آموزش وردپرس

نمایش کلمه کلیدی و تعداد نتایج در صفحه جستجوی وردپرس

نمایش کلمه کلیدی و تعداد نتایج در صفحه جستجوی وردپرس

اگر شما نیز تا کنون به صفحه نتایج جستجوی گوگل دقت کرده باشید، مشاهده کرده اید که وقتی کلمه ای را در آن جستجو می کنید، تعداد نتایج جستجو مرتبط با آن کلمه کلیدی را به شما نشان خواهد داد. قالب وردپرس نیز چنین قابلیتی را دارد که تیم آموزشی وبمستر 98 قصد دارد در این مقاله از آموزش وردپرس از این قابلیت که برای نمایش کلمه کلیدی و تعداد نتایج در صفحه جستجوی وردپرس استفاده می شود صحبت کند.

قابلیتی که در قالب وردپرس برای نمایش کلمه کلیدی و تعداد نتایج در صفحه جستجوی وردپرس استفاده می شود کمی با نتایج جستجوی گوگل متفاوت است. به این صورت که در گوگل عدد نمایش داده شده برای تعداد نتایج جستجو در صورتی که عددی بزرگ باشد، آن را به صورت یک عدد رند و در صورت کم بودن تعداد نتایج، مقدار واقعی آن را نمایش می دهد. اما در قالب وردپرس ما می توانیم یک عدد واقعی از تعداد نتایج مرتبط با کلمه کلیدی جستجو شده را به کاربران نمایش دهیم.

اگر شما نیز از کسانی هستید که سایت خود را با قالب وردپرس طراحی کرده اید، احتمالا زمانی که به فایل search. Php می رسید علاقه مند هستید که از امکانات بیشتر و حرفه ای تری برای آن استفاده کنید. شاید یکی از این قابلیت ها نمایش تعداد نتایج جستجو در صفحه وردپرس باشد.  در این مقاله از آموزش وردپرس نیز قرار است با چگونگی نمایش تعداد نمایش کلمه کلیدی و تعداد نتایج در صفحه جستجوی وردپرس آشنا شوید.

آموزش نحوه نمایش کلمه کلیدی و تعداد نتایج در صفحه جستجوی وردپرس

همه ما می دانیم که فایل search. Php یکی از فایل های مورد نیاز قالب وردپرس برای داشتن صفحه جستجو در آن است و تمام و اطلاعات جست و جوی مورد نظر ما در چنین صفحه ای و در قالب این فایل نمایش داده خواهند شد. فایل search. Php در واقع محتویات صفحه نتایج جستجو را تهیه می کند.

حال فرض کنید می خواهیم قابلیتی را در این صفحه از سایت خود اضافه کنیم تا هنگامی که جستجو برای یک عبارت انجام می گیرد تعداد نتایج یافت شده نیز علاوه بر کلمه کلیدی مورد نظر نمایش داده شود. انجام چنین کاری بسیار آسان است و به هیچ افزونه ای در قالب وردپرس نیازی ندارد.

مراحل اضافه کردن قابلیت نمایش کلمه کلیدی و تعداد نتایج در صفحه جستجوی وردپرس

اکنون مراحل اضافه کردن قابلیت نمایش کلمه کلیدی و تعداد نتایج در صفحه جستجوی وردپرس را با ما دنبال کنید.

ابتدا فایل search.php را در قالب وردپرس خود پیدا کرده و کد زیر را برای نمایش کلمه کلیدی جستجو شده در وردپرس در جای مناسب قرار داده و سپس ذخیره کنید. (پیشنهاد می کنیم پیش از آغاز حلقه مطالب از این کد استفاده کنید)

<?php the_search_query(); ?>

همچنین برای نمایش تعداد نتایج جستجوی یافت شده علاوه بر کلمه کلیدی جستجو شده از کد زیر استفاده کنید :

<h2 class="pagetitle">نتایج جست و جو برای

  <?php /* Search Count */

    $allsearch = &new WP_Query("s=$s&showposts=-1");

    $key = wp_specialchars($s, 1);

    $count = $allsearch->post_count; _e('');

    _e('<span class="search-terms">');

      echo $key; _e('</span>');

    _e(' &mdash; '); echo $count . ' ';

    _e('مقاله');

    wp_reset_query();

  ?>

</h2>

<h2 class="pagetitle">نتایج جست و جو برای

  <?php /* Search Count */

    $allsearch = &new WP_Query("s=$s&showposts=-1");

    $key = wp_specialchars($s, 1);

    $count = $allsearch->post_count; _e('');

    _e('<span class="search-terms">');

      echo $key; _e('</span>');

    _e(' &mdash; '); echo $count . ' ';

    _e('مقاله');

    wp_reset_query();

  ?>

</h2>

حال با جست و جوی هر کلمه ای در سایت، مثلا “وردپرس” خروجی کد بالا به صورت زیر نمایش داده خواهد شد:

نتایج جستجو برای : وردپرس – 10 مقاله

امیدوارم این آموزش وردپرس نیز مورد پسند شما واقع شود و استفاده لازم را در نمایش کلمه کلیدی و تعداد نتایج در صفحه جستجوی وردپرس سایت خود برده باشید. ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرسدر صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر 98 مراجعه بکنید.

پاینده و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *