وبلاگ

بهینه سازی بیش از حد یا افراطی سایت Over Optimization

بهینه سازی بیش از حد یا افراطی سایت Over Optimization

بهینه سازی بیش از حد یا افراطی و یا Over Optimization به سئو کردن بیش از اندازه در سایت الحاق می شود که ممکن است در هر قسمت سئوی سایت رخ دهد. گروه وبمستر 98 در این مقاله از آموزش وردپرس به توضیح درباره ی این پدیده می پردازد،  با ما همراه باشید:

قبل از سال های 2011 و 2012،  که انقلاب گوگل رخ دهد،  این افراط در بهینه سازیف  باعث بالا رفتن رتبه سایت می شد. این حرکت باعث می شد تا سایت های هرز با بهینه سازی های افراطی و غیرطبیعی خود، به بالاترین رتبه های گوگل برسند. اما بعد از این انقلاب، این ماجرا به پایان رسید اما حال با مشکلی جدید روبرو شده ایم. آماتوران حوزه ی سئو و بهینه سازی سایت، در آن به وسواس رسیده و افراط می کنند. این افراطیت باعث پایین آمدن رتبه سایت شده و سایت را جریمه می کند.

افراط در لینک های دخلی، استفاده مکرر از کلمات هدف در محتوا، افراط در درصد کلمات هدف در محتوا، لینکبیلدینگ زیاد از حد، فوکوس بر روی عبارات مشخصی در متن، حتی عوض کردن عنوان بک لینک ها،  از نمونه های بهینه سازی بیش از حد یا افراطی اند. زمان نوشته های اصل و غیر مصنوعی است. لازم نیست که برای سئوی سایت خود تلاش های بی فایده بکنید! باید محتوایی را آماده کنید که برای مخاطب سودمند باشد و مصنوعی نباشد. برای اینکار باید محتوای،  هدینگ ها، و تمام سئوی داخلی سایت طبیعی باشد. از استفاده مکرر از کلمات هدف خود در توضیحات و عناوین صفحه ها، بپرهیزید که خود نشان از Over Optimization  سایت است.

از توجه بی از حد بر سئوی سایت خود بپرهیزید. مخصوصاً عوض کردن عنوان backlink های سایت، بنا بر هر استدلالی، بسیار مخاطره آمیز است و حتی شاید باعث جریمه شدن سایت شما شود. بهتر است بک لینک های جدیدی را دست و پا کرده و قدیمی ها را فراموش کنید. اینکه به ادیت کردن ان ها فکر کنید، اشتباه است. حتی مهم نیست که آن ها Page Rank داشته باشند یا نه.

افراط در بهینه سازی تصاویر سایت،  از دیگر نمونه های بهینه سازی بیش از حد می باشد. برای مثال، اگر یک آیکون در سایت شما به صورت تصویر آمده باشد، لازم نیست برای آن نام، و توضیح یا همان alt مشخص کنید. عکسهایی که در واقع به عنوان آیکون و نشانه در متن استفاده می شوند، نیازی به عنوان و alt ندارند. شاید در بسیاری از سایت های حرفه ای سئو، به شما توصیه شده باشد که از alt و عنوان برای تمام عکس های خود استفاده کنید،  ولی بدانید این سایت ها، آیه نازل شده نیستند و امکان اشتباه در آن ها نیز وجود دارد.

 

سئوی بیش از حد لینک های اینترنال، از جمله موارد سئوی بیش از حد سایت می باشد. لینک کردن هر کلمه ای از محتوا، به مقاله ای مربوط به آن، به دفعات، کار اشتباهی است. فرض کنید در این متن ما چندین بار کلمه ی سئو را لینک می کردیم،  ولی اینکار هیچ سودی برای مخاطب ندارد، پس ما از آن پرهیز می کنیم.

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

مهم ترین توصیه از گروه وبمستر 98 

استفاده از کلمات هدف یا کلیدی ای که ربطی به موضوع شما ندارد، نیز مصداق Over Optimization  می باشد. خیلی موضوع ساده ای است، اگر عبارت هدف شما شارژر لب تاب است، از سئو کردن کلمه ی شارژر گوشی بپرهیزید، هیچ فایده ای ندارد.

[/quote]

نکات بهینه سازی بیش از حد یا افراطی سایت

در اینجا به صورت اجمالی درباره ی ممنوعیت های بهینه سازی بیش از حد و over optimization می پردازیم:

۱–  استفاده مکرر عبارات کلیدی در تمام صفحات 

۲– تکرر لینک کردن عبارت های خاص از حمله عبارت های کلیدی

۳– گوگل نویسی در عوض کاربر نویسی، و تمرکز زیاد از حد بر چگالی عبارات کلیدی 

۴– استفاده بیش از حد از عنوان و آلت برای تصاویر غیر ضرروی 

۵– تمرکز بیهوده بر روی عبارات هدف غیرمرتبط به خصوص اگر جایی در محتوای سایت شما ندارند.

۶– ارتباط دهی افراطی لینک های داخلی و  تمرکز به تولید بک لینک بدون در نظر گرفتن تولید صفحاتی سودمند جهت تجاری سازی و تبلیغ ت

۷– آوردن عبارات هدف و کلیدی در نام دامنه و url بدون اینکه برای آن جایی باشد. 

۸–  استفاده از هدینگ 1 در صفحات سایت

۹ لینک بیلدینگ زیاد از حد برای صفح ها و عبارات بخصوص 

۱۰– ویرایش بک لینک های کنونی سایت بدون توجه به دلیل آن  

۱۱– نوفالو کردن لینک های داخلی 

۱۲–  over optimization  برای اینکه لوکال بیزنس خود را به گوگل نشان دهید. این بدین معنی است که شما برای هر شهر یک صفحه جدا درست کرده در صورتی که شعبه ای در آن ندارید و نمی توانید خدماتی را در آن ارائه دهید. 

۱۳به هوش خود اعتماد کرده و هرجا احساس کردید رو به افراظ رفته اید، دست نگه دارید. 

 

با تشکر از شما که ما را در این مقاله آموزش وردپرس دنبال کردید، همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر 98 مراجعه بکنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *