آموزش سئو - آموزش انجام سئو سایت

تاثیر TRUST RANK(رتبه اعتماد) در سئو

TRUST RANK(رتبه اعتماد) در سئو

همانطور که از نام TRUST RANK پیداست، این کلمه به معنای رتبه اعتماد می باشد که به عنوان یکی دیگر از فاکتور های موثر و غیر رسمی در سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو محسوب می شود. گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری در الگوریتم خود، یک TRUST RANK(رتبه اعتماد) برای هر دامنه و هر url در نظر می گیرد که این رتبه در طول زمان و در طول فرایند سئویی که با پیروی از دستورات و قوانین موتور های جستجو و گوگل در طولانی مدت منجر به نتیجه می شود، افزایش می یابد. در این آموزش وردپرس از سری مطالب اموزشی وبمستر 98 قصد داریم شما را با تاثیر TRUST RANK(رتبه اعتماد) در سئو آشنا کرده و به ارائه راه هایی برای افزایش این رتبه بپردازیم.

تاثیر TRUST RANK(رتبه اعتماد) در رتبه بندی سایت ها

TRUST RANK(رتبه اعتماد) نقش بسیار بسیار زیادی در رتبه بندی سایت ها و رفتار الگوریتم موتور جستجوی گوگل با یک سایت یا همان سئوی سایت دارد.

همچنین از آنجایی که TRUST RANK(رتبه اعتماد) موجب رفتار متفاوت الگوریتم موتور جستجوی گوگل با سایت های مختلف می شود، برای یک سایت نوپا یا تازه تاسیس نسبت به یک سایت پیشکسوت و با عمر بیشتر رفتار متفاوتی دارد.

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

الگوریتم موتور جستجوی گوگل با توجه به میزان Trust Rank هر سایت، رفتار متفاوتی در رتبه بندی و سئوی آنها دارد. به طوری که در حالت عادی، با توجه به بک لینک های هر سایت، نگاهی تیز بینانه و سخت گیرانه برای رتبه بندی و سئوی سایت های با Trust Rank پایین دارد ولی در عوض، برای سایت های با Trust Rank بالاتر، سخت گیر نیست و خوشبینانه تر نگاه می کند.

[/quote]

روش های افزایش رتبه اعتماد یا Trust Rank

همراهان همیشگی وبمستر 98 می توانند بر اساس فاکتور های زیر TRUST RANK(رتبه اعتماد) یک سایت را افزایش دهند و یا در حالت برعکس، کاهش دهند.(در واقع افزایش نمی یابد). روش های افزایش TRUST RANK(رتبه اعتماد) یک سایت عبارتند از:

  • اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  • تولید محتوای مناسب و کافی
  • انجام سئوی با پیروی از دستورات و قوانین موتور های جستجو و گوگل در طولانی مدت منجر به نتیجه می شود و پرهیز از انجام کوچکترین حرکت های مبتنی بر دور زدن قوانین گوگل و موتور های جستجو یا دست به دامان روش های غیر متعارف، برای افزایش رتبه خود در موتور های جستجو و گوگل شدن. (چه در On page و چه در Off Page )
  • دریافت بک لینک از سایت های پر قدرت و با محتوای مرتبط و مناسب، به شکلی که خودشان، شما را لینک کنند.
  • گذر زمان و افزایش عمر سایت (از مهمترین فاکتور های افزایش Trust Rank)
  • برندینگ

محاسبه TRUST RANK(رتبه اعتماد)

TRUST RANK(رتبه اعتماد) هر سایت به صورت تخمینی در سایت seomastering محاسبه می شود که سایت های با رتبه اعتماد بالای ۶ بسیار عالی، بالای ۴ خوب، بالای ۲ متوسط و زیر یک، نیز مقدار پیش فرض رتبه اعتماد سایت هاست.

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

لازم است در این قسمت از این آموزش وردپرس بدانید که، عددی که سایت seomastring برای TRUST RANK(رتبه اعتماد) ارائه می دهد، لزوما عددی نیست که گوگل و موتور های جستجوی دیگر، در الگوریتم و بانک اطلاعات خود برای هر سایت دارند. ولی در بسیاری از مواقع عددی که seomastring نشان می دهد، با استناد به تجربه ی تیم آموزشی وبمستر 98 و با در نظر گرفتن میزان خطای سایت seomastring و خطای بشری در تحلیل و حدس TRUST RANK(رتبه اعتماد) با توجه به رفتار گوگل و موتور های جستجوی دیگر، به رتبه اعتماد حقیقی و محفوظ گوگل نزدیک است.

[/quote]

همانطور که همیشه در تمامی مطالب آموزشی تیم آموزشی وبمستر 98 گفته شده است، هیچ چیز در سئو مطلق نیست. هر حرفی که در سئو به صورت ۱۰۰% قطعی(در سطوح پیشرفته و غیر از on page seo) زده شود، محکوم است!

امیدوارم از این آموزش وردپرس استفاده لازم را برده باشید. ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرسدر صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر 98 مراجعه بکنید.

پاینده و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *