد نمی‌تواند در کار شما موفق شود. چه بسا افرادی برای هزینه کمتر پروژه خود را به شرکتی واگذار می‌کنند که دانش و تخصص کافی نداشته و تنها باعث هدر رفتن زمان و هزینه خواهد شد. اگر شرکت برنامه نویسی حرفه‌ای نباشد شما بعد از گذشت مدت پروژه خود شاهد یک پروژه بی‌کیفیت نصفه و نیمه خواهید بود.

شرکت برنامه نویسی اصفهان

گروه برنامه نویسی آیسا https://aysaco.ir

5- با مشتریان قبلی ارتباط برقرار کنید. یک شرکت برنامه نویسی خوب همیشه با مشتریان سابق خود در ارتباط است. زیرا به مشتریان خود این اطمینان را می‌دهد که در هرکجا ارائه خدمات پشتیبانی به مشتریانش است. در اینجا مشتری همیشه آسوده خاطر خواهد بود که مشکلاتش به سرعت و به بهترین نحو برطرف می‌شود. می‌توانید از مشتریان بخواهید نقاط قوت و ضعف شرکت را به شما معرفی نمایند.

6-نمونه کارهای قبلی را بررسی کنید. نمونه کار با کیفیت و موفق نشانه صلاحیت، توانایی، تیم متخصص، مهارت و اعتبار یک شرکت برنامه نویسی است. حتما قبل از اینکه اجرای پروژه خود را به شرکت برنامه نویسی بسپارید نمونه کارهای قبلی آن را بررسی کنید. با این کار شما می‌توانید بهترین شرکت را از میان صدها شرکت انتخاب نموده و بدون نگرانی پروژه خود را به او بسپارید.

7-اجرای فرآیند به صورت شفاف: مشتری باید بتواند مراحل اجرای پروژه را به صورت مرحله به مرحله ببیند و در جریان روند کار قرار بگیرد. شرکت نباید از در جریان گذاشتن و شفاف سازی فرایند اجرای پروژه هراس داشته باشد. اگر مشتری در جریان روند اجرا قرار گیرد موجب می‌شود حس اعتماد و اطمینان خاطری در او ایجاد شده و مسیر درست در جهت رسیدن به آنچه می‌خواهد را تشخیص دهد.

8-تحویل به موقع سفارش: زمانی که قراردادی میان کارفرما و شرکت برنامه نویسی بسته می‌شود زمان تحویل پروژه توسط شرکت تعیین می‌گردد. هر پروژه‌ای مدت زمان مشخصی برای تحویل دارد. از نکات مهم در اجرای هر فرایند برنامه نویسی تحویل به موقع آن است. هر شرکت باید بتواند با بهره گیری از نیروی متخصص و ابزارهای کارآمد پروژه مشتری را در زمان مناسب به او تحویل دهد. پس باید در جلسه اول نیازهای مشتری، وسعت پروژه، امکانات مورد نیاز، سختی پروژه و … برآورد گشته و زمان تحویل به اطلاع مشتری برسد.

9-انعطاف پذیری اجرای پروژه: ممکن است نظر مشتری در میانه راه تغییر کند. تیم باید بتواند به راحتی تغییرات مورد نظر مشتری را اعمال کند.

10-قیمت یکی از مهمترین موارد در انتخاب شرکت برنامه نویسی مناسب است. اما نباید هیچگاه قیمت را فدای کیفیت کرد. قیمت پایین می‌تواند باعث کاهش خدمات، کیفیت و … شود. البته ناگفته نماند که قیمت بالا نیز نشانه کیفیت خوب نیست. قیمت باید متناسب با نوع و وسعت پروژه و به صورت منطقی تعیین شود.

در نهایت می‌توان گفت که در زمینه اجرای پروژه برنامه نویسی شرکت‌های بسیاری فعالیت می‌کنند اما باید بتوانید بهترین شرکت را انتخاب کنید تا زمان و پول شما هدر نرود. شرکت باید بتواند از سبک‌های مختلف معماری نرم افزار و مطابق با جدیدترین متد، تکنولوژی و ابزارها برای برنامه نویسی در حوزه‌های مختلف اقدام کند. برای برنامه نویسی از زبان‌های مختلف استفاده می‌شود. شرکت باید بتواند متناسب با نوع پروژه زبان برنامه نویسی مناسب را انتخاب نموده و از آن استفاده کند.

مراحل طراحی و اجرای یک پروژه برنامه نویسی توسط یک شرکت برتر برنامه نویسی چگونه خواهد بود؟

تولید نرم افزار کاربردی به سفارش مشتری (سامانه هوشمند ، سیستم مدیریت دانش ، سامانه اطلاعات مدیریت ، سیستم مدیریت محتوا و …) نیازمند فرآیند زیر می باشد:
– نیازسنجی
– تحلیل و طراحی
– معماری نرم افزار و معماری اطلاعات
– پیاده سازی و برنامه نویسی
– استقرار، نصب و راه اندازی
– کنترل کیفیت
– آموزش راهبری و کاربری
– پشتیبانی و نگهداری فنی
– مدیریت پروژه نرم افزاری
برای تولید نرم افزار و انجام یک پروژه برنامه نویسی موفق باید بستر مناسب انتخاب شود. برترین زبان برنامه نویسی متناسب با نیاز و متد روز به همراه تکنیک‌های پیشرفته ذخیره سازی به کار گرفته شود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.