آموزش سئو - آموزش انجام سئو سایت

متخصص سئو

توانایی های متخصص سئو

گروه آموزشی وبمستر 98 تصمیم دارد در این مقاله از آموزش وردپرس به بیان دلایل اینکه چرا شما به تنهایی نمی توانید سایت خود را سئو کنید و باید از یک متخصص سئو برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر کمک بگیرید؛ بپردازد.

سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر یکی از معیار های مهم موفقیت سایت است. در واقع موفقیت یا عدم موفقیت یک تجارت آنلاین به استفاده از سئو برای یک سایت و یا عدم استفاده از آن بستگی دارد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از تلفن های همراه هوشمند، اهمیت این موضوع بیشتر شده است چون بسیاری از افراد تمامی کارهای خود را با استفاده از اینترنت انجام دهند.

بر اساس آمار به دست آمده امروزه تعداد کاربران تلفن همراه از تعداد کاربران دسکتاپ بیشتر است و در نتیجه مردم بیشتر با تلفن های همراه خود در اینترنت جستجو می کنند تا با استفاده از لپ تاپ ها و یا کامپیوترهای خانگی. همچنین بر اساس نتایج به دست آمده در بین کاربران تلفن های همراه نرخ تبدیل کاربران به مشتریان ۱۵ برابر بیشتر از کاربران دسکتاپ بوده است. بنابراین می توان متوجه شد که نقش سئو در پیشبرد یک تجارت تا چه حد می تواند مهم و تاثیر گذار باشد. امروزه اهمیت سئو بر هیچ کسی پوشیده نیست اما آیا هر کسی نمی تواند خودش به تنهایی سایت خود را سئو کند. در ادامه این مقاله از آموزش وردپرس دلایل اثبات این موضوع را می خوانیم.

فرآیند سئو در یک سایت کار ساده ای نیست

بسیاری از افراد تصور می کنند که تنها با مطالعه چند مقاله درباره آموزش سئو و تا حدودی آموزش نکات سئوی درون صفحه و برون صفحه ای کار تمام شده است و دیگر آنها متخصص سئو شده اند. اما این تصور کاملا اشتباه است. برای متخصص سئو شدن زمان زیادی باید برای یادگیری نکات، چگونگی پیاده سازی آنها، استفاده از ابزارها، بروز کردن دائمی معلومات و کسب تجربه های فراوان در زمینه سئو صرف شود.

علاوه بر این سئو تنها به یک جنبه و یک شاخه محدود نمی شود بلکه برای سایت های تجارت آنلاین، سایت های تجارت محلی و … نیازمند اقدامات متفاوتی است که حتی یک متخصص سئو هم نمی تواند ادعای تخصص در تمام زمینه های سئو داشته باشد. در نظر داشته باشید که فقط یک متخصص سئو است که می تواند متوجه نیازمندی های سئو در یک سایت را شود و سپس برای انجام آنها اقدام کند. افرادی که در این تخصص کافی در زمینه سئو ندارند تنها می توانند به صورت جسته و گریخته کارهایی در سایت انجام دهند که تضمینی برای مفید بودن آنها وجود ندارد.

تغییرات دائمی قواعد و قوانین سئو

شما یک روزه یا یک ماهه نمی توانید برای انجام و پیاده سازی سئو تصمیم بگیرید بلکه این کار به صرف وقت، تمرین و تکرار بسیار نیاز دارد. حتی متخصص سئو نیز زمانی که پیاده سازی نکات سئو در یک سایت را شروع می کند، طی چند مرحله تکرار و بررسی انجام می دهد و هر بار پس از اعمال هر تغییر با استفاده از ابزارهای بررسی آماری، نتایج اقدامات انجام شده را مورد بررسی قرار می دهد. همچنین نکات سئو بایستی بعد از هر بار اضافه شدن یک مطلب یا صفحه جدید به سایت، در این صفحات نیز پیاده سازی گردد.

با توجه به نکات گفته شده تا این قسمت از آموزش وردپرس و سئو در سری مطالب آموزشی تیم وبمستر 98 و همچنین تغییراتی که به طور دائم در نکات و ترفندهای سئو ایجاد می شود؛ می توان گفت که تنها یک متخصص سئو با صرف تمامی وقت و انرژی خود در انجام پروژه های سئو و همیشه در حال یادگیری نکات جدید بودن می تواند از پس سئوی یک وب سایت بر بیاید. افراد غیرمتخصص در زمینه سئو، حتی در بهترین حالت و با داشتن مطالعات کافی در این زمینه باز هم نمی توانند دائما اطلاعات خود را به روز کرده و با علم روز سئو آشنا شوند و سپس آنها را مجددا در سایت پیاده سازی کنند. بنابراین می توان گفت که بخش عظیمی از اطلاعات آنها منسوخ شده و تاریخ مصرف گذشته است.

نکات آسیب رسان به سئوی یک سایت

تمامی نکات و ترفندهایی که با موضوع سئو در مقالات مطالعه می کنید، نکات مثبت و موثر در بهبود سئو نیستند. برخی از این نکات علاوه بر اینکه نمی توانند تاثیر مثبتی در بهبود رتبه بندی سایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر داشته باشند، ممکن است موجب افت رتبه شما نیز گردند و یا شما باعث دریافت پنالتی از جانب گوگل شود که در این صورت گوگل شما را به اعماق آخرین نتایج جستجوها پرتاب می کند. از جمله ترفند ها و نکات آسیب رسان به سئو که می توانند در رتبه بندی سایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر تاثیر منفی داشته باشند عبارتند از:

  • به وجود آوردن لینک های برگشتی از طریق روش های نادرست مثل کراس لینکینگ
  • استفاده بیش از حد از کلیدواژه ها در متن
  • استفاده از کلمات کلیدی غیر مرتبط
  • تولید محتوای کپی با استفاده از محتوای دیگر وب سایت ها(داپلیکیت کانتنت)
  • کلاکینگ

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

توجه: سئوی کلاه سفید که همان استفاده از نکات سئوی مثبت نیز، فقط زمانی می توانند برای سایت شما مفید و کارآمد باشند که به درستی پیاده سازی شوند و در واقع کسی که اقدام به پیاده سازی آنها می کند در این امر تخصص کافی داشته باشد.

[/quote]

توانایی های یک متخصص سئو

آشنایی با ابزارهای قوی تاثیرگذار برای سئو سایت

برای یک سئوی موفق ابزارهای بسیاری وجود دارند که می توانند در فرآیند سئوی یک سایت به ما کمک می کنند. اما آشنایی با تمام آنها کار ساده ای نیست زیرا علاوه بر اینکه تعداد این ابزارها کم نیست؛ مقایسه آنها فقط زمانی ممکن و صحیح است که یک نفر بتواند آنها را در سایت های مختلف پیاده سازی کند و سپس عملکرد هر یک را مورد بررسی قرار دهد تا بتواند بهترین ابزار مورد نظر را پیدا کند.

شاید باور نکنید اما از آن جایی که این کار به صرف چندین سال زمان نیاز دارد، شما فقط در صورتی که دائما در زمینه سئو فعالیت داشته باشید می توانید با ابزارهای مفید و چگونگی عملکرد آنها به طور کامل آشنا شوید. از همین رو شما به عنوان صاحب یک تجارت زمان کافی برای شناسایی این ابزارها، یادگیری کار با آنها و مقایسه آنها برای یافتن بهترین ابزار را ندارید. یک متخصص سئو به واسطه تمرین روزانه، سروکار داشتن با این ابزارها و حتی داشتن نسخه های غیر رایگان برخی از این ابزارها که اگر شما بخواهید برای خرید آنها باید چندین برابر هزینه کنید؛ به خوبی از عهده چنین کاری بر می آید. پس کمک گرفتن از یک متخصص سئو در زمینه بررسی و انتخاب بهترین ابزار سئو منطقی تر به نظر می رسد.

آنالیز آماری صحیح و دقیق سایت شما

همیشه باید اثرات مثبت و منفی هر ترفند سئویی که در یک سایت مورد استفاده قرار می گیرد، بررسی شود. برای بررسی اثرات مثبت و منفی ترفند های سئو باید از آنالیز آماری سایت استفاده شود تا برای شما مشخص شود که کدام کلمات کلیدی برای سایت شما مناسب هستند که می توانند بازدیدکنندگان زیادی را برای سایت شما جذب نمایند و کدام کلمات برای سایت شما مفید نیستند. آنالیز آماری فقط مختص بررسی کلمات کلیدی نیست بلکه می تواند برای بررسی تمامی ترفندهای بکار گرفته شده در سئوی سایت نیز استفاده شود تا میزان مفید بودن آنها مشخص شود..

شاید شما فکر کنید که برای آنالیز آماری سایت ابزارهایی وجود دارد و کار مشکل و پیچیده ای نیست. پس هر کسی با استفاده از این ابزارها می تواند آنالیز آماری انجام دهد، اما اشتباه این تصور اشتباهی است. این ابزارها شاید به شما آنالیزی از سایت ارائه دهند اما کدگشایی داده هایی که این ابزارها به شما می دهند و همچنین شناسایی و رفع مشکلاتی که با آن ها مواجه می شوید، کار مشکلی است. به طور مثال ممکن است ابزارهای آنالیز آماری به شما اطلاعاتی بدهد که نشان دهند نرخ دفع کاربران بالا مربوط به صفحه Home Page شما باشد، در این صورت شما فقط می دانید که مشکل از کجاست اما شناسایی و رفع مشکل نیاز به تخصص دارد.

ارزیابی رقبا و استراتژی سئوی آنها

آنالیز و ارزیابی رقبا یکی از حساس ترین و مهم ترین بخش های سئوی یک سایت است. شما با ارزیابی رقبا باید بتوانید نقاط قوت و ضعف آنها را شناسایی کرده و با بررسی استراتژی های سئو آنها بتوانید برای غلبه بر آنها عملکرد قوی تری داشته باشید. همچنین با هدف قرار دادن نقاط ضعف آنها و تمرکز بر روی آنها سایت خود را در آن زمینه تقویت کنید.

ارزیابی رقبا از دیدگاه های دیگری نیز اهمیت دارند و آن هم در بررسی کلمات کلیدی مورد استفاده در صفحات و بررسی سایت هایی است که به این کلمات لینک داده اند. بررسی تمامی این نکات به سطح بالایی از معلومات و اطلاعات در زمینه سئو و همچنین آشنایی کافی با انواع ابزارهای سئوی موجود و چگونگی کار با آنها نیاز دارد.

مسلما شما به تنهایی نمی توانید تمامی این اطلاعات را کسب کنید. وقت و تجربه کافی برای انجام چنین کاری نیز ندارید. بنابراین بهتر است از یک متخصص سئو کمک بگیرید. زیرا متخصص سئو است که می تواند با آنالیز رقبای شما استراتژی سئوی موفق آنها را دریابد و در این مسیر به شما کمک می کند تا ترفندهای سئو موثر در سایت خود را کشف کنید.

بازگشت سرمایه های صرف شده

سئو برخلاف سایر روش های بازاریابی و تبلیغات، می تواند سریعا سرمایه های صرف شده را در مدت زمان کوتاه بازگرداند. تبلیغات سئو برخلاف سایر روش های آنلاین و آفلاین، تنها روشی است که فقط کسانی را که به دنبال خدمات و سرویس های ارائه شده توسط شما می باشند؛ مورد هدف قرار می دهد.

با استفاده از ابزارهای سئو می توان در مدت زمان کوتاه، تمامی هزینه های صرف شده را بازگرداند. اگر شما برای پیاده سازی نکات و تکنیک های سئو در سایت خود از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید، می توانید پروسه سود دهی و بازگشت سرمایه های صرف شده را سرعت ببخشید.

بنابراین با استخدام یک متخصص سئو که می داند چگونه نکات سئو را در سایت شما پیاده سازی کند و چگونه یک سایت را به سودهی برساند و می تواند از بکارگیری هر روش بازاریابی دیگری موثرتر باشد، سایتی بهتر با بازدیدکنندگان و مخاطبین بیشتر داشته باشید. ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرس برای معرفی تکنیک Long Scrolling یا پیمایش طولانی در قالب وردپرس. امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر 98 مراجعه بکنید.

پاینده و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *