آموزش سئو - آموزش انجام سئو سایت, ابزار سئو, تکنیک های سئو

Domain Authority (اعتبار و قدرت دامنه) چیست؟

Domain Authority (اعتبار و قدرت دامنه) چیست؟

یکی دیگر از مواردی که لازم است در طراحی سایت به آن دقت داشت مسئله Domain Authority (اعتبار و قدرت دامنه) می باشد که یک فاکتور غیر رسمی در بهینه سازی سایت است و نقش بسیار مهمی دارد . در این مقاله از آموزش وردپرس سعی داریم به معرفی و بررسی Domain Authority بپردازیم و امید است تیم وبمستر 98 بتواند به شما کمک کند تا پاسخ صحیحی برای این سوال که Domain Authority  (اعتبار و قدرت دامنه) چیست؟ ارائه دهید.

Domain Authority (اعتبار و قدرت دامنه) چیست؟

Domain Authority (اعتبار و قدرت دامنه) چیست؟

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

تعریف Domain Authority  (اعتبار و قدرت دامنه)

Domain Authority  (اعتبار و قدرت دامنه) توسط شرکت MOZ ارائه می گردد و بهترین فاکتوری است که سایت موز برای پیش بینی نحوه رتبه بندی سایت‌ها در نتایج موتورهای جستجوگر ارائه داده است.

در بسیاری از متون طراحی وب سایت حرفه ای شاید به اصطلاح DA بر خورده باشید که همان مخفف شده Domain Authority می باشد. از قدرت دامنه برای مقایسه یک سایت با سایت‌های دیگر و یا برای پیگیری “قدرت و اقتدار” سایت خودتان می‌توان بارها استفاده کنید. ما با ترکیب همه لینک‌هایی که به ریشه (صفحه اصلی) سایت لینک شده‌اند و تعداد همه لینک‌ها و MozRank و MozTrust و چندین فاکتور دیگر در یک مقدار به نام اعتبار دامنه می باشد.

برای تعیین اعتبار دامنه، در مقابل الگوریتم‌های گوگل از ماشین استفاده می شود.

[/quote]

فرقی نمیکند شما از کدام قالب وردپرس استفاده میکنید یا در آینده قصد خرید قالب وردپرس جدید را دارید، به هر حال این اعتباری که به شما داده میشود مربوط به فعالیت سئوی سایت شما و بک لینک هایی که دارید و… میباشد

چگونه میزان authoriy را افزایش دهیم؟

برای محاسبه این مدل بیش از ۴۰ سینگال به کار می‌رود. این به این معنی است که قدرت دامنه سایت شما اغلب در حال تغییر است. به همین دلیل، بهتر است از قدرت دامنه به عنوان مقدار رقابتی و مقایسه‌ای در مقابل سایت‌های دیگر به جای مقدارهای قدیمی سئوی داخلی سایت استفاده کنید.

چگونه قدرت دامنه امتیاز بندی می‌شود؟

ما مقدار قدرت دامنه را براساس 100 نقطه با مقایس لگاریتمی محاسبه می‌کنیم. بنابراین ، پیشرفت از رتبه 20 به 30 خیلی آسانتر از پیشرفت از رتبه 70 به 80 است.

بررسی Domain Authority

برای محاسبه مقدار قدرت صفحه از سایت Open Site Explorer و یا از نوار ابزار رایگان MozBar استفاده کنید. کمپانی موز همه فاکتورهای سنجش قدرت آنالیزهای خود را در ابزاری به نام Mozscape API گنجانده است.

Domain Authority (اعتبار و قدرت دامنه) چیست؟

Domain Authority (اعتبار و قدرت دامنه) چیست؟

بهبود Domain Authority (اعتبار و قدرت دامنه)

برخلاف فاکتورهای دیگر سئو ، اعتبار و قدرت دامنه به سختی به صورت مستقیم می توان تغییرش داد. Domain Authority از فاکتورهای مختلفی ( MozRank, MozTrust, link profile و… ) تشکیل شده است که هرکدام تاثیری در رتبه قدرت domain دارند. این ترکیب چند فاکتور مختلف و تشکیل یک فاکتور به نام قدرت دامین را ما ( سئوموز ) از عمد انجام دادیم تا شما با معیار مقایسه سایت‌ها در گوگل آشنا شوید.

از آنجا که گوگل فاکتورهای بسیاری در حساب یک سایت به کار می گیرد، یک فاکتور همین اعتبار و قدرت دامنه است که فاکتورهای زیادی را شامل می شود، که این چنین است.

همانطور که در مقاله Page Authority قبلا گفته شد، بهترین روش بهبود اعتبار و قدرت دامنه و همچنین صفحه، تلاش برای بهبود سئو و بهینه سازی کلی سایت است.

بنابراین Domain Authority و یا همان اعتبار دامنه از دیدگاه الگوریتم های MOZ است. Domain Authority عددی است بین ۰ تا ۱۰۰، هر چه عدد نزدیک تر به ۱۰۰ باشد سایت از اعتبار بیشتر و هر چه نزدیک تر به ۰ باشد سایت دارای اعتبار کمتری است. (البته از نظر الگوریتم های MOZ نه گوگل!)

امید است شما عزیزان بتوانید با پیگیری آموزش های تیم وبمستر 98 در زمینه بهبود سئو و بهینه سازی وردپرس و این آموزش وردپرس، افزایش امتیازاتی مانند Page Authority  و Domain Authority را با ما تجربه کنید.

ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرس در صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *