وبلاگ

آموزش 9 افزونه برای جلوگیری از اسپم _ معرفی افزونه های مقابله با اسپم در وردپرس

9 افزونه برای جلوگیری اسپم

آموزش 9 افزونه برای جلوگیری از اسپم

با عرض سلام خدمت همراهان همیشگی وب مستر 98

تاکنون بسیاری از سایت ها با مشکل هک توسط پیام های اسپم مواجه شده اند، اسپم می تواند اثرات مخربی در سایت ها ایجاد کند. سایت های وردپرس هم ممکن در معرص حملات اسپم باشند، از آنجا که وردپرس نیز از محبوبیت زیادی در میان کاربران برخوردار است، بنابراین احتمال این نوع حملات در وردپرس نیز بالاست. در این آموزش وردپرس شما را با افزونه هایی آشنا می کنیم که با استفاده از آن ها در سایت وردپرسی خود بتوانید با اسپم ها مقابله کنید.

شناخت افزونه های جلوگیری از اسپم:

افزونه Akismet

این افزونه نسبت به سایر افزونه ها در میان کاربران از محبوبیت بیشتری برخوردار است و به صورت رایگان در اختیار آنان قرار می گیرد. عملکرد Aksimet به صورتی است که نظرات کاربران را از فیلتر خاص خود عبور می دهد و اگر مشکوک به نظر برسند آن ها را علامت گذاری کرده و به سمت اسپم می فرستد. البته در نظر داشته باشید برای کار با این افزونه به کلید API نیاز داریم.

Akismet

افزونه Anti-Splog

فعال نگه داشتن Anti-Splog باعث جلوگیری از اسپم شدن سایت و همچنین وبلاگ ها می شود. این افزونه دارای امکانات زیادی برای جلوگیری از اسپم است، یکی از آن ها استفاده از کپچا (reCAPTCHA) است. برای چک کردن ثبت نام های سایت کلید API را به کار می بریم تا برای سایت مشکلی پیش نیاید.

برای مقابله با اسپم در هر 24 ساعت صفحه ثبت نام عوض می شود. در حالی که کاربران منظم متوجه تغییرات نمی شوند.این افزونه تا حدی امنیت سایت را فراهم می کند به صورتی که با اسکن کردن خطا ها را یافته و سپس سایت را مسدود می کند.

افزونه WP-SpamShield

WP-SpamShield بدون استفاده از CAPTCHA، دیدگاه ها، انواع فرم ها مانند فرم ثبت نام، فرم های تماس و غیره را بررسی می کند و به همین دلیل کابر پسند است و در کند شدن سایت هم تاثیری ندارد. نکته جالب این است که پیش از اینکه کاربران به سایت وارد شوند آن ها را بلاک می کند.

افزونه Spam Comments Cleaner

بازه زمانی برای حذف اسپم ها یکی ار ویژگی ها مهم این افزونه است. با استفاده از این افزونه می توانید مرتباً یک بار در ساعت یا یک بار در ماه نظرات کابران را بررسی کرده و در صورت تشخیص اسپم بودن پاک کنید.

افزونه WordPress Zero Spam

WordPress Zero Spam به منظور یافتن ربات ها آنها را در یک حلقه می اندازد و از CAPTCHA استفاده نمی کند. روش کار به صورتی است که ربات ها به طور پیش فرض پیش فرض فیلدی را پیدا می کند که برای سایر کاربران قابل مشاهده نیست و موقع پر کردن آن فیلد در حلقه ای گرفتار می شود که نمی تواند از آن رها شود. این افزونه باعث برقراری امنیت کامل در مقایل ربات ها و اسپم می شود.

 

افزونه SpamPot

افزونه SpamPot شبیه WordPress Zero Spam است با این تفاوت که برای صفحات ثبت نام و ورود ایجاد شده است. این افزونه به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد. عملکرد آن به صورتی که است که از روش فیلد اضافی به منظور یافتن ربات ها استفاده می کند و کاربران لازم نیست فیلد اضافی پر کنند.

افزونه NoSpamNX

در NoSpamNX مانند دو افزونه قبلی ار روش فیلد اضافی استفاده می کنیم و پعد از پر کردن فیلد اضافی ربات ها وارد بخش اسپم می شوند. این افزونه، WordPress Zero Spam را به کار نمی برد و برعکس از جاوا اسکریپت استفاده نمی کند، در نتیجه در همه مرورگرها پشتیبانی می شود. پیش از اینکه افزونه را به طور واقعی استفاده کنید آن را بر روی سایت خود آزمایش کنید.

افزونه Simplest Comment Spam Catcher

این افزونه مثل افزونه های معرفی شده برای مقابله با اسپم به کار می رود و از روش فیلد اضافی استفاده می کند و به همین روش ربات ها را مسدود می کند. اگرچه این افزونه نیازی های شما را برآورده می کند ولی بسیار ساده است و می توان به جای آن از افرونه های بهتر استفاده کرد.

افزونه Stop Spammers Spam Protections

یکی ار افزونه هایی است که به طور مناسب از کل فرم ها پشتیبانی می کند و قابلیت تشخیص اسپم ها را دارد. این افزونه همچنین دارای ویژگی های خاصی است که معمولاً در سایر افزونه ها به کار نمی رود. روش کار آن به صورتی است که اگر بازدید کننده ای برای بار اول به عنوان ربات تشخیص داده شود شانس مجددی به آن می دهد و در شانس مجدد از CAPTCHA استفاده می کند.

با تشکر از همراهی شما با این قسمت از آموزش وردپرس اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات اعلام بکنید تا راهنمایی شوید. در صورتی که نیاز به قالب وردپرس دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *