آموزش سئو - آموزش انجام سئو سایت

لینک بیلدینگ یا لینک سازی چیست؟

لینک سازی سئو

شاید نام لینک بیلدینگ به گوش شما نیز خورده باشد اما هیچ موقع وقت و انرژی کافی برای درک این موضوع و اینکه لینک بیلدینگ یا لینک سازی چیست و چطور می توان آن را به موثرترین شکل انجام داد، نگذاشته باشید. تیم وبمستر 98 تصمیم دارد در این مقاله از آموزش وردپرس به آموزش لینک بیلدینگ به بهترین شکل برای سایت بپردازد که اگر شما بنا بر مسائل مالی و یا هر دلیل دیگری نخواهید برای انجام فرآیند لینک بیلدینگ از یک متخصص سئو کمک بگیرید و یا نخواهید این فرآیند را به یک شرکت فعال در زمینه سئو بسپارید، خودتان بتوانید چنین کاری را انجام دهید.

از آن جایی که گوگل به تازگی در محدودیت ها و خط قرمز سایت ها در لینک بیلدینگ تغییر و تحولاتی ایجاد کرده است، شما باید بتوانید به خوبی همه قواعد و قوانین گوگل برای لینک بیلدینگ را یاد بگیرید و از آنها به منظور جذب لینک استفاده کنید. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که علت اهمیت چنین موضوعی چیست؟ واضح است که شما برای جذب مشتری به صورت آنلاین، به گوگل نیاز دارید تا بازدیدکنندگانی را به سایت شما هدایت کند و اگر شما به قواعد و قوانین گوگل احترام نگذارید، گوگل نیز این کار را برای شما انجام نخواهد داد.

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

بسیاری از کاربران مشکلات سایت خود در زمینه لینک بیلدینگ یا لینک سازی را با سایت وبمستر 98 در میان می گذارند و به دنبال راه حلی برای آن ها هستند. بررسی سایت های مختلف توسط تیم وبمستر 98 موجب شده است که با اشتباهات رایج در زمینه لینک بیلدینگ آشنایی داشته باشند. در ادامه این مقاله از آموزش وردپرس با لیستی از اشتباهات رایج در زمینه لینک بیلدینگ آشنا خواهید شد تا اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که با این اشتباهات مواجه شده اید، سریعا دست به کار شوید و آنها را اصلاح کنید.

[/quote]

اشتباهات رایج لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ بدون برنامه ریزی

برای جذب لینک موفق باید برنامه ریزی مناسبی در لینک سازی داشته باشید. یکی از رایج ترین اشتباهات در لینک بیلدینگ، عدم برنامه ریزی مناسب می باشد. بیشتر افراد تصور می کنند که اگر در سایت خود مطالب و محتوای قوی و پرباری داشته باشند، سایرین به صورت اتوماتیک به سراغشان می آیند و به آنها لینک می دهند و در نتیجه فرآیند لینک بیلدینگ آنها به صورت خود به خود انجام می شود ولی چنین تصوری، ایده آل گرایانه و کاملا غیر واقعی است. زیرا دلیلی ندارد که افراد چنین کاری انجام بدهند و به شما در کسب رتبه بهتر کمک کنند.

دیگاه شما به لینک ها باید شبیه پول باشد. این لینک ها هستند که به رتبه بندی سایت شما کمک می کنند و زمانی که تعداد لینک بیشتری جذب کنید می توانید رتبه بهتری در نتایج جستجوها نیز داشته باشید. همچنین با کسب رتبه بهتر، نظر مشتریان بیشتری را به خود جلب خواهید کرد و در نتیجه درآمد بیشتری کسب کنید. پس لینک مانند پول با ارزش است و دلیلی ندارد که افراد به شما لینک بدهند

حتی در برنامه ریزی لینک بیلدینگ یا لینک سازی، دیدگاه شما از لینک هایی که می توانید به دیگران بدهید نیز می تواند شبیه پول باشد. تا بتوانید یک برنامه ریزی دقیق و جدی برای لینک سازی خود انجام دهید. در این مسیر استراتژی های لینک سازی مختلفی نیز وجود دارد که می توانید به خوبی از آنها برای برنامه ریزی لینک بیلدینگ سایت خود استفاده کنید.

متقاعد نکردن افراد برای افزودن پست مهمان در وب سایت یا وبلاگ آنها

یکی از راه های دریافت لینک از سایت های خوب و معتبر، اضافه کردن یک پست مهمان یا رپورتاژ آگهی در سایت و وبلاگ آنها می باشد. افراد زیادی هستند که با پیشنهاد پست مهمان سایر سایت ها در سایت خود موافقت نمی کنند، اما تعداد درخواست های ایجاد پست مهمانی که پذیرفته می شوند نیز به همان نسبت بسیار زیاد است.

اگر به درخواست ایجاد پست مهمان سایت شما نیز در سایت های دیگر پاسخ مثبت داده نمی شود، شاید در ارسال درخواست خود اشتباهی انجام می دهید. مثلا اگر برای ارسال این درخواست در سایت های مختلف یک تمپلیت مشخص دارید و آن را برای تمامی افراد ارسال می کنید، اشتباه بزرگی کرده اید. شما باید درخواست خود برای ایجاد پست مهمان در هر سایت را به صورت جدا برای همان سایت شخصی سازی کنید و ابتدا سعی کنید با سایت های مورد نظر روابط دوستانه ایجاد کنید تا جویای مسائل و نیاز های آنها شوید، سپس در جهت برطرف کردن مشکلات و نیازهای آن سایت به آن ها درخواست ایجاد یک پست مهمان دهید تا بتوانید رضایت آنها را جلب کنید.

نداشتن محتوای غنی و با ارزش

اگر می خواهید برای مجاب کردن افراد به منظور لینک دادن به سایتتان یک گام از دیگر سایت ها جلوتر باشید، باید بتوانید محتوای جامع، غنی، جذاب و یونیک داشته باشید. به طوری که افراد نتوانند محتوای مشابه آن را در سایت دیگری پیدا کنند در این صورت به دریافت لینک از دیگر سایت ها نزدیک خواهید شد.

به عبارت ساده تر برای دریافت لینک های زیادی در یک صفحه از سایت خود، باید محتوایی غنی و با ارزش در آن صفحه ایجاد کنید تا دیگر سایت ها برای لینک دادن به آن صفحه ارزش قائل شوند. اگر محتوای صفحات سایت شما جذاب، غنی و منحصر به فرد نباشد، تقریبا شما نمی توانید لینک های زیادی را به آنها جذب کنید و حتی اگر بر فرض محال بتوانید چنین کاری نیز کنید، امکان این که لینک های دریافتی سایت شما از نظر گوگل غیر طبیعی و دستکاری شده در نظر گرفته شوند، زیاد است.

به طور مثال گوگل هیچگاه باور نخواهد کرد که به یک محتوای ۵۰۰ کلمه ای به طور طبیعی و بدون تقلب ۱۰۰ لینک زده شده باشد. اما چندان هم بعید نیست که یک مقاله آموزشی با بیش از ۵۰۰۰ کلمه، مثلا ۱۰۰ لینک دریافت کرده باشد. بنابراین شما باید سعی بر تولید چنین مقالاتی در سایت خود داشته باشید که اگر به هر طریقی توانستید افرادی را برای لینک دادن به سایت خود قانع کنید، گوگل طبیعی بودن لینک های شما را بپذیرد.

نداشتن تعداد کافی لینک های Nofollow

یک اشتباه رایج فرآیند لینک بیلدینگ در رابطه با لینک های Nofollow اتفاق می افتد. زیرا اکثر کاربران نمی دانند که در فرآیند لینک بیلدینگ یا لینک سازی سایت خود باید صفحات Nofollow هم داشته باشند. در این قسمت از آموزش وردپرس این که لینک های Nofollow چه کاربردی دارند را از پایه بررسی می کنیم؟ اگر شما از دیدگاه دنیای واقعی به لینک صفحات Nofollow نگاه کنید، متوجه خواهید شد که خصیصه ی Nofollow کردن لینک ها به منظور اعلام تبلیغاتی بودن برخی لینک های خاص توسط صاحبان سایت ها به گوگل طراحی شده است تا در محاسبات سئوی آن سایت لحاظ نگردند.

در واقع گوگل از سایت های تجاری بزرگ انتظار دارد که لینک های Nofollow داشته باشند چون مطمئنا تجارت های واقعی بزرگ، تبلیغات نیز دارند. بنابراین بر مبنای بررسی های آماری برای این که گوگل سایت شما را به عنوان یک سایت تجاری بزرگ بپذیرد، باید لینک های Nofollow در سایت خود داشته باشید تا به گوگل بفهمانید سایت شما دارای تبلیغات است. زیرا آمار نشان داده است؛ چندین درصد از لینک هایی که سایت های تجاری بزرگ دریافت می کنند، تبلیغاتی هستند.

تمرکز کردن بر روی home page(صفحه اصلی)

درست است که اغلب صاحبان سایت ها قصد دارند بیشتر توان سئوی سایت خود را بر روی home page سایت متمرکز کنند تا اکثر بازدیدکنندگان از صفحه home page سایت آنها شروع به جستجو در سایت کنند. بنابراین دریافت لینک های بسیار زیاد به home page یک سایت کار معقولی به نظر می رسد. اما چنین کاری اشتباه است و در واقع یکی از بزرگترین اشتباهات سئو شاید محسوب شود.

شما نباید کلیدواژه ها و عبارات کلیدی اصلی سایت خود را در Home Page سایت خود بگنجانید. در واقع باید آن دسته از کلمات کلیدی را که می خواهید سایت شما برای آنها رتبه بندی شود، در صفحات جداگانه سایت خود جای دهید. یعنی زیر صفحه هایی با مطالب غنی و با ارزش تولید کنید که کلمات کلیدی اصلی سایت شما را پوشش دهند و سپس برای جذب لینک هایی متناسب با موضوع این صفحات، اقدام کنید.

مزایای لینک بیلدینگ

همان طور که می دانید سرنوشت سئوی یک وب سایت به لینک بیلدینگ یا لینک سازی آن گره خورده است و به همین دلیل این موضوع در فرآیند سئوی سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با هر عملکرد موفق در زمینه لینک بیلدینک عملکرد شما می توانید یک گام بلند در جهت بهبود رتبه بندی سایت خود بردارید. البته یکی از چالش برانگیزترین نکات سئو، لینک بیلدینگ یا لینک سازی یک سایت است زیرا اگر این کار به درستی انجام نشود نه تنها نمی تواند در موفقیت یک سایت تاثیر گذار باشد بلکه موجبات عدم موفقیت و شکست سایت را نیز فراهم می کند.

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

توصیه تیم آموزشی وبمستر 98 به شما کاربران عزیز این است که قبل از هر گونه اقدامی به منظور جذب لینک برای سایت خود، تمامی قوانین و دستور العمل های گوگل برای لینک سازی را مطالعه نمایید تا در فرآیند لینک سازی خود ترفندهای اشتباه و ممنوعه را به کار نبرید. همچنین تمامی نکات گفته شده در این مقاله از آموزش وردپرس با موضوع لینک سازی را به خاطر بسپارید و یا در گوشه ای به صورت تیتر وار برای خود یادداشت کنید تا این نکات را در هنگام انجام پروسه لینک سازی همیشه به خاطر داشته باشید.

[/quote]

به این ترتیب با رعایت تمامی نکات گفته شده در رابطه با لینک بیلدینگ یا لینک سازی در سایت وردپرسی خود از مزایای آن در قالب وردپرس خود بهره مند می شوید. همچنین با استفاده از این روش ها می توانید برای داشتن سایتی بهتر با بازدیدکنندگان و مخاطبین بیشتر تلاش کنید. ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرس برای معرفی تکنیک Long Scrolling یا پیمایش طولانی در قالب وردپرس. امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر 98 مراجعه بکنید.

پاینده و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *