آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

تاثیر بک لینک های مخرب و غیرطبیعی بر فاکتورهای سئو در وردپرس

تاثیر بک لینک های مخرب و غیرطبیعی بر فاکتورهای سئو در وردپرس

بک لینک به لینک هایی گفته می شود که هر صفحه را به یک صفحه خاص و یا وبسایت دیگری می فرستد. بک لینک کمک خواهد کرد تا اطلاعات وبسایت خودتان را در دیگر سایت ها بررسی و ارزیابی نمایید. بک لینک ها یکی از روش های موثر برای سئو و بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو و یکی از راههای موثر برای نمایش سایت در نتایج اولیه جستجوی گوگل می باشد، اما چون گوگل هرگز الگوریتم خود را فاش نمی کند، نحوه محاسبه و تاثیر بک لینک ها بر روی سایت مشخص نیست و در طول زمان و براساس تجربه این موضوع ثابت شده است. بهره گیری از بک لینک ها به صورت طبیعی و طبق قواعد و قوانین گوگل، موجب بهبود رتبه سایت خواهد شد؛ اما بک لینک ها به همین اندازه می توانند برای یک سایت مخرب باشند و باعث افت رتبه سایت و جریمه شدن کل سایت یا صفحاتی از آن شوند. در این بخش از آموزش وردپرس درمورد بک لینک های طبیعی و غیرطبیعی و تاثیر بک لینک های مخرب و غیرطبیعی بر فاکتورهای سئو در وردپرس، توضیحاتی را برای شما همراهان همیشگی وبمستر 98 ارائه داده ایم. اگر به فکر افزایش رتبه سایت خود و یا جلوگیری از افت آن هستید، تا پایان همراه ما باشید. وبمستر 98 همواره در تلاش است تا بهترین آموزش و راهنمایی ها را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

بک لینک خوب چیست؟

تاثیر بک لینک های مخرب و غیرطبیعی بر فاکتورها سئو در وردپرس

آموزش تاثیر بک لینک های مخرب و غیرطبیعی

ارزشمندی بک لینک

به بک لینکی، یک بک لینک خوب گفته می شود که از سایت معتبری به سایت شما داده شده باشد. البته به این موضوع باید اشاره کرد که گرفتن بک لینک از سایتی ارزشمند کار آسانی نیست. اما باید گفت که هرچه روند گرفتن بک لینک سخت تر باشد، آن بک لینک ارزشمندتر می باشد. چون از نظر گوگل یک سایت خوب و معتبر هرگز به مطالب سایتی که پایه و اساس کامل و درستی ندارد، بک لینک نخواهد داد. در این فرآیند اعتبار سایت دهنده بک لینک، بر روی سایت گیرنده تاثیر می گذارد و باعث تغییر رتبه آن می شود. بنابراین هرچه اعتبار و ارزش یک سایت پایین تر باشد، بک لینک نیز ارزش کمتری خواهد داشت.

مرتبط بودن

مرتبط بودن به این معناست که صفحه ای که از آن به سایت ما لینک فرستاده شده با سایت ما تطابق موضوعی داشته باشد. مثلا گرفتن بک لینک از یک سایت آشپزی برای یک سایت پزشکی نامناسب است و گوگل آن را نخواهد پذیرفت.

انجام لینک ها برای کاربران

لینک هایی ارزشمند هستند که برای کاربران ساخته شده باشند، نه موتورهای جستجو. شما باید هنگام انجام لینک این موضوع را در نظر بگیرید که آیا کاربر را به مقصدی که می خواهد هدایت می کند و یا موضوعی که کاربر به ان هدایت می شود، برای او مفید می باشد؟ بنابراین همیشه میزان تعامل لینک ها را با مخاطبانتان در نظر بگیرید، اگر تعامل آن کم می باشد، بنابراین لینک های شما ارزش انسانی ندارد. میزان تعامل را می توان به کمک قسمت هایی مانند نظرات مطالب یا انجمن ها اندازه گیری کرد.

بک لینک مخرب چیست؟

بنابر گفته گوگل، لینکی که مطابق با قوانین و قواعد گوگل نباشد، یعنی به منظور افزایش پیج رنک سایت و بهبود رتبه بندی در نتایج جستجوی گوگل انجام شود، غیرطبیعی و مخرب است. در گذشته بسیاری از سئوکاران برای افزایش رتبه سایت خود، به هر طریقی از سایت های دیگر بک لینک دریافت می کردند، چون انجام این کار جزء الگوریتم گوگل محسوب میشد. اما گوگل سیاست های خود را تغییر داده و سایتی که به روش اسپم و غیر طبیعی بک لینک می گیرند را جریمه خواهد کرد. کاهش ارزش بک لینک ها از سیاست های جدید گوگل است؛ در این سیاست کمیت به کیفیت ترجیح داده شده است و گرفتن تعداد زیادی بک لینک به صورت غیرطبیعی و اسپم، باعث پنالتی شدن سایت از جانب گوگل خواهد شد. در ادامه بشتر درمورد تاثیر بک لینک های مخرب و غیرطبیعی بر فاکتورهای سئو در وردپرس توضیح خواهیم داد.

تاثیر بک لینک های مخرب و غیرطبیعی بر فاکتورهای سئو در وردپرس

تاثیر بک لینک های مخرب و غیرطبیعی بر فاکتورها سئو در وردپرس

در ادامه تعدادی از مواردی که باعث ایجاد لینک مخرب و در نتیجه آن موجب از دست رفتن رتبه و رنک سایت شما در نتایج گوگل می شوند، ارائه شده است. این موارد می تواند باعث پنالت و جریمه شدن سایت شما شود.

 • یکی از آیتم های با اهمیت در هنگام ایجاد بک لینک مخرب، کلمه ای می باشد که به واسطه آن لینک ایجاد می شود و به آن انکر تکست anchor text گفته می شود. ایجاد چند پست مهمان در سایت های مختلف و انتشار محتوای آن با انکر تکست های یکسان می تواند یکی از علل پنالتی شدن سایت باشد.
 • یا اینکه از نرم افزارها و سرویس های اتوماتیک به منظور ایجاد بک لینک برای سایتتان بهره ببرید.
 • اگر سایتی معتبر باشد، به سایت شما نیز اعتبار خواهد بخشید. بهره گیری از وب دایرکتوری که دارای ارزش کمی هستند و همچنین سایت های اشتراک لینک، موجب ایجاد بک لینک مخرب می شود.
 • سیستم های تبلیغاتی عمومی از ابزارهای مشترکی است که در تعداد زیادی از سایت ها و وبلاگ ها به طور همزمان نشان داده می شوند؛ قرار دادن لینک در این ابزارهای مشترک نیز نمونه ای از لینک غیرطبیعی می باشد.
 • اضافه کردن لینک در فوتر بسیاری از سایت های اینترنتی، چیزی به مانند امضای طراحان سایت نیز می تواند در جریمه شدن سایت موثر باشد.
 • افزودن دیدگاه ها و نظرات همراه با لینک در وبلاگ و فروم ها نیز برای گوگل غیرطبیعی است.
 • لینک هایی که به منظور افزایش رتبه و پیج رنک سایت خود برای آنها پول پرداخت کردید؛ خرید و فروش بک لینک ها شامل پرداخت هزینه برای لینک متنی،لینک در محتوا و نوشته، انجام خدمات یا ارسال محصولات به قصد نوشتن و توضیحات درمورد آن به هدف گرفتن بک لینک می باشد. خرید بک لینک به دو دلیل نباید انجام شود، یکی اینکه این لینک های خریداری شده پس از مدتی برداشته می شوند و موجب تاثیر منفی در سئوی سایت شما خواهند شد و دیگری اینکه معمولا این سایت ها تعداد زیادی لینک خارجی دارند که این موضوع خود باعث کاهش اعتبار آنها می شود.
 • به منظور تبلیغات متقابل و بهبود رتبه دو سایت، با یکدیگر تبادل لینک انجام دهند که این نیز غیرطبیعی است.

انجام تبلیغات با کمک لینک سازی طبیعی

ذکر این نکته ضروری است که گوگل به هیچ عنوان تبلیغات را به منظور جذب مشتری و بازدیدکنندگان محدود و ممنوع نکرده است و شما می توانید در اینترنت به راحتی و بدون اینکه لینک مخربی تولید کنید، تبلیغ نمایید.

بنابراین ممکن است به این نتیجه رسیده باشید که به جای بهره گیری از لینک های مخرب، می توانید با انتشار محتوای اختصاصی و مفید موجب تشویق سایت های اینترنتی شوید که به سایت شما بک لینک ایجاد نمایند؛ هرچه این محتوا کاربردی تر و مفیدتر باشد، موجب معرفی شدن بیشتر شما از طرف کاربران به دیگران خواهد شد.

از اینکه در این بخش از آموزش وردپرس نیز همراه ما بودید، از شما متشکریم. امید است که به کمک این آموزش بتوانید رتبه سایت خود را در موتورهای جستجو بهبود بخشید و از جریمه شدن آن توسط موتورهای جستجو جلوگیری کنید. در صورتی که سوال یا ابهامی درمورد این پست دارید در قسمت نظرات بیان کنید، همکاران ما در وبمستر 98 در اسرع وقت پاسخ شما را خواهند داد. همچنین اگر به قالب وردپرس نیاز دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه نمایید.

2 دیدگاه در “تاثیر بک لینک های مخرب و غیرطبیعی بر فاکتورهای سئو در وردپرس

 1. هاست ارزان گفت:

  سلام.
  بک لینک کامنتی که شما میگید مخرب است ، اصلا این طور نیست.
  اگر دامین و پیج اتوریتی سایت بالا باشد و اینکه سایت مرتبط باشد و تعداد لینک های خروجی کم باشه و میزان اسپ اسکور اون هم پایین باشه ، بسیار مفید خواهد بود.
  من خودم چندتا سایت رو با این نوع بک لینک ها در کنار بک لینک های دیگه ، به رتبه ی اول گوگل رسوندم.
  موفق باشید.

  1. سلام علی جان
   بله حرف شما کاملا درست هست.
   ممنون از کامنت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *