آموزش وردپرس

استفاده از افزونه Activity Log جهت دریافت گزارش فعالیت کاربران

دریافت گزارش فعالیت کاربران

در این قسمت آموزش وردپرس قصد داریم شما دوستان و همراهان سایت وبمستر98 را با استفاده از افزونه Activity Log جهت دریافت گزارش فعالیت کاربران اشنا کنیم. شما به وسیله این افزونه کاربردی و آموزش افزونه Activity Log  قادر خواهید بود مجموعه فعالیت های کاربران سایت وردپرس خود را به صورت گزارشی کامل مشاهده کنید.اگر شما نیز یک وبمستر هستید حتما میدانید که تعامل با تمام افراد و کاربران سایت و بررسی فعالیت آن ها امری بسیار زمانگیر و مشکل است. پس با این آموزش وردپرس این مشکل را به راحتی حل کنید.چرا که سایت شما مسلما دارای کاربران گوناگونی در نقش های متفاوت اعم از نویسنده , ویرایشگر, مدیر و سایر کاربران میباشد. از آن جا که بررسی فعالیت و عملکرد ان ها عملا روندی زمانگیر است به ناچار باید از طریقی دیگر برای بررسی فعالیت های کاربران سایت اقدام کرد.

به عنوان مثال نویسنده ای در زمانی خاص مطلبی را در سایت منتشر میکند سایر مدیران باید بر فعالیت این فرد نظارت داشته باشند که کاری زمانگیر است و نیازمند راهی بهتر است.افزونه ای که امروز معرفی شده است کالا بهینه و استاندارد میباشد و مشکل ناسازگاری با قالب وردپرس سایت شما و با سایر افزونه ها را نخواهد داشتدر وردپرس افزونه های متعددی برای این امر وجود دارد ولی یکی از بهترین انها استفاده از افزونه Activity Log جهت دریافت گزارش فعالیت کاربران است.

به وسیله این افزونه میتوانید تمام فعالیت های کاربران اعم از استفاده از برچسب, دیدگاه ها, ابزارک ها, نوشته ها و سایر فعالیت ها را بررسی کنید. یکی از ویژگی های خاص این افزونه سازگاری فوق العاده آن با ووکامرس و bbpress میباشد که استفده از آن را بسیار راحت میکند.

استفاده از افزونه Activity Log جهت دریافت گزارش فعالیت کاربران – آموزش افزونه Activity Log

آموزش دریافت گزارش فعالیت کاربران در وردپرس

جهت استفاده از این افزونه همانند سایر افزونه ها این پلاگین را دانلود و نصب کنید و سپس از طریق پنل مدیریت قسمت افزونه ها ان را فعال کنید. در این حال گزینه ای با نام Activity Log در منوی پیشخوان وردپرس برای شما ظاهر میشودکه خو دارای دو زیرمنوی Activity Log و Sittings میباشد.

اکنون در ادامه این مطلب برای شما دوستان عزیز توضیحات کاملی در جهت آموزش افزونه Activity Log و برای تمام قسمت های این افزونه ارائه میکنیم که به وسیله ان قادر خواهید بود تنظیمات مورد نظر خود را در این افزونه اعمال کنید.

بخش General در افزونه دریافت گزارش فعالیت کاربران

  بخش General در افزونه Activity Log مهمترین بخش تنظیمات است

گزینه keep logs for : درواقع شما در این بخش بازه زمانی گرفتن گزارشات را تعیین میکنید. به این صورت که تعیین میکنید هر چند روز یکبار گزارش گرفته شود و اینکه پس از گذشت چند روز این گزارشات حذف شوند.

گزینه Delete Log Activities : شما میتوانید از طریق این بخش تمام گزارشاتی که تا کنون توسط این افزونه جمع آوری شده را پاک کنید. برای پاک کردن گزارشات کافی است روی گزینه Reset Database کلیک کنید.

بخش دوم تنظیمات افزونه دریافت گزارش فعالیت کاربران

بخش دوم تنظیمات : شما باید بدانید که بخش دوم تنظیمات این افزونه مربوط به بخش اطلاع رسانی این افزونه میباشد که به آن بخش اعلان ها یا Notifications نیز میگویند. این بخش نیز دارای تعدادی گزینه است که برای شما در ادامه توضیح میدهیم.

گزینه Notification Events : درواقع شما میتوانید در این دسترسی افزاد به گزارشات را تعیین کنید به این معنا که میتوانید مشخص کنید چه افزادی این گزارشات را دریافت نمایند.

گزینه Enablea : شما به وسیله این گزینه میتوانید قسمت ارسال اعلان ها به ایمل را غیرفعال یا فعال کنید.

گزینه From Email : ارسال ایمیل به طور پیش فرض باید از سایت انجام شود ولی شما در این گزینه قادر هستید تعیین کنید ارسال ایمیل از کجا انجام شود. هرچند توصیه ما به شما دوستان عزیز این است که این قسمت را تغییری ندهید.

گزینه To Email : شما میتوانید از طریق این گزینه ایمیل هایی که اطلاع رسانی برای ان ها ارسال میشود را تعیین کنید که بهتر است ایمیل مدیر سایت یا مدیران سایت باشد.

گزینه Message : شما در این قسمت قادر هستید متن پیام را به زبان فارسی بنویسید. البته به طور پیش فرض زبان این بخش فارسی است.

در آخر کافیست تنظیمات خود را ذخیره نمایید و با استفاده از افزونه Activity Log جهت دریافت گزارش فعالیت کاربران سایت اقدام کنید و فعالیت های آنان را زیر نظر داشته باشید.

ممنون که در این مقاله با ما بودید امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد ضمنا اگر قصد خرید قالب وردپرس از سایت وبمستر98 را دارید لطفا به قسمت قالب وردپرس مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *