آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

نمایش زمان معکوس (inverse time) در مطالب یا نظرات قالب وردپرس

نمایش زمان معکوس (inverse time) در مطالب یا نظرات قالب وردپرس

اگر دقت کرده باشید در قسمت پست های بعضی از سایت ها در جایی که تاریخ انتشار آن پست نمایش داده می شود به جای نمایش تاریخ ارسال پست زمانی که از ارسال پست گذشته است را نمایش می دهند. به طور مثال در فیسبوک و توییتر وقتی مطلبی ارسال می شود، زمان آن را به صورت ” ۳۵ ثانیه قبل ” یا ” ۳ روز پیش ” نمایش می دهد. اکنون قصد داریم در این آموزش وردپرس به چگونگی نمایش زمان معکوس (inverse time) در مطالب یا نظرات قالب وردپرس بپردازیم.

[quote]اگر سایت شما مطالبی را منتشر میکند که باید بروز و آپدیت باشد ، شما میتوانید با استفاده از قابلیت زمان معکوس و زمان سپری شده برای هر مطلب خیلی خوب و مناسب بازدیدکنندگان سایت را از آخرین تغییرات سایت باخبر بکنید.[/quote]

نمایش زمان معکوس (inverse time) در مطالب یا نظرات قالب وردپرس

نمایش زمان معکوس (inverse time) در مطالب یا نظرات قالب وردپرس

نمایش معکوس زمان ارسال نوشته یا نظر در وردپرس

اگر می خواهید در قسمت تاریخ انتشار نوشته ها یا نظرات ارسالی توسط کاربران، زمان به صورت معکوس نمایش داده شود (مثلا زمان ارسال مطلب ۳ روز پیش) از قطعه کد زیر به جای کد نمایش تاریخ در فایل های قالب وردپرس خود استفاده کنید.

قطعه کدی که برای نمایش معکوس زمان ارسال نوشته ها استفاده می شود

قطعه کد زیر برای نمایش معکوس زمان ارسال نوشته ها به جای کد نمایش تاریخ در فایل های قالب وردپرس استفاده می شود:

<br />
<?php echo human_time_diff(get_the_time('U'), current_time('timestamp')) . ' ago'; ?>
<br />

قطعه کدی که برای نمایش معکوس زمان ارسال نظرات استفاده می شود

قطعه کد زیر برای نمایش معکوس زمان ارسال نظرات به جای کد نمایش تاریخ در فایل های قالب وردپرس استفاده می شود:

<?php echo human_time_diff(get_comment_time('U'), current_time('timestamp')).'ago'; ?>

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

همراهان وبمستر 98 توجه داشته باشند که برای نمایش معکوس زمان ارسال نوشته یا نظر در قالب وردپرس، به افزودن پلاگین ها و افزونه های وردپرس نیازی نداریم. و تنها با یک خط قطعه کد کوتاه PHP ساده می توانید قابلیت نمایش زمان معکوس(inverse time) در مطالب یا نظرات قالب وردپرس را در سایت خود ایجاد کنید.

[/quote]

بنابراین در وردپرس با استفاده از فانکشنی به نام ” Human Time Diff ” می توان این امکان را برای پست ها و همینطور نظرات ارسال شده توسط بازدیدکنندگان فراهم کرد که مدت زمانی را که از ارسال پست یا نظر کاربران گذشته است را در قسمت تاریخ نمایش دهیم و کافی است به جای کد نمایش تاریخ قطعه کد کوتاه زیر را در قالب وردپرس خود به کار ببرید یا حتی می توانید هر دو مورد را به طور همزمان استفاده کنید. تاinverse time یا همان نمایش معکوس زمان در ارسال مطلب یا نظر به وردپرس شما اضافه شود.

ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرسدر صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

موفق و پاینده باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *