آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

ثبت لینک در وب دایرکتوری و تاثیر آن بر سئو

ثبت لینک در وب دایرکتوری و تاثیر آن بر سئو

در آموزش وردپرس این جلسه می خواهیم درباره ثبت لینک در وب دایرکتوری و تاثیر آن بر سئو بپردازیم و شما را با آن آشنا کنیم ولی بهتر است که قبل از آن در رابطه با وب دایرکتوری توضیح داده شود. با توجه به اینکه شما اگر صاحب یک وبسایت باشید با وجود اینکه بهترین قالب وردپرس را داشته باشید و در سایت ود از بهترین افزونه ها و محتوا استفاده کرده باشید اما در صورتی که هیچ بازدیدکننده ای نداشته باشید همه زحمات شما بی فایده بوده است و باید بر روی جذب بازدیدکننده برای سایت خود اقدام بکنید که یکی از بهترین روش ها برای اینکار گرفتن بک لینک بصورت صحیح برای  بهبود سئو سایت میباشد.

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

از آنجا که اهمیت سئو بسیار زیاد است و افراد زیادی امروزه به آن توجه دارند و در هرکجا می شنوید که سایتهایی که در سئو خود ضعیف عمل می کنند سایت مرده محسوب می شوند، تیم وبمستر98 سعی دارد نکات اساسی و مهم که در این زمینه به سئو سایت شما کمک می کند را ذکر کند از جمله مهم ترین آنها می توان به ثبت لینک در وب دایرکتوری و تاثیر آن بر سئو اشاره کرد که در ادامه آموزش وردپرس به توضیح آن می پردازیم.

[/quote]

وب دایرکتوری چیست؟

وب دایرکتوری به سایتهای مرجعی که بقیه وبسایت های موجود در اینترنت را براساس زمینه فعالیت دسته بندی میکند، می گویند.

برای ثبت لینک در وب دایرکتوری ها میتواند به دو صورت عمل کرد یکی به روش دستی و یا به شکل اتوماتیک این کار را انجام داد.

اگر ثبت لینک به صورت اتوماتیک صورت بگیرد اینکه دردسته بندی اشتباه قرار بگیرد و در حالت اتوماتیک احتمال قرار گرفتن در دسته بندی نامناسب وجود دارد و امکان دارد که سایت در وب دایرکتوری نامناسبی سایت شما را ثبت کند.

توجه داشته باشید که در صورتی که می خواهید سایت خود را در وب دایرکتور ثبت کنید این کار را به هرکسی نسپارید چراکه بسیاری از افراد هستند که به شما پیشنهاد می دهند که سایتتان را در وب سایتها و وب دایرکتوریهای زیادی ثبت کنند ولی به شما لیستی از سایتهای موجود را ارائه نمی دهند.و این موضوع احتمال دارد که سایتتان را در سایتهای بی کیفیت و نامناسب ثبت کنند.

ثبت لینک در وب دایرکتوری و تاثیر آن بر سئو

ثبت لینک در وب دایرکتوری و تاثیر آن بر سئو

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

تیم وبمستر 98 به شما توصیه می کند این کار را در سایتهای معتبر و شناخته شده بسپارید شاید کمی هزینه بیشتر بپردازید ولی در عوض مطمئن خواهید شد که لینکسازی سایتتان مشکلی نخواهد داشت و با اطمینان ادامه کار را پیش می روید.

[/quote]

حالا که با وب دایرکتوری و توصیه های لازم آن آشنا شدید بهتر است به بررسی ثبت لینک در وب دایرکتوری و تاثیر آن بر سئو بپردازیم

ثبت لینک در وب دایرکتوری و تاثیر آن بر سئو

ثبت لینک در وب دایرکتوری و تاثیر آن بر سئو

ثبت لینک در وب دایرکتوری و تاثیر آن بر سئو

یکی از روشهای خوب و سودمند در سئو سایت و بک لینک که به نظر مفید و مناسب به نظر می رسد انتخاب وب دایرکتوری های مناسب می باشد.

چراکه با توجه زمان و هزینه ای که صرف می کنید بسیار ارزشمند و سودمند می باشد.

از نمونه دایرکتوری هایی که می توان به عنوان بهترین ها نام برد دایرکتوری های بزرگ و معتبر مانند Yahoo و DMOZ می باشند که تاثیر بالایی بر سئو سایت شما خواهند داشت.

بک لینک هایی که می گیرم از اهمیت فراوانی برخوردار است ، چراکه کسب آنها کار ساده ای نیست و سایت لینک دهنده به شما بازدیدکننده و اعتبار زیادی دارد و باید داشته باشد.

کدام وب دایرکتوری مناسب است؟

سوالی که می تواند ذهن همه را درگیر خودش کند و زمان زیادی را از شما برای انتخاب وب دایرکتوری بگیرد همین سوال می باشد. پس ضروری است که ابتدا نحوه تشخیص وب دایرکتوری مناسب را یاد بگیریم. با ما همراه باشید…

نحوه تشخیص وب دایرکتوری مناسب

یکی از مهم ترین کارهایی که در این زمین ثبت لینک در دایرکتوری ها باید دقت کرد باید به موضوعاتی در مورد همان وب دایرکتوری توجه کرد و آن را بررسی نمود.

ایندکس google

سایتهای مورد نظر را بررسی کنید آیا در نتایج گوگل ظاهر می شوند و بعنوان اسپم از نظر گوگل شناخته نمی شوند؟ در صورتی که خود وب دایرکتوری در گوگل ایندکس نشده باشد چگونه انتظار دارید که مرجع مناسبی برای ارسال بازدیدکننده به سایت شما باشد.؟

روش مشخص کردن ایندکس گوگل

در URL خود از ن عملگر :Site استفاده کنید و با قرار دادن آدرس سایت در ادامه آن میتوانید از تعداد صفحات ایندکس شده آن در گوگل مطلع شوید. در صورتیکه با صفحه ای مانند تصویر زیر مواجه شدید وب دایرکتوری مورد نظر شما اسپم شناخته شده است.

ارتباط موضوعی با نوع فعالیت

به این موضوع که وب دایرکتوری شما در چه زمینه ای فعالیت دارد دقت کنید، بعضی از وب دایرکتوری ها در زمینه مشخصی فعالیت دارند و از این نظر می توانند تاثیر بیشتری بر ارزش بک لینک شما بدهند و بگذارند.اگر در سایت های عمومی تر لینک سایت خود را قرار میدهید توجه داشته باشید که دسته بندی مشخصی داشته باشند و سایت شما در دسته مناسبی قرار دهند.

بروزرسانی مستمر

آیا ووب دایرکتوری هایی که استفاده می کنید به صورت مستمر در حال بروز رسانی هستند؟ این موضوع یکی دیگر از راه های تشخیص با ارزش بودن وب دایرکتوری است.

برای متوجه شدن این موضوع سایت مورد نظرتان را در روزهای مختلف بازدید و از بروزرسانی مستمر آن مطمئن شوید. توجه به زمان انتشار مطالب در برخی سایت ها نیز میتواند معیار مناسبی برای نحوه بروزرسانی باشد.

در پایان باید ذکر کرد انتخاب یک وب دایرکتوری میتواند تاثیر مثبت یا منفی بر سئو سایت شما داشته باشد و ربطی به پولی یا رایگان بودن آن نخواهد داشت. قبل از ثبت لینک خود در این سایت ها از کیفیت آن مطمئن شوید.

ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرس. در صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *