آموزش وردپرس

پاک کردن همه دیدگاه ها در وردپرس با یک کلیک

افزونه پاک کردن همه دیدگاه های وردپرس

دلایل بسیار زیادی برای پاک کردن همه دیدگاه ها در وردپرس وجود دارد که شما نیاز به یک ابزار یا افزونه برای اینکار دارید، امروز برای شما در این مقاله آموزش وردپرس یکی از بهترین و حرفه ای ترین افزونه ها برای پاک کردن همه دیدگاه ها در وردپرس را قرار دادیم. این افزونه بدلیل کدنویسی بهینه و استاندارد با قالب وردپرس سایت شما یا افزونه های دیگر نصب شده در سایت شما مشکل ناسازگاری نخواهد داشت و شما میتوانید بعد از نصب کردن افزونه فقط با چند کلیک همه دیدگاه هایی که کاربران تا الان در سایت شما ثبت کرده اند را حذف بکنید.

برخی از دلایل پاک کردن همه دیدگاه ها در وردپرس

دلایل بسیار زیادی میتواند بر این مورد دخیل باشد از تغییر کاربری سایت گرفته تا مشکل ایجاد مزاحمت دیدگاه ها در سایت و… که برخی از مهم ترین و شابع ترین دلایل پاک کردن همه دیدگاه ها در وردپرس را در زیر برای شما قرار داده ایم ولی دلایل دیگری نیز بر این مورد دخیل هستند.

  1. تغییر رابط کاربری سایت : زمانی که تعداد کاربران سایت شما بسیار زیاد باشد تعداد دیدگاه ها نیز بسیار زیاد خواهد بود بخاطر همین نوعی حالت بررسی نکردن دیدگاه شما برای مدیریت تجسم میشود.
  2. مشکل پایگاه داده : ممکن است که بعد از مدتی استفاده کردن از سایت، متوجه شوید که حجم پایگاه داده شما بسیار زیاد میباشد و بعد از بررسی ها متوجه شوید بدلیل حجم بالای دیدگاه های که در سایت شما وجود دارد حجم دیتابیس شما نیز افزایش پیدا کرده است و اکنون برای افزایش سرعت انجام query های دیتابیس شما باید بهینه سازی دیتابیس را انجام دهید که یکی از بهترین روش ها پاک کردن دیدگاه ها میباشد. چون دیدگاه ها جزئی متفاوت از محتوا و مطالب سایت شما هستند.
  3. بخاطر مشکلات سئوی سایت قبل از پاک کردن همه دیدگاه ها در وردپرس : دیدگاه ها چون از طرف کاربران ارسال میشود بخاطر همین گاهی اوقات متن و سوال هایی غری مرتبط با محتوای اصلی را از شما میپرسند بخاطر همین نوعی اسپم هستند و در صورتی که گوگل متوچه شود سایت شما را جریمه خواهد کرد. بخاطر همین شما باید این دیدگاه های اسپم را در سایت خود حذف بکنید.

افزونه پاک کردن همه دیدگاه ها در وردپرس Remove All Comments

این افزونه بدلیل کدنویسی بهینه و استاندارد بعد از نصب شدن سرعت سایت شما را پایین نمی آورد و شما میتوانید بعد از نصب کردن این افزونه فقط با چند کلیک همه دیدگاه هایی که در سایت شما ارسال شده است را حذف بکنید. شما از طریق لینک های زیر میتوانید این افزونه را دانلود بکنید:

[button color=”green2″ link=”https://wordpress.org/plugins/remove-all-comments/” rel=”nofollow” align=”right” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]مشاهده افزونه در مخزن وردپرس[/button][button color=”green2″ link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/remove-all-comments.zip” rel=”nofollow” align=”left” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]دانلود افزونه از مخزن وردپرس[/button]

بعد از نصب کردن افزونه بالا در منوی سمت راست پیشخوان وردپرس سایت شما یک گزینه اضافه خواهد شد به نام “Remove All Comments” که تنظیمات این افزونه را میتوانید در این قسمت اعمال بکنید.

بعد از اینکه به قسمت “Remove All Comments” رفتید گزینه های ساده و کمی را مشاهده خواهید کرد که هر کدام برای کار مشخصی میباشد که در زیر همه این موارد را توضیح داده ایم:

صفحه تنظیمات افزونه پاک کردن همه دیدگاه ها در وردپرس

صفحه تنظیمات افزونه پاک کردن همه دیدگاه ها در وردپرس

همانطور که در عکس بالا مشاهده میکنید شما فقط 3 گزینه دارید، اولین گزینه Do youwants to Remove All Comments  ?برای پاک کردن همه دیدگاه های سایت میباشد. و در صورتی که فعال شود همه دیدگاه هایی که تا الان در سایت شما، چه در قسمت برگه ها و چه در قسمت نوشته ها حذف میشوند و بعد ازتنظیم کردن این گزینه بر روی Yes دیگر هیچ دیدگاهی در سایت خود نخواهید داشت.

Remove All Comments only from the pagesگزینه دوم مربوط به پاک کردن همه دیدگاه هایی میباشد که کاربران در قسمت برگه ها ارسال کرده اند.

Remove All Comments only from the Post قسمت سوم نیز مربوط به پاک کردن همه دیدگاه هایی میباشد که کاربران در قسمت نوشته های سایت ارسال کرده اند.

بدلیل اینکه کاری که باید انجام شود عملیات undo ندارد بخاطرهمین در صورتی که هر کدام از موارد بالا را انتخاب بکنید دیگر کار انجام شده قابل بازیابی نیست و همه دیدگاه های سایت شما حذف خواهند شد بخاطر همین توصیه میکنیم که قبل از شروع کار حتما از دیتابیس سایت خود بکاپ بگیرید تا در صورتی که مشکلی برای شما پیش آمد بتوانید با ریستور کردن دیتابیس مشکل خود را رفع بکنید.

قبلا در سایت آموزش گرفتن بکاپ در وردپرس توضیح داده شده است که میتوانید از آن استفاده بکنید.

با تشکر از همراهی شما در صورتی که سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات مطرح بکنید تا راهنمایی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *