اخبار, طراحی وب, وبلاگ

همه چیز درباره envato و نحوه ی خرید از تم فارست با وجود تحریم ها

همه چیز درباره envato و خرید از مارکت تم فارست

envato چیست؟ انویتو بزرگترین مارکت در سطح دنیا برای طراحان میباشد – شما میتوانید قالب وردپرس وافزونه و ماژولی را اگر دارید و خودتان طراحی کرده اید در این مارکت برای فروش قرار دهید و بدلیل بازدید میلیونی در طول روز از این مارکت و از فروش آن سود میتوان سود میلیاردی بدست آورید. اما این مارکت ایران را تحریم کرده است که در همه چیز درباره envato و نحوه ی خرید از تم فارست با وجود تحریم ها  همه جزئیات را توضیح داده ایم.

تم فارست یا themeforest چیست؟

همانطور که در بالا گفته شد انویتو بزرگترین مارکت جهانی میباشد که دارای چندین مجموعه میباشد، تم فارست اسم یکی از مجموعه های آن است.

چرا envato یا تم فارست ایران را تحریم کرده است؟

این کمپانی بدلیل انتقال سرور های خود از استرالیا به آمریکا مجبور به رعایت قوانین آمریکا شد و بدلیل تحریم ایران از طرف آمریکا . این مارکت در طی یک اطلاع رسانی به همه کاربران ایرانی دستور تسویه حساب هر چه سریعتر را داده بود چون دیگر ایرانی ها دسترسی به تم فارست را نداشتند.


تحریم های تم فارست

تحریم های تم فارست

همه چیز درباره envato و نحوه ی خرید از تم فارست با وجود تحریم ها

خرید از تم فارست با وجود تحریم ها که چند روز پیش چندین برابر شده است و تقریبا برای اکثر خریداران قالب وردپرس  یا طراح هایی که در مارکت ها کار ترجمه قالب وردپرس را انجام میدهند به حالت غیر ممکن رسیده است و حتی با vps و ip ثابت هم امکان خرید وجود ندارد. حدود 2 سال پیش کلا این تحریم ها شروع شده بودند و اکنون حتی اگر شما ایرانی باشید و خرید رو انجام بدید کارت اعتباری شما بلاک و مسدود میشود و اکانت شما نیز بسته میشود

خرید از تم فارست با وجود تحریم ها – خرید از themeforest envato

در توضیحات زیر اینکه این مشکل رو چطوری پیدا کردیم و روش رفع مشکل رو چگونه میباشد رو برای شما قرار داده ایم

مشکلی که برای همه به وجود آماده است – غیر ممکن بودن خرید از تم فارست با وجود تحریم ها

چند روز پیش که میخواستم از تم فارست یک قالب وردپرس رو خریداری بکنم بدلیل اینکه ایران جزو کشور های تحریم شده قرار دارد و کاربرانی که ip ایرانی دارند اجازه ورود به سایت envato رو ندارند و فقط به چند بخش محدود که هیچ کاربردی برای ما ندارد دسترسی داریم.

با یکی از اکانت هام که تا الان فقط 20 تا قالب وردپرس و 20-25 تا قالب اپن کارت و پرستاشاپ باهاش خریداری کرده بودم،  قصد خرید داشتم و با واسطه یکی از این شرکت های پرداخت ارزی یه کارت اعتباری تهیه کرده بودم که همیشه هم با اون خرید میکردم.

اولش رفتم تو تم فارست برای خرید قالب وردپرس و قالب خودمو بدون هیچ مشکلی انتخاب کردم و هیچ تغییر و تفاوتی برای من نشون داده نمیشد و همه چیز نرمال و معمولی بود و به مرحله پرداخت رفتم و بعد از اینکه مشخصات کارت رو زدم و خریدم انجام شد، به یک صفحه رفتم که توش یکسری توضیحات مبنی بر کشور های تحریم شده بود و منم احتمال دادم که ip من تغییر کرده به ip ایرانی بخاطر همین متوجه شدند که من ایرانی هستم و مشکل از طرف برنامه ای بوده که من باهاش ip خودم رو عوض میکردم. خلاصه اون اکانت من بلاک شد، کلا هر چی خریداری کرده بودم پرید و وقتی لاگین میکنم برام پیغام میاد که میتونم به بخش پشتیبانی برم برای پرسیدن سوال

چند روز درگیر تیکت بازی و ارسال پیغام برای پشتیبانی و امور فنی بودم و بعد از کلی تیکت بازی و جنگ و دعوا یک لینکی رو به من دادن که برای شما هم در زیر قرارش دادم و گفتند که چون شما ایرانی هستید بخاطر همین هیچ دسترسی برای این مارکت نخواهید داشت

لینکی که به من دادند

در لینک بالا شما متن زیر را مشاهده میکنید که در زیر عکس مربوطه را قرار داده ام:

متن تحریم کاربران ایرانی در خرید از تم فارست

متن تحریم کاربران ایرانی در خرید از تم فارست

ترجمه متن بالا:

چه کشور هایی نمیتوانند از envato استفاده بکنند

تحریم های تجاری بین المملی که بر روی envato اعمال میشوند تجارت را با کشور های خاصی هماند ایران و سوریه ممنوع و محدود میکنند که ما به این کشور های ممنوع ما اصطلاحا “محدود ای تحریم شده” میگوییم که در زیر لیست کنونی این کشور ها را قرار داده ایم.

منظور از تحریم این میباشد که مارکت envato برای کشور هایی که مشخص شده اند در دسترس قرار نمیگیرد همچنین این قطع ارتباط شامل “طراح های ما” و “مشتری هایی که از ما خرید میکنند” نیز میشود که اگر هر کدام از این اشخاص در این کشور ها قرار بگیرد از گرفتن سرویس های جدید محروم خواهد شد. برای مثال: طراح های سایت envato به یک شخصی که جزو کشور های تحریم شده قرار دارد و دسترسی به مارکت را ندارد پشتیبانی نخواهند داد و نمیتوانند پشتیبانی برای آیتمی که از تم فارست خریداری کرده است را ارائه بکنند. همچنین، اگر یک خریدار که در کشور های تحریم شده قرار دارد نمیتواند خرید خود را در مارکت envato انجام دهد.

لیست کشور های تحریم شده در تم فارست:

  • ایران
  • کوبا
  • سوریه
  • سودان شمالی
  • کره شمالی
  • کریمه

این لیست قطعی نیست و بدلیل قوانین ممکن است که هر زمانی کشور های به آن اضافه یا کم شوند.


اگر عکسی که در بالا قرار داده ایم را بررسی بکنید، مشاهده میکنید که آخرین بار که این مقاله تغییر کرده است 7 روز پیش بوده است. که از عبارت updated 7 days ago  میتوانید متوجه این مورد شوید.

بعد از چندین روز ایمیل بازی و ارسال تیکت و تماس با بخش های مختلف envato و تلاش برای اینکه اکانت من رو آنبلاک بکنند تا بتوانم حداقل به قالب وردپرس های جدیدی که خریداری کردم درسترسی داشته باشم توانستم به من گفتند که شما بدلیل استفاده از برنامه های تغییر ip به اصطلاح خودمون “قنـد شکن” نمیتوانید دیگر به اکانت خود دسترسی داشته باشید و در جواب بنده هم اعلام کردم که بنده توریست میباشم و هر بار به کشوری سفر میکنم  و بعد از یک روز برای من آدرس دوباره صفحه بالا رو در یک ایمیل ارسال کردند که یک بخش جدید به قوانینشون اضافه کرده بودند.

علت اون آخرین آپدیت 7 روز پیش هم همین مورد بود – در زیر عکسی از پیغامی که بدست من رسیده است را قرار داده ام.

تحریم خرید قالب وردپرس از تم فارست حتی اگر توریست باشید

تحریم خرید قالب وردپرس از تم فارست حتی اگر توریست باشید

ترجمه عکس بالا:

اگر شما به کشوری دیگری بروید چه اتفاقی می افتد در پاسخ به من برای خرید قالب وردپرس از envato

کاربرانی که در حال برنامه ریزی برای مسافرت یا رفتن به کشوری هستند که در جزو کشور های تحریم شده و محدود شده مارکت envato قرار دارد باید سریعا با ما تماس بگیرند. و ما نیز حساب کاربری آن ها را میبندیم و موجودی آنها را برای پرداخت کردن به واحد مالی ارجاع میدهیم و حساب کاربری شما باید قبل از اینکه به کشور تحریم شده بروید بسته شود و هر موجودی و درآمدی داشته باشید حذف خواهد شد.


بعد از این همه زمان گزاشتن برای ریکاوری اکانت به این نتیجه رسیدم که هر خریدی که تا الان کرده بودم در اون حساب کاربریم کلا دیگه رفت و یک موجودی هم داشتم که الان دیگر بازگشت داده نمیشود.

اما در پروسه خرید از تم فارست چگونه متوجه شدند که من ایرانی هستم؟

من همیشه خرید های خودم رو با استفاده از vps که دارای ip ثابت مربوط به کشور آلمان میباشد انجام میدادم اما در حالت عادی زمانی که قصد دانلود کردن قالب وردپرس ها رو داشتم از برنامه هایی برای تغییر دادن Ip خودم استفاده میکردم که بخاطر اینکه من هر بار از یک کشور مختلف لاگین کرده بودم تشخیص داده بودند که ایرانی هستم.

سیستم تشخیص ip در تم فارست بسیار حرفه ای میباشد

مشکل بعدی اینکه کارت اعتباری من کلا بلاک شد و دیگر نمیتوانم با آن کارت در تم فارست خریدی بکنم


این مشکل همه میباشد و همه کسانی که قالب اورجینال میفروشند 100 درصد به این مورد برخورده اند. و دیگر قادر به خرید قالب وردپرس نمیباشند چون هم کارت اعتباری آن ها دقیقا بعد از خرید بلاک میشود و هم خودشان دسترسی اکانت تم فارست نخواهند داشت.

حتی شرکت های پرداخت ارزی هم الان موفق به خرید نیستند

با این شرایط نحوه خرید از تم فارست چگونه میباشد؟

برای خرید کردن راه های متفاوتی وجود دارد، شما میتوانید اگر در خارج از کشور واسطه ای دارید با استفاده از این واسطه خرید خود را انجام دهید به نحوی که در سایت تم فارست خودش ثبت نام کند و خرید از تم فارست را انجام دهد و هر قالب وردپرس که میخواهید را خریداری بکند.


برای طراح هایی که در مارکت های ایرانی مانند ژاکت یا راستچین فعالیت میکنند چاره چیست؟

اگر از طراح هایی هستید که در مارکت های ایرانی فعالیت میکنید، این عملیات موجب ضرر بزرگی برای شما میشود، این 2 مارکت بدلیل اینکه دیگر قادر به خرید نیستند و راه دیگری هم برای آنها وجود ندارد ممکن است که دست از اینکار بردارند و مجبور به معاش از طریق های دیگری باشند اما با توجه به شناختی که از این 2 مارکت و تعداد طراح هایی که در آنها فعالیت میکنند برای شما نیز راه های چاره متفاوتی وجود دارد که برای اطلاع میتوانید با شماره 09120778782 آفای اعزامی تماس بگیرید تا دقیقا راهنمایی شوید.

اگر قصد خرید از تم فارست را دارید با شماره 09120778782 آقای اعزامی تماس بگیرید تا راهنمایی شوید همچنین اگرطراح هستید، برنامه هایی برای همکاری در خرید از تم فارست برای شما داریم.

با تشکر از همراهی شما دوستان عزیز در این مقاله خرید از تم فارست در صورتی که سوال یا مشکلی دارید یا با شماره های بالای سایت تماس بگیرید یا در بخش نظرات اعلام بکنید تا راهنمایی شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *