وبلاگ

آموزش تنظیم دیواره آتش در وردپرس – روش تنظیم دیواره آتش در وردپرس

\تنظیم دیواره آتش در وردپرس

آموزش تنظیم دیواره آتش در وردپرس

با سلام خدمت همراهان همیشگی وب مستر98

وردپرس به عنوان یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا طرفداران زیادی دارد پس توجه به نکات امنیتی در وردپرس از اهمیت زیادی برخوردار است. ممکن است برای افزایش امنیت آن افزونه هایی را نصب کنیم و یا کدهای هک را به کار ببریم. همانطور که می دانیم کاربرد دیواره آتش در افزایش ایمنی کامپیوترها، سایت ها و شبکه های کامپیوتری می باشد، در این آموزش وردپرس نیز استفاده از دیواره آتش برای حفظ امنیت وردپرس را یاد می گیریم.

نحوه عملکرد دیواره آتش:

باید بدانیم که دبواره آتش یک روش معمولی برای امنیت سایت نیست و همانطور که اشاره کردیم دیواره آتش در حوزه های دیگری مانند کامپیوترهای شخصی نیز استفاده می شود. نحوه عملکرد دیواره آتش به این صورت است که قسمتی از اطلاعات بین دیوار مود اعتمادی هستند و قسمتی دیگر بین دیوار غیر اعتمادی و قسمت اطلاعات مورد اعتماد می توانند از دیوار بگذرند.

تمامی اطلاعات می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • فیلتر شده ها : کل بسته های اطلاعاتی که به وسیله سد آتش به کاربرده می شوند فیلتر آن ها برخلاف قانون فیلتر صورت می گیرد.
  • پروکسی ها : آن دسته از اطلاعات هستند که بین وب سایت و اینترنت منتشر می شوند. پروکسی ها موقعی که فعالیت سایت متوقف شود ترافیک عظیمی به سایت تحمیل می کند.
  • بازرسی: درواقع عناصر کلیدی وجود دارند که به جای آنالیز کردن در وب سایت از طریق تشخیص و آنالیز اطلاعات در پایگاه داده ها اطلاعات درستی را وارد می کنند.

چرا از دیوار آتش استفاده می کنیم؟

در مبحث امنیت وردپرس روش های متنوع و زیادی در اختیار نداریم در واقع روش ها معمولا کامل نیستند و ما دنبال کامل ترین راه هستیم. بنابراین در میان افرونه های امنیتی که مفید هستند باید توجه کنیم که بهترین آنها را انتخاب کرده و در جهت ایمنی سایت خود به کار ببریم.

نکته: گاهی به کارگیری ابزارها و سرویس هایی که برای امنیت ارائه می شوند واجب نیست چون ممکن است باعث آسیب به سایت ما شوند.

بهترین ابزار ایجاد دیوار آتش بر در وردپرس

همانطور که تا حالا متوجه شدیم ما به دنبال بهترین راه ها برای امنیت سایت وردپرسی خود هستیم. در این قسمت از آموزش با افزونه هایی که برای افزایش امنیت مناسب تر هستند را بررسی می کنیم:

  • افزونه WordPress Simple Security Firewall:  از جدیدنرین افزونه ها است که برای امنیت سایت به کار برده می شود. کابران به دلیل امنیت بالای این افزونه را برای فایل های اساسی در وردپرس مثل htaccess به کار می برند. این افزونه در جلوگیری از کوچک ترین صدمه به سایت موثر است و در مقابل امنیت سایت متعهد است.

  • افزونه ی NinjaFirewall: افزونه ای است که یک نوع نرم افزار تحت وب محسوب می شود و در بین وب و سایت شما نصب میشود. این افزونه قابلیت اسکن کردن سایت و رد کردن مواردی همچون پروتکل های HTTP و HTTPS به منظور فرستادن به طرف php را فراهم می کند.

  • افزونه ی Wordfence: افزونه Wordfence سال قبل ارائه شد. هدف از تولید این افزونه فراهم کردن امنیت وردپرس و کامل کردن امنیت آن بود. در واقع می توان ادعا کرد بهترین روش ایجاد سد امنیتی در وردپرس محسوب می شود.

در پایان این آموزش وردپرس باید توجه کنیم که امنیت از مهم ترین مسائل به شمار می رود کهبی  توجهی به آن ممکن است باعث شکست های بزرگ در کسب و کار اینترنتی ما شود بنابراین به کارگیری جدیدترین و بهترین تکنولوژی ها برای تامین ایمنی سایت از اهمیت زیادی برخوردار است.

با تشکر از همراهی شما با این قسمت از آموزش وردپرس اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات اعلام بکنید تا راهنمایی شوید. در صورتی که نیاز به قالب وردپرس دارید میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *