وبلاگ

ابزار گزارش کپی کنندگان به گوگل DMCA Report

نحوه گزارش کپی شدن یک متن به گوگل DMCA Report

در این آموزش مقالات آموزش وردپرس ، گروه وبمستر 98 بر آن است شما را با ابزار DMCA report  گوگل آشنا کرده و نحوه گزارش کپی شدن محتوا به گوگل را با آن را به شما آموزش دهد، این ابزار به شما کمک می کند تا سایت هایی که از شما رونوشت برداشته اند و یا عکس و فیلمی را بدون نام منبع آن از سایت شما برداشته اند، را به گوگل معرفی کنید.

نکات مهم در ریپورت نقض قانون کپی رایت

باید توجه داشته باشید که گوگل هر  گزارش کپی شدن محتوا به گوگل  را باور نمی کند و در این زمینه باید نکاتی را در گزارش های  حق طبع و نشر هزاره دیجیتال یا DMCA report: Digital Millennium Copyright Act در نظر داشته باشید:

 • اول از هرچیز، شما باید مالکیت خود را به اثبات برسانید. پس فکر نکنید که می توانید گوگل را گول بزنید، چون ممکن است به ضرر شما باشد، و به جای حذف رقیب، خود شما از نتایج محو شوید.
 • فکر نکنید که سیستم تنها ریپورت های شما را چک می کند، خیر، گوگل برای بررسی گزارش ها از کارمندان خود نیز کمک می گیرد. تا براساس دلایل شما بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند. به تیم متخصص گوگل ایمان داشته باشید.
 • نگران اینکه در ایران زندگی می کنید نباشید، استفاده از این ابزار برای ایرانیان و فارسی زبان نیز امکان پذیر است حتی اگر از پسوند ir استفاده می کنید.
 • این امکان وجود دارد که بعد از ارسال گزارش، گوگل به شما ایمیل زده و از شما درخواست توضیحات واضح تر مورد موقعیت بکند، توجه داشته باشید که واقعیت را بیان کنید، اگر گوگل احساس کند شما دارید با بیان اطلاعات مصنوعی او را دور میزنید، گزارش شما را بدون بررسی رد می کند. ( ایمیل گوگل ممکن است حاوی متنی درباره اینکه سایت مد نظر شما مشکلی نداشت و یا ما از اینکه شما مالک متن باشید راضی نشده ایم، باشد، پس پاسخی واضح به او بدهید).
 • اگر شما بتوانید شرایط خود را اثبات کنید، گوگل ممکن است درخواست شما را قبول کند، اما بعد از چند وقتی آن را به حالت اول برگرداند، رتبه شما را کاهش داده و دوباره سایت مذکور را ایندکس کند، پس همه چیز همیشگی نیست.
 • حتی گاهی ممکن است گزارش شما را بپذیرند ولی سایت مد نظر را حذف نکنند فقط جایگاه متن آن ها را در نتایج پایین تر اورده و جایگاه شما را بالاتر ببرند.
 • بخاطر داشته باشید که شما از لحاظ اخلاقی باید به صحیح بودن ادعای خود، متعهد شوید.
 • با فرض قبول شدن در خواست شما، تنها صفحات و متن های کپی شده از نتایج حذف می شوند و مابقی سایت و دامنه در جایگاه خود باقی خواهد ماند.
 • یکی از مزیت های این گزارش این است که سایتی که از آن شکایت کرده اید، از اینکه شما او را گزارش داده اید، خبردار نخواهد شد.
 • حال اگر شما سایت کپی کننده هستید، و دیگری شما را ریپورت کند، در اینحال برای شما در وبمستر تولز یادداشتی خواهد آمد که به شما برای حذف متن خود، هشدار می دهد.
 • ریپورت هایی را که می دهید، می توانید در قسمت پیشخوان DMCA ( پیشخوان کپی رایت هزاره دیجیتال) مشاهده کنید.
 • یکی از مهمترین نکات در نوشتن گزارش این است که باید به زبان انگلیسی و صحیح نوشته شود.
 • گوگل یا اصلا پاسخی نمی دهد و یا پاسخ شما در فاصله یک روز تا یک ماه برای شما ارسال می شود.
 • اینکه فقط آدرس سایت بزنید و یا با توضیحی کوتاه بخواهید گزارش را فیصله دهید، کافی نخواهد بود، و گوگل به این گزارشات توجه نمی کند.
 • باید بدانید که شاید گاهی شما راست می گویید و ادله هاتون کامل است، ولی گوگل آن ها را تایید نکند.
 • در انتها بدانید که گوگل از این گزارش ها خوشحال می شود، چون به آن کمک می کند تا الگوریتم دزدان دریایی خود را کامل تر کند و این ضعف های آن را برطرف سازد.

 نحوه استفاده از ابزار DMCA report  گوگل برای گزارش کپی شدن محتوا به گوگل

در ابتدا باید وارد حساب کاربری Gmail خود شده و وارد این لینک بشوید.

و مانند تصویری که در ادامه آمده، یک به یک مشخصات خود را وارد کنید:

مرحله سوم از نحوه گزارش کپی شدن محتوا به گوگل DCMA report

مرحله سوم از نحوه گزارش کپی شدن محتوا به گوگل DCMA report

همانطور که در زیر آمده، توضیح دهید که چرا ادعا دارید که شما مالک محتوا هستید، و کدام متن کپی شده و چه سایتی از شما کپی کرده و صفحات مربوط به آن را مشخص کنید.

توجه کنید که چند مورد کپی کاری را نمی توانید در یک گزارش وارد کنید، اگر موضوع ” طراحی سایت با وردپرس”  شما توسط چند نفر دزدیده شده است، آن را در کادر زیرین ذکر کنید. ولی اگر موضوعات متفاوتی از سایت شما برداشته شده استف باید آن ها را بصورت مستقل گزارش دهید و گروه جدید معرفی کنید. برای اینکار می توانید لینک add a new group را کلیک کرده و در کادر جدیدی که مشابه با کادر قبلی است،  اطلاعات را وارد کنید.

مرحله دوم از نحوه گزارش کپی شدن محتوا به گوگل DCMA report

مرحله دوم از نحوه گزارش کپی شدن محتوا به گوگل DCMA report

در قسمت Identify and describe the copyrighted work ، دقیقا شرح دهید و اثبات کنید که چرا url های مورد نظر شما کپی هستند و چرا شما صاحب اصلی آن هستید؟شاخص هایی را به گوگل ارائه دهید تا گوگل راحت تر بتواند تشخیص دهد که شما صاحب اصلی نوشته هستید.

در کادر Identify and describe the copyrighted work باید ادله خود را جهت اینکه چرا ادعا دارید این صفحات از شما متن را برداشته اند، و در واقع شما مالک این محتوا هستید،  ارائه دهید. بهتر است یک سری ویژگی را در متن خود و متن کپی شده معرفی کنید که گوگل را حت تر متوجه منظور شما شود و شما را بعنوان نویسنده مطلب بپذیرد.

در بخش Where can we see an authorized example of the work صفحی مربوط به محتوای نوشته شده توسط خود که مدعی آن هستید، قرار دهید. در هر خط یک لینک، یادتان باشد که اگر چندین موضوع از سایت شما کپی شده است باید گروه جدید تشکیل دهید.

در بخش Location of infringing material،  آدرس صفحاتی که میخواهید گزارش دهید را بگذارید، هر سطر یک لینک قرار دهید .

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

یک توصیه از وبمستر 98 برای شما دوستان: درست است که قوانین گوگل در کشور ما جایی ندارند و اعمال نمی شوند، ولی توجه داشته باشید که اخلاقیات در هر جا حرف اول را می زند و با زیر پا گذاشتن آن در واقع شما به الگوریتم گوگل ضرر زده، و در نهایت به خودتان و سایتتان آسیب رسانده اید. برای آشنایی با تاثیرات آن می توانید مقالات آموزش وردپرس مارا دنبال کنید.

[/quote]

در انتها قوانین و شرایط را پذیرفته و امضا کنید، مانند آنچه در زیر نشان داده شده است :

مرحله سوم از نحوه گزارش کپی شدن محتوا به گوگل DCMA report

مرحله سوم از نحوه گزارش کپی شدن محتوا به گوگل DCMA report

در این بخش، تاریخ را دو رقمی (04) بنویسید و مسلما تاریخ باید میلادی باشد. یادتان باشد نام و فامیلی که در انتها برای امضا بکار می برید با آنچه که در ابتدای گزارش استفاده کردید، مغایرتی نداشته باشد.

در صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر 98 مراجعه بکنید.

 

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “ابزار گزارش کپی کنندگان به گوگل DMCA Report

 1. علی فیلی زاده گفت:

  سلام و وقت بخیر خدمت شما.
  یه محتوا رو در نظر بگیرید که فقط از کلمات تشکیل شده باشه و نه جمله اگر این محتوا از سایت های خارجی با گوگل ترنسلیت ترجمه بشه و در سایت خودمان قرار بگیره آیا از طرف گوگل کپی کار شناخته میشیم؟
  دقت داشته باشید که این محتوی که ما در نظر داریم گوگل ترنسلیت خیلی خوب ترجمش میکنه و بدون نقص هست.

  باتشکر فراوان از شما.

  1. خیر کپی حساب نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *