وبلاگ

Як стати frontend розробником з чого почати у 2024 ITSTEP Academy

На занятті виконаємо першу розмітку сайту для сучасної пекарні “SHOP bakery”, розберемо як працювати із фронтенд розробник вакансії зображеннями і інтерактивними елементами. Проте навіть з однаковими тайтлами і схожим досвідом, за нашими даними, жінки у фронтенді отримують все ж трохи менше за чоловіків. Проте докладно проаналізувати причини не можемо, оскільки в нашому опитуванні взяла участь невелика кількість розробниць.

Хто такий Frontend-девелопер і як «оживити» вебсайт і зробити його приємним для користувача

  • Насамперед через те, що до кінця незрозуміло, чим займається цей фахівець, які завдання входять до його обов’язків, як потрапити в цю професію.
  • Він знає, чого очікувати від цього методу, але на цьому сила джедая закінчується.
  • HTML (HyperText Markup Language) – мова гіпертекстової розмітки, яка використовується для структурування веб-сторінки та її контенту.
  • Після успішного проходження тестування наші студенти зараховуються на програму і починають навчання.
  • Слово “фронтенд” все частіше можна зустріти не тільки на просторах мережі, але і в бесіді у звичайних дружніх тусовках.
  • У той же час можна зустріти масу вакансій суміжних або схожих за обов’язками з фронтенд-розробниками.

Варто відзначити, що дуже важливо також і знання англійської мови на рівні вільного спілкування з замовниками і читання документації. Frontend-розробник (frontend developer) – це фахівець, який відповідає за створення інтерфейсу користувача сайту, програми або ПЗ. Фреймворки та бібліотеки відіграють важливу роль у створенні веб-додатків. Вони надають готові інструменти та структури, щоб спростити створення потужних додатків.

Ключові завдання Frontend-розробника

Не забувайте ділитися цим матеріалом зі своїми друзями Facebook, якщо він був вам корисний. Розмістити статтю на свою сторінку можна за допомогою кнопки «поділитися» нижче. JavaScript додає сторінці інтерактивності та функціональності.

Хто такий Frontend розробник

Колись у JavaScript було багато пакетних менеджерів, наразі залишився найпопулярніший – npm, і його можуть використовувати фронтенд- і бекенд-девелопери. Пакетний менеджер дає змогу встановити всі необхідні бібліотеки, фреймворки, які необхідні для роботи. Без нього довелося б це все викачувати в архівах, а будь-яке б оновлення було б мукою. Системи контролю версій (VCS) — це програмні інструменти, які допомагають розробникам відстежувати зміни у вихідному коді проекту. Вони зберігають версії файлів і дають змогу відстежити, хто, коли та як вносив певні зміни. Це три ключові веб-технології, в яких фронтендеру-початківцю необхідно мати базові знання.

Чи легко перебудуватися, якщо ти вже працював в інших сферах

Дві такі ролі, які часто стають предметом обговорення, це верстальщик і front-end розробник. Хоча обидві професії є важливими у процесі створення веб-сайтів, вони включають різні обов’язки, навички і технології. У цій статті ми розберемо основні відмінності між верстальщиком і front-end розробником, а також спільні аспекти цих двох ролей.

Читайте також: Як написати СV для вступу за кордон?

Достатньо кілька днів, а іноді й годин, щоб розібратися в принципах його роботи. Він сприймається інакше — як розширення базових можливостей JavaScript. Розробник, який володіє JavaScript, може реалізувати як Front-end, так і Back-end.

Хто такий frontend developer

Базові знання фреймворків і бібліотек

Це свого роду магія, яка дозволяє перетворити ваші ідеї та концепції на інтерактивні та захоплюючі сайти. Наприклад, купуєте каву та чекаєте поки бариста записує у свій блокнот, що продала два латте? Створіть на коліні апку, в якій зі списку доступних напоїв формуватиметься замовлення та облік за різними типами витратних матеріалів (кава певного сорту, молоко, стаканчик певного розміру тощо). І лише після того, як досягнете стабільної роботи застосунку, можна створити копію проєкту та планувати його апгрейд, використовуючи React, Vue тощо. У характері Front-end розробника має бути педантичність. Часто для дизайнера, який віддає в розробку макет, критично важливо дотримати товщину обведення кнопки з товщиною ліній символів шрифту.

Уточнити у QA, яким чином вони відтворили баг під час масштабування на мобільному девайсі. Дізнатися думку performance-інженера, чому сталася просадка TTI метрики. Однак, чим більше бажаючих прагнуть потрапити до цієї галузі, тим вищий прохідний поріг виставляє роботодавець. Дійсно, сьогоднішні вимоги FrontEnd розробника зросли в порівнянні з тими, які висувалися років 10 і навіть 5 назад. При цьому дуже важливо, щоб веб-сайт відображався однаково добре на всіх пристроях і браузерах, що в рази ускладнює роботу фронтенд спеціаліста. В світі веб-розробки існує безліч професій, кожна з яких вимагає унікального набору навичок і знань.

Основне завдання фронтендера — узяти графічний макет від дизайнера та зв’язати його з бекендом сайту так, щоб усе «літало». Front-end розробники, з іншого боку, зосереджуються на створенні інтерактивності та функціональності веб-сайту. Вони використовують JavaScript і його фреймворки для створення інтерактивних елементів, таких як слайдери, випадаючі меню, форми та інше. Фронтенд-фреймворк або фреймворк переднього плану — це набір інструментів, бібліотек та ресурсів, призначених для розробки інтерфейсу користувача (UI) веб-додатків. Він являє собою каркас із попередньо написаним кодом, на основі якого можна створювати додатки. CSS (Cascading Style Sheets) визначає зовнішній вигляд та оформлення елементів веб-сторінки.

Backend керує серверною частиною, обробкою даних, базами даних і бізнес-логікою програми. На курсах DAN.IT в Києві вас навчать веб-верстці, поширеній в середовищі програмістів мові JavaScript, фреймворкам типу React. Курс Front End доповнений прикладами і кейсами, отримав схвалення ізраїльських і українських розробників, студенти проходять навчання за останніми стандартами ІТ-ринку.

Фреймворки, з якими обов’язково треба познайомитися – Bootstrap, Bulma, Tailwind. Середній рівень зарплати для початківців frontend-розробників —$1000$. Що стосується дизайну, це окрема спеціальність, і ви можете її вивчити, щоб стати більш широкопрофільним спеціалістом і мати змогу самостійно створювати всю «зовнішність» сайтів.

Більше того, даний напрямок є одним з найлегших шляхів потрапляння до IT. Більш докладно мови і технології, необхідні для вивчення, розписані в наступному розділі. Протягом усього курсу за вами закріплений ментор та куратор, які перевіряють ваші домашні завдання, дають зворотній зв’язок та відповідають на запитання. Ви дивитеся заздалегідь підготовлені відеоуроки та отримуєте практичні завдання, засновані на матеріалі уроку, та шаблони їх виконання. На занятті дізнаємось як працюють форми, і виконаємо розмітку полів введення на сторінці. Навчитесь гнучко розміщати елементи за допомогою розкладки флексів.

Хто такий frontend developer

Так само, нижня і верхня межа можуть змінюватися в залежності від вашого досвіду та знань. Frontend сайту — це та частина сайту, з якою безпосередньо взаємодіє користувач. Якщо Ви не знаєте, що вибрати, що більше підійде конкретно під Ваш запит, залиште свої контакти у формі, наш менеджер зв’яжеться та проконсультує з будь-яких питань.

Через простоту потрапляння до фронтенду роботодавці змушені завищувати планку вимог, тому іноді у вимогах вакансії до джунів можна зустріти такий стек, немов шукають повноцінного Middle розробника. Якщо сюди додати велику конкуренцію за місце фронтенд-джуна, картина стає ще сумніше. Після чого замовляєте обід, тобто, обравши потрібний товар, тиснете на кнопку «сплатити». Офіціант приймає замовлення — на цьому фронтенд закінчується, бо офіціант іде на кухню — до сервера, тобто ваш платіж пішов. Далі — справа за бекендом, кухарі отримують ваше замовлення, скажімо, борщ, і починають варити м’ясний бульйон, рубати капусту, відкривати свіжу сметану. Гроші пройшли, замовлення оформлене — і офіціант (знову робота фронтенда) несе вам тарілку запашного юнесківського надбання.

Спеціальність Front-end розробника викликає величезний інтерес у фахівців-початківців. Насамперед через те, що до кінця незрозуміло, чим займається цей фахівець, які завдання входять до його обов’язків, як потрапити в цю професію. Мене звати Іван Риженко, я — Senior Front-end розробник у компанії AB Soft та хочу допомогти початківцям розібратися, про що ця професія. Frontend відповідає за користувацький інтерфейс, візуальне представлення і взаємодію користувача з вебдодатком.

Вивчення FrontEnd необхідно починати з мови гіпертекстової розмітки HTML. Основні теги і принципи побудови розмітки вивчаються дуже швидко. Тут ви затримаєтеся довше, оскільки CSS більш масштабний, має велику кількість властивостей і володіє набагато більшим впливом на кінцевий результат. Володіючи HTML & CSS ви вже зможете створювати лендинги — односторінкові веб-сайти — і заодно відчувати наростаючі скіли верстальника. В рамках Genius Space Ви дізнаєтесь як потрапити в топові IT-компанії, ми розповімо покроково як треба знайомитись з вимогами, етапами співбесід та технологіями, які використовує компанія.

Те, що мені здається плюсом, може бути мінусом для іншої людини. Але я спробую озвучити ті особливості, які можуть бути важливими при виборі професії. Frontend вимагає уваги до деталей дизайну, адаптивності, анімацій і UI/UX. Backend вимагає розуміння архітектури, обробки даних, безпеки, масштабування та інтеграції.

Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *