آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

ساخت فرم جستجوی وردپرس پیشرفته و حرفه ای

ساخت فرم جستجوی وردپرس پیشرفته و حرفه ای

همان طور که می دانید از مهم ترین بخش ها در هر سایتی قابلیت جستجو سریع و آسان در بین دیگر بخش ها مثل مقالات و برگه های وب سایت می باشد. به صورتی که کاربر و بازدیدکننده بتواند به راحتی و هرچه سریعتر به مقاله یا محصول مورد نظر خود دسترسی پیدا کند. تیم آموزشی وبمستر 98 قصد دارد در این مقاله از آموزش وردپرس، قطعه کد ساده ای را برای ساخت فرم جستجوی وردپرس پیشرفته و حرفه ای به شما کاربران و همراهان همیشگی آموزش دهد و همچنین اسکریپت یا افزونه های لازم برای داشتن چنین امکانی در قالب وردپرس را به شما معرفی کنیم.

مزیت ساخت فرم جستجوی وردپرس پیشرفته و حرفه ای

آیا تا کنون به قسمت جستجو در سایت خود نگاه کرده اید؟ تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه می توان فرم جستجوی سایت وردپرس خود را کمی پیشرفته تر کرد؟

بسیار واضح و روشن است که اگر شما سایت خود را با قالب وردپرس راه اندازی کرده باشید، فرم جستجوی وردپرس برایتان ساده و بسیار پیش پا افتاده است و امروزه هیچ کاربری دوست ندارد از آن در سایت خود استفاده کند.

ساخت فرم جستجوی وردپرس پیشرفته و حرفه ای

ساخت فرم جستجوی وردپرس پیشرفته و حرفه ای

اگر یک سایت دارید که پست های سفارشی و در دسته بندی های متفاوت دارید، می توانید قسمت جستجو وردپرس خود را کمی حرفه ای تر کنید تا افراد راحت تر بتوانند مطالب مورد نیاز خود را پیدا کنند. برای اینکه بتوانید فرم جستجوی وردپرس خود را پیشرفته تر و حرفه ای تر کنید می توانید لبخند بزنید و تا انتهای این مقاله را با ما همراه باشید.

آموزش ساخت منوی دسته بندی در فرم جستجوی وردپرس

راه های گوناگونی برای ساخت فرم جستجوی وردپرس پیشرفته و حرفه ای وجود دارد. از جمله می توان به استفاده از افزونه های وردپرس، استفاده از کدهای پیچیده و… اشاره کرد که ما در این بخش برای ساخت فرم جستجوی وردپرس پیشرفته و حرفه ای که بتواند منوی دسته بندی شده به ما بدهد از  اضافه کردن قطعه کد کوتاه زیر در داخل تگ جستجوی قالب وردپرس استفاده می کنیم.

<!--?php wp_dropdown_categories( 'show_option_all=تمام دسته ها' ); ?-->

و در حالت کلی، کل کد فرم جستجوی قالب وردپرس به صورت زیر خواهد شد:

</pre>
</form><form id="searchform" action="<?php bloginfo('siteurl'); ?>
" method="get">
<div><label class="screen-reader-text" for="s">جستجو برای :</label>
 <input id="s" type="text" name="s" value="" />
 در <!--?php wp_dropdown_categories( 'show_option_all=تمام دسته ها' ); ?-->
 <input id="searchsubmit" type="submit" value="جستجو" /></div>
</form><form>
<pre>

همانطور که می بینید به راحتی آب خوردن و در یک چشم به هم زدن می توان با اضافه کردن چند خط قطعه کد کوتاه در داخل تگ جستجوی قالب وردپرس فرم جستجوی وردپرس پیشرفته و حرفه ای ساخت. تیم وبمستر98 امیدوار است این بخش از آموزش وردپرس برای شما کاربران گرامی مفید واقع شده باشد.

ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرسدر صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *