آموزش سئو - آموزش انجام سئو سایت

قوانین گوگل درباره لینک ها

قوانین گوگل درباره لینک ها

مطابق با راهنمای خود گوگل، این شرکت صراحتا اعلام کرده است که هر اقدامی در رابطه با بک لینک های سایت ها، که موجب شود page rank آنها تحت تاثیر قرار گیرد، برخلاف قوانین گوگل درباره لینک ها و زیر پا گذاشتن آنهاست. در این آموزش وردپرس از سری مطالب آموزشی تیم آموزشی وبمستر 98 به تعدادی قانون شکنی هایی اشاره شده است که گوگل اعلام کرده است و موجب برخورد گوگل با سایت متخلف می شود.

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

این نکته را همیشه به خاطر بسپارید که گوگل پلیس اینترنت نیست و منظور از تخلف این است که گوگل، چنین سایت هایی را در رتبه بندی نتایج جستجوی خود، مورد توجه قرار نمی دهد!

[/quote]

خرید یا فروش تبلیغات متنی و لینک

گوگل با هر گونه خرید یا فروش تبلیغات متنی و کلا لینک که پیج رنک سایت در گوگل را تحت تاثیر قرار دهد، مشکل دارد. همان طور که می دانید لینک های follow و مستقیم، پیج رنک سایت را تحت تاثیر قرار می دهند. هر لینکی که خریده یا فروخته می شود یا به ازای تبادل خدمات یا کالایی در فوتر سایت باشد یا کنار سایت یا داخل پست و یا هر جای دیگر بایستی از نظر گوگل nofollow باشد. مثلا ممکن است شما خدماتی رایگان به سایتی ارائه دهید و در عوض از او بخواهید، شما را داخل سایت خود لینک کند.

به طور کلی گوگل با هر گونه خرید و فروش یا تبادل و هماهنگی برای درج لینک در هر سایت که page rank را تحت تاثیر قرار دهد(لینک مستقیم فالو باشد)، مشکل دارد!

تبادل لینک

به طور کلی گوگل هر گونه ارتباط لینکی تبادلی بین سایت ها را دوست ندارد و حتی اشاره نکرده است که تبادل لینک با سایت مرتبط یا به صورت nofollow از نظر او مشکلی ندارد.

استفاده از سرویس های ایجاد مقاله و ثبت لینک در سایت های دیگر

از دیگر قانون شکنی ها درباره قوانین گوگل در مورد لینک ها، استفاده از سرویس های ایجاد و ثبت مقاله (Article Marketing) است یا درج پست میهمان شما در سایت های دیگر برای لینک کردن کلمه کلیدی شما در آن مقاله و یا پرداخت پول یا خدمات به سایتی برای اینکه در مقاله و پست خودش، شما را لینک کند.

لینک خودکار و اتوماتیک

گوگل استفاده از هر گونه نرم افزار و خدماتی که در سایت های دیگر به صورت اتوماتیک و خودکار، لینک درج می کند(لینک هایی که دستی توسط انسان درج نمی شوند) را قانون شکنی تلقی می کند.

درج هرلینک به قصد سئو

هر گونه لینکی که به قصد سئو و جلب توجه گوگل درج می شود از نظر گوگل قانون شکنی محسوب می شود.

ثبت لینک در سایت های فهرست (Directory)

درج لینک در سایت های فهرست (Directory) بی کیفیت و غیر معتبر نیز می تواند از نظر گوگل قانون شکنی محسوب شود.

درج لینک های مخفی با کلمات کلیدی به صورت widget در سایت های دیگر

ثبت لینک های بی کیفیت مخفی با کلمات کلیدی در سایت های مختلف به صورت widget یک نوع قانون شکنی است. به طور مثال گاهی اوقات ابزار نمایش بازدید کنندگان یک سایت که در حال استفاده از آن هستند، در سایت های مختلف پخش شده و در آن با کلمه کلیدی، لینک مخفی وجود دارد.

وجود بسیار زیاد لینک در فوتر قالب سایت های مختلف

در فوتر و قالب بعضی سایت ها تعداد بسیار زیادی بک لینک به سایت های دیگر دیده می شود که این مورد یکی از موارد قانون شکنی از دیدگاه گوگل می باشد.

لینک های موجود در تالار های گفتگو یا کامنت پست ها

این لینک ها که به صورت اسپم یا حتی غیر اسپم ولی هدفمند و بهینه شده برای سئو درج شده اند از دیدگاه گوگل تخلف محسوب می شود.

درج هرگونه لینک مخفی در سایت خود

ثبت هر گونه لینک مخفی که به روش های زیر:

  • به وسیله کد های css
  • همرنگ بودن با رنگ پشت زمینه سایت
  • مخفی کردن زیر یک تصویر
  • کوچک کردن فونت لینک به اندازه صفر
  • لینک کردن یک کاراکتر کوچک مثل نقطه.

شرکت گوگل تاکید کرده است، هر گونه اقدامی در رابطه با لینک ها را به صورت nofollow انجام دهید. بهترین روش برای دریافت لینک های با کیفیت و موثر در رتبه بندی گوگل، تولید محتوای ناب، منحصر بفرد و با کیفیت است به طوری که کل جامعه وب و اینترنت (در حوزه مرتبط) به دلیل کیفیت بالای آن، تحت تاثیر آن قرار بگیرند و دیگران خودشان راغب شوند سایت شما را در سایت خود لینک کنند.

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

موارد گفته شده در این آموزش وردپرس، صرفا قوانین گوگل درباره لینک ها بود که خود شرکت گوگل به آن ها اشاره کرده است. و توصیه وبمستر 98 برای داشتن بهترین، موثر ترین و بی خطر ترین لینک این است که هر گونه لینکی که در سایتی درج می شود و قوانین گوگل را زیر پا نگذارد و مطابق با توصیه گوگل باشد. اما این موضوع به این معنای خلاصه شدن کل بحث لینک ها در سئو و بهینه سازی سایت، در همین قوانین نیست.

[/quote]

امیدوارم از این آموزش وردپرس استفاده لازم را برده باشید. ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرسدر صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر 98 مراجعه بکنید.

پاینده و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *