آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

بهینه سازی اتوماتیک تصاویر JPG در وردپرس

بهینه سازی خودکار تصاویر JPG در وردپرس

بهینه سازی تصاویر JPG، در سایت شما نه تنها سرعت بارگذاری قالب وردپرس را بیشتر می کند بلکه در بهبود سئو و بهینه سازی سایت شما برای موتور جستجو تاثیر مثبت خواهد داشت. تیم آموزشی وبمستر 98 قصد دارد در این آموزش وردپرس مختصر، اما مفید نحوه بهینه سازی اتوماتیک تصاویر JPG در وردپرس را با استفاده از چند خط کد ساده آموزش دهد.

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

همان طور که می دانید بخش جدا نشدنی از یک وب سایت، تصاویر موجود در آن می باشد زیرا سایت بدون عکس هیچ جذابیتی برای بازدید کننده آن نداشته و بسیار کسل کننده و خسته کننده می شود. با این وجود در صورتی که تصاویر موجود در وب سایت خود را برای موتور های جستجو بهینه سازی نکنید، با کاهش بسیار زیاد سرعت بارگذاری سایت و ترک سریع کاربران و بازدید کنندگان از سایت شما مواجه خواهید شد.

بهینه سازی تصاویر JPG حتی باعث دیده شدن تصاویر شما در بخش جستجوی تصاویر در موتور جستجویی مثل گوگل نیز خواهد شد و در نتیجه از این طریق بازدیدهای زیادی را نیز به سایت شما جذب می کند. بنابراین توجه به بهینه سازی اتوماتیک تصاویر JPG در وردپرس بسیار مهم است.

[/quote]

با ما همراه باشید تا ادامه این آموزش وردپرس نحوه فشرده سازی اتوماتیک تصاویر JPG در وردپرس را با استفاده از کدنویسی به شما آموزش دهیم.

فشرده سازی اتوماتیک تصاویر JPG در وردپرس

بهینه سازی اتوماتیک تصاویر JPG در وردپرس به دو روش می تواند انجام گیرد. یکی از روش ها استفاده از افزونه های قالب وردپرس است و دیگری روش کدنویسی است. اگر از یکی از افزونه های وردپرس برای بهینه سازی تصاویر خود استفاده می کنید بهتر است با روش اضافه کردن قطعه کد زیر در فایل Functions.php قالب وردپرس نیز آشنا شوید.

add_filter( 'jpeg_quality', 'smashing_jpeg_quality' );

function smashing_jpeg_quality() {

return 100;

}

بنابراین با توجه به نقش بزرگ تصاویر در دنیای وب امروز، اهمیت ویژه ای برای این قسمت قائل باشید و برای بهینه سازی اتوماتیک تصاویر JPG در وردپرس، اضافه کردن قطعه کد بالا در فایل Functions.php قالب وردپرس را نیز حتما در نظر داشته باشید.

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

توصیه تیم آموزشی وبمستر 98 به شما کاربران محترم این است که، هرچند گاهی لازم است در یک صفحه از سایت خود تصاویر زیادی داشته باشید ولی عدم توجه به موضوع بهینه سازی تصاویر باعث می شود سرعت بارگذاری آن صفحه کندتر شده و در نتیجه تاثیر منفی بر سئوی سایت شما داشته باشد. بنابراین این موضوع را نادیده نگیرید.

[/quote]

امیدوارم از این آموزش وردپرس استفاده لازم را برای بهینه سازی اتوماتیک تصاویر JPG در وردپرس برده باشید. ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرسدر صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر 98 مراجعه بکنید.

پاینده و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *