وبلاگ

فروشگاه پروژه معماری نوین آرچ – خرید پروژه معماری

پروژه معماری نوین آرچ

امروزه توجه به  بحث انرژی در دنیا روز به روز در حال افزایش می باشد. به طوری که تبدیل به مسئله ای در بخش صنعت –کشاورزی – تکنولوؤی های مختلف و از همه مهمتر ساخت و ساز و معماری شده است. توسعه پایدار با هدف حفظ منابع تجدید ناپذیر و بهره گیری از منابع تجدید پذیر و ارزان و در دسترس سعی در حل مشکلات انرژی دارد.

در کشورهای اروپایی طراحی ساختمان های صفر انرژی (ساختمان هایی که قادر به تامین انرژی ها یمکانیکی و تاسیساتی و… خود می باشند) در دستور کار قرار گرفته است. که یکی از عوامل تاثیر گذار در طراحی ان گونه ساختمان ها معماری همساز با اقلیم می باشد. یعنی توجه به بستر و بومی سازی معماری و معماری بومی .

فروشگاه پروژه معماری نوین آرچ

با  مطالعه اقلیم و شنتاسایی عوامل اقلیمی و طراحی مناسب با تاکگید دبر بوم و اقلیم منطقه علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی می توان از توانایی ها و پتانسیل های منطقه برای تولید انرژی نیز بهره گرفت. پروژه معماری کشور ایران با اقلیم 4 گانه معروف خود دارای بستری مناسب برای طراحی پروژه های همساز با اقلیم می باشد.

نوین آرچ و پروژه معماری

پروژه معماری همساز با اقلیم در تمامی اقلیم ها می تواند  تاثیر گذار باشد به طور مثال در اقلیم سرد و کوهستانی ایران که دارای زمستان های سرد می باشد. با مطالعه اقلیم و راه کار های طراحی اقلیمی می توان از همان تعداد روزهای آفتابی موجود در سال گرمای تابستان را با استفاده از جهت گیری مناسب فضاها و نورگیر ها و جداره های بزرگ رو به جنوب تامین کرد به گونه ای که در مصرف کل انرژی بتوان کاهش قابل ملاحظه ای ایجاد کرد.

ماکان بولت

ماکان بولت

همچنین بحث استفاده از انرژی های خورشیدی و بهره گیری از سیستم های فتوولتلاییک یکی دیگر از مزایای استفاده از معماری همساز با اقلیم می باشد.

دانشجویان معماری در دوره کارشنتاسی معماری با درسهایی با عنموان تنظیم شرایط محیطی 1 و 2 و همچنین تاسیسات مکانیکی وبرقی کم کم با اصول طراحی هتای همساز و همخوان با اقلیم آشنا می شوند تا اینکه در دوره کارشناسی ارشد معماری با درسی با عنوان معماری همساز با اقلیم  با این پروسه بیشتر آشنا می شوند.

معماری سنتی ایران سرشار از تکنیک ها و معماری و اصولی است که نشان می دهد از گذشته توجه به بستر ومعماری همخوان با محیط و اقلیم بحثی مهم در معماری گذشته ایران بوده است به طور مثال استفاده از کوچه های باریک و دیوار های بلتند در اقلیم های گرم و خشک و گرم و مرطوب در فصل های گرم سال موجب سایه اندازی و تامین خنکی و سایه در کوچه ها شده است.

خرید پروژه معماری چیست؟

اگر دقت کرده باشید در معماری سنتی ایرانی خانمه های 4 فصل طراحی می شدند و دارای تابستان نشین و زمستان نشین بودند به گونه ای که مثلا در قسمت تابستان نشین دارای ایوان ها و فضاهای باز و نیمکه باز و تهویه مناسب تر ی نسبت به زمستان نشین بودند فروشگاه معماری و بر عکس در قسمت زمستان نشین با رعایت تراکنم و همچنین بافت و توجه به نور خورشید و جبهه جنوبی گرمای مناسبی برای فصل زمستان تامین می شد.

اگاهی کامل از شرایط اقلیمی و بررسی و مزالعه هر اقلیم قبل از طراحی معماری در طراحی پروژه معماری همساز با اقلیم کاملا لازم و ضروری است به گونه ای که خوشبختانه در سال های اخیر توجه به بحث انرژی و همچنین معماری بومی در موضوعلات پژوهشی و پایان نامه های دانشجویان رو به افزایش است.

پروژه معماری همساز با اقلیم در سال های اخیر توسط موسسات  معتبر انرژی در اروپا و آمریکایی تحت عناوین مختلفی به مسابقه گذاشته شده اند تا با این کار بتوانند در توسعه معماری پایدار و توسعه پایدار و توجه به اقلیم تاثیر گذار باشند.

این مقاله توسط فروشگاه پروژه معماری نوین آرچ تهیه و تولید شده است. جهت خرید پروژه میتوانید با این مجموعه تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *