آموزش وردپرس

امکان انتخاب دسته بندی در فرم جستجو وردپرس

باسلام خدمت همه دوستان وبمستر 98 . در این مقاله از  آموزش وردپرس با توضیحاتی بسیار مهم پیرامون فرم جستجوی پیشرفته همراه شما هستیم:

یکی از بخش ها و امکانات فوق العاده سایت قسمت فرم جتسجو است. سایت هایی که فرم جستجو دارند به کاربر اجازه می دهند تا بدون سر درگمی میان مطالب سایت به آنچه که می خواهند راحت تر و سریعتر دستیابی یابند. به این صورت که می توانند در فرم جستجو عبارت مورد نظر خود را وارد و سرچ بزنند و در نهایت در میان نتایجی که از طریق فرم به نمایش در می اید مطلب مورد نظر را بیابند .

همچنین یکی از مزایای بسیار مهم فرم جستجو هنگامی نقش خود را ایفا می کند که کابر با خطای 404 مواجه شده باشد و نداند چه کند . در این هنگام مدیران وبسایت با فرم جستجویی که در سایت تعبیه کرده اند کاربران را به سمت جستجوی مطلب سوق می دهند و کاربر می تواند مطلب مورد نظر را در فرم وارد و در میان نتایج مشاهده کند و به اصطلاح دیگر جستجو در داخل سایت انجام می گیرد و این امر سبب می شود که کاربر دیگر از سایت شما خارج نشود و در میان مطالب سایتتان به جستجو بپردازد .

پس فرم جستجو می تواند نقش بسیار مهمی را ایفا کند. گاهی برخی از مدیران سایت فرم جستجو را غیر فعال می کنند که این امر موجب نارضایتی کاربرانشان می شود چرا که مطالب مورد نظر را به راحتی پیدا نمی کنند.

اما چه فرم جستجویی برای سایت شما مناسب است؟

اخیرا به دلیل اهمیتی که محتواهای سایت دارند اغلب مدیران وبسایت در سایت خود چندین دسته بندی قرار می دهند تا مطالب و محتوای بیشتری در سایتشان داشته باشند که جستجو و یافتن مطلب مورد نظر از میان این همه مطلب و دسته بندی  با فرم های ساده ی جستجو می تواند سخت باشد .

اغلب قالب های آماده وردپرسی دارای فرم جستجو هستند .اما یک فرم جستجو ساده دارند. چنانچه سایت شما هم با دسته بندی های گوناگون باشد و محتواهای بسیاری داشته باشد بهتر است از فرم جستجوی پیشرفته استفاده کنید چرا که باعث رضایتمندی بیشتر کاربر می شود.

چنانچه بخواهید فرم جستجوی خود پیشرفته تر باشد و نتایج دقیق تری را به کاربران نمایش دهد می توانید امکان انتخاب دسته بندی در فرم جستجو وردپرس را نیز داشته باشید.

نحوه استفاده از امکان انتخاب دسته بندی در فرم جستجو وردپرس

فرض کنید فرمی با قطعه کد های زیر داریم

<form method=”get” id=”searchform” action=”<?php echo esc_url( home_url( ‘/’ ) ); ?>”>

<input type=”text” class=”search-input” name=”s” placeholder=”کلمه مورد نظر خود را وارد كنيد” />

<input type=”hidden” value=”” name=”cat”/>

 

<input type=”submit” name=”submit” class=”search-botton” value=”” />

</form>

اگر بخواهیم امکان دسته بندی را نیز به آن اضافه کنیم قطعه کد به صورت زیر تغییر می کند

<?php wp_dropdown_categories( ‘show_option_all=تمام دسته ها’ ); ?>

با تشکر از همراهی شما با این قسمت از آموزش وردپرس اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات اعلام بکنید تا راهنمایی شوید. در صورتی که قصد خرید قالب وردپرس دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه نمایید.

author-avatar

درباره سحر علیزاده

کارشناسی IT .علاقه مند به وب و چالشهای آن . در زمینه طراحی سایت ، سئو فعالیت می کنم . فی الحال نویسنده وبمستر98 هستم و سعی میکنم مطالب فنی خوبی منتشر کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *