آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

جلوگیری از ثبت نام کاربران با ایمیل موقت در وردپرس

آموزش جلوگیری از ثبت نام با ایمیل موقت در وردپرس

یکی ازراه های بسیار مناسب برای گرفتن جزئیات کاربران استفاده کردن از فرم ثبت نام در سایت میباشد بخاطر همین اگر بتوانید شرایطی را در سایت مهیا بکنید که کاربران باید برای مشاهده سایت شما حتما باید ثبت نام بکنند میتوانید، اطلاعات و کاربران بسیار زیادی را برای خود داشته باشید – نتیجه کار را زمانی خواهید دید که قصد ایمیل مارکتینگ دارید و میبینید که لیست بسیار زیادی از کاربران خود را دارید و میتوانید با همه آن ها ارتباط داشته باشید و دوباره این کاربران را به سایت خود بیاورید. اما بعضی از کاربران در هنگام ثبت نام کردن در سایت شما از ایمیل های موقتی استفاده میکنند که این ایمیل ها بعد از مدتی دیگر حذف میشود و برای شما و کاربرا هیچ سودی نخواهد داشت. در این مقاله جلوگیری از ثبت نام کاربران با ایمیل موقت در وردپرس برای شما افزونه ای بسیار حرفه ای برای جلوگیری از این مورد را اضافه کرده ایم.

جلوگیری از ثبت نام کاربران با ایمیل موقت در وردپرس چه فایده ای دارد؟

وقتی که یک کاربر در سایت شما ثبت نام میکند، به این معنا میباشد که در پنل کاربری برای این کاربر یکسری قابلیت ها و امکانات مورد نیاز میباشد که کاربر را مجبور به ثبت نام کرده است بخاطر همین با استفاده از این حساب کاربری میتوان براحتی با کاربران ارتباط داشت اما بعضی اوقات برخی از کاربران برای کلک زدن به سایت، از ایمیل های موقت استفاده میکنند. ایمیل های موقت بصورت رایگان هستند و هر کدام زمانی را دارند. بعضی از آنها 1 دقیقه ای هستند و بعضی دیگر تا چند روزی در اختیار شخص قرار دارد اما بعد از مدتی این آدرس ایمیل دیگر از دسترس خارج میشود بخاطر هیمن کاربران اگر زمر عبور ورود به سایت را فراموش کرده باشند امکان بازیابی رمز عبور وجود ندارد.

یکی دیگر از مزایای جلوگیری از ثبت نام کاربران با ایمیل موقت در وردپرس برای توقف کردن ثبت نام کردن رباط ها و کاربران اسپم میباشد که این نوع کاربران یا رباط ها برای تبلیغات و ارسال محتوای اسپم در سایت فعالیت میکنند و به هر حال به سایت شما ضرر میزنند که با روش زیر میتوانید جلوی این کاربران را بگیرید.

افزونه جلوگیری از ثبت نام کاربران با ایمیل موقت در وردپرس Ban Hammer

این افزونه دارای یک لیست بسیار گسترده میباشد که همه سرویس دهنده های ایمیل موقت را در آن قرار داده اند و شما میتوانید لیست سرویس هایی که حالت اسپم دارند و میخواهید که کاربران از این ایمیل ها استفاده نکنند را انتخاب بکنید. کار کردن با افزونه بسیار ساده میباشد و بدلیل کدنوییسی استاندارد با قالب وردپرس سایت شما مشکل ناسازگار نخواهد داشت همچنین بر سرعت لود شدن سایت و … نیز تاثیری نخواهد داشت.

برای نصب کردن افزونه از طریق لینک های زیر میتوانید این افزونه را دانلود بکنید و افزونه را نصب و فعالسازی بکنید

[button color=”green2″ link=”https://wordpress.org/plugins/ban-hammer/” rel=”nofollow” align=”right” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]مشاهده افزونه در مخزن وردپرس[/button][button color=”green2″ link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/ban-hammer.2.6.zip” rel=”nofollow” align=”left” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]دانلود افزونه از مخزن وردپرس[/button]

بعد نصب افزونه در پنل پیشخوان وردپرس سایت شما در منوی سمت راست در بخش “ابزار ها -> Ban hammer” میتوانید تنظیمات مربوط به این افزونه را مشاهده  بکنید و تنظیمات خود را بر روی این افزونه اعمال بکنید . کار کردن با افزونه بسیار ساده میباشد و شما میتوانید براحتی تغییرات خود را بر روی افزونه اعمال بکنید.

پنل تظنیمات این افزونه همانند شکل زیر میباشد که شما میتوانید یک پیغام برای زمانی که کاربران از ایمیل های موقت استفاده میکنند را برای کاربر نمایش دهید:

تنظیمات افزونه جلوگیری از ثبت نام با ایمیل موقت در وردپرس

تنظیمات افزونه جلوگیری از ثبت نام با ایمیل موقت در وردپرس

علاوه بر اینکه شما میتوانید یک پیغام ویژه برای کاربر نمایش دهید میتوانید یک لیست سیاه هم از ایمیل های موقت را مشخص بکنید که کاربران با ایمیل ایمیل ها نمیتوانند در سایت شما ثبت نام بکنند.

بعد از اینکه تغییرات خود را اعمال کردید در صورتی که یک کاربر با ایمیل موقتدر سایت شما قصد ثبت نام داشته باشد یا پیغام زیر مواجه خواهد شد:

تنظیمات افزونه جلوگیری از ثبت نام کاربران با ایمیل موقت در وردپرس

تنظیمات افزونه جلوگیری از ثبت نام کاربران با ایمیل موقت در وردپرس

زمانی که این پیغام نمایش داده شود به این معنی میباشد که افزونه در سایت شما بدرستی کار میکند و نیاز به تظنیمات دیگری ندارد.

با تشکر از همراهی شما در این مقاله آموزش وردپرس در صورتی که سوال یا مشکلی دارید در بخش نظرات مطرح بکنید تا راهنمایی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *