آموزش سئو - آموزش انجام سئو سایت

پیج رنک فعلی یا حقیقی(REAL PAGE RANK) چیست؟

پیج رنک فعلی یا حقیقی(REAL PAGE RANK)

پیج رنک فعلی یا حقیقی، معمولا به همان پیج رنک real یا current page rank گفته می شود که این فاکتور غیر رسمی به وسیله ی گوگل ارائه می شود و از آنجا که موتور جستجوی گوگل پیج رنک سایت ها را دیر به دیر به روز می کند و اکنون بیش از یک سال است که پیج رنک ها به روزرسانی نشده اند، نمی توان متوجه شد که سایت ها در حال حاضر چه پیج رنکی دارند. پس مقدار پیج رنک فعلی یا حقیقی همان real page rank یا current page rank است که در این آموزش وردپرس از سری مطالب آموزشی وبمستر 98 بیشتر با آن آشنا خواهیم شد.

پیج رنک فعلی یا حقیقی(REAL PAGE RANK) در بعضی سایت ها از جمله seomastering محاسبه می شود ولی این مقدار معمولا بیشتر از مقدار پیج رنکی است که هنگام به روز کردن پیج رنک ها توسط گوگل اعمال می کند. مثلا اگر پیج رنک فعلی یا حقیقی(REAL PAGE RANK) شما در این سایت ۵ باشد، احتمالا این مقدار در گوگل هنگام به روزرسانی پیج رنک سایت ها، ۳ می شود. این مقدار مانند page rank حاصل از لینک های ورودی به سایت شماست.

پیج رنک چیست؟

پیج رنک(PageRank) در بیانی ساده به سیستمی گفته می شود که بر اساس معیارهایی که عمدتا بر تعداد لینک های ورودی تکیه دارد با الگوریتمهای پیچیده میزان قدرت یک صفحه وب را در دنیای اینترنت محاسبه کرده و برای آن صفحه امتیازی در نظر می گیرد. این امتیاز در موتور جستجوی گوگل بین 0 تا 10 است و محاسبه آن بر اساس ارزش لینک های ورودی سایت یا وبلاگ مبداء انجام می گیرد.

هر چند سیستم پیج رنک(PageRank) در ابتدا توسط موتور جستجوی گوگل پایه گذاری و به کار گرفته شد، اما امروزه اکثر موتورهای جستجوی معروف کم و بیش از آن پشتیبانی می کنند.

اهمیت پیج رنک

اهمیت موضوع پیج رنک برای سایت ها، در مجموع بحث پیچیده ای است. اهمیت آن مدتها پیش که این تکنولوژی توسط گوگل پایه گذاری و به کار گرفته شد، خیلی بیشتر از زمان حاضر بود. به گونه ای که پیج رنک(PageRank) باعث به راه افتادن بازار سیاه بین صاحبان رنک بالا و کسانی که مشتاق به دست آوردن رنک بالاتر هستند، شد. اما امروزه الگورتیم های محاسبه اهمیت پیج رنک به سمت هوشمندتر شدن رفته است و در نبرد بین گوگل و این انحصارگرایان وب، فقط دریافت یک لینک از یک سایت معتبر، به خودی خود عامل تعیین کننده در تعیین اهمیت پیج رنک(PageRank) نیست، بلکه یکی از فاکتورهای رسیدن به موفقیت محسوب می شود.

در این میان ممکن است صفحاتی که افزایش لینک دریافتی غیر عادی دارند(معمولا ناشی از خریداری لینک یا استفاده از سیستم های لینک دهنده است) از طرف گوگل شناسایی و از لیست جستجو حذف گردنند. پس به نظر می رسد به جای حقه های بی ارزش، تلاش در جهت تولید محتوایی مناسب و استفاده از روش های جوانمردانه، گزینه مناسب تری برای کسب پیج رنک بهتر باشد.

عوامل موثر در افزایش پیج رنک

افزایش پیج رنک در درجه اول به اعتبار سایت یا وبلاگ شما بستگی دارد و این موضوع خود به خدمات و محتوایی بر می گردد که در اختیار بازدیدکنندگان شما قرار می گیرد. علاوه بر این رعایت استانداردهای وب از جمله کدنویسی، استفاده از کلمات کلیدی مناسب و متاتگ ها نیز می تواند فاکتوری تعیین کننده در افزایش پیج رنک سایت شما باشد.

روش های افزایش پیج رنک

  • بهترین راه برای افزایش پیج رنک سایت شما، کسب لینک ورودی به سایت از صفحات و سایت های با پیج رنک بالا است. شما می توانید با استفاده از تکنیک های تبادل لینک مختلف چند طرفه مانند تبادل لینک سه طرفه به جای دو طرفه که ارزش پایین تری دارد، به تعداد محدود و با صفحات مرتبط تبادل لینک انجام دهید.

در تبادل لینک سه طرفه، ابتدا سایت A به سایت B لینک می دهد و سپس سایت B به سایت C لینک می‌دهد و در نهایت سایت C به سایت A لینک خواهد داد. در واقع در این روش تبادل لینک در سایت ها به طور غیر مستقیم انجام می گیرد.

  • یکی دیگر از روش های افزایش پیج رنک، لینک کردن صفحات داخلی سایت خود به یکدیگر می باشد. ولی استفاده بیش از حد از این روش تاثیر منفی بر پیج رنک گوگل شما خواهد گذاشت.
  • در نهایت راهی مطمئن برای کسب لینک ورودی از دیگر سایت ها، تولید محتوای مفید و مناسب می باشد.

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

همه روش های افزایش پیج رنک، با وجود به روزرسانی نشدن پیج رنک گوگل و تغییرات الگوریتم گوگل برای محاسبه پیج رنک(که کسی از آن آگاهی ندارد)، قابل استناد نیست و فقط در مواردی مانند آگاهی از میزان قدرت سایت(با احتساب خطا ها و استثنا ها)، تشخیص پیج رنک های تقلبی و گاها تخمین نسبی ارزش صفحات کاربرد دارد.

لازم به ذکر است تخمین نسبی ارزش یک صفحه از نظر سئو به این سادگی و real page rank آن نیست.

[/quote]

امیدوارم از این آموزش وردپرس استفاده لازم را برده باشید. ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرسدر صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر 98 مراجعه بکنید.

پاینده و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *