آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

حل مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس – خطایی هنگام بارگذاری پرونده پیش آمده. دوباره تلاش کنید

یکی از مشکلات شایع در بین کاربران وردپرس که ممکن است بصورت خودکار به وجود آید مشکل مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس – خطایی هنگام بارگذاری پرونده پیش آمده. دوباره تلاش کنید میباشد که در این مقاله همه جزئیات درباره این مشکل علت های به وجود آمدن مشکل و روش های تضمینی برای رفع مشکل را برای شما قرار داده ایم. و شما میتوانید بعد از مطالعه این مقاله بصورت کلی وبرای همیشه مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس را رفع بکنید. همچنین در نظر داشته باشید که گاهی اوقات این مشکل هیچ دلیل یا علت خاصی نداشته و طراح سایت شما یا فروشنده قالب وردپرس سایت شما در به وجود آمدن این مشکل نقشی نخواهد داشت و بخش های دیگری همانند سرور شما عامل بوده اند.

مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس چیست؟

ممکن است که شما در حالت عادی و مثل همیشه در حال اضافه کردن مطلب جدید یا محصول جدید در سایت خود باشید بدون اینکه وارد بخش های دیگر سایت خود شده باشید و در زمان نوشتن مطلب جدید در سایت خود تصمیم به استفاده کردن از عکس ها را داشته باشید، در حالت عادی شما نیز در بالا ویرایشگر وردپرس  بر روی دکمه “افزودن پرونده چند رسانه ای” کلیک خواهید کرد که موجب میشود تا صفحه اپلود کردن رسانه ها برای شما نمایش داده شود. دقیقا همانند عکس زیر:

نمونه صفحه اپلود عکس در وردپرس

نمونه صفحه اپلود عکس در وردپرس

اما مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس گاهی اوقات ممکن است بدلیل یکسری مشکلات در زمان اپلود کردن عکس ها یا رسانه ها در پیشخوان سایت خودبا ارور مواجه شوید، ارور های متنوعی در این باره ممکن است که برای شما رخ دهد مثلا ممکن است که در ستون سمت چپ برای شما یک ارور نمایش داده شود

رفع مشکل خطایی هنگام بارگذاری پرونده پیش آمده. دوباره تلاش کنید.

رفع مشکل خطایی هنگام بارگذاری پرونده پیش آمده. دوباره تلاش کنید.

اگر در عکس بالا به ستون سمت چپ دقت کرده باشید متوجه خواهید شد که یک ارور با متن:

رفع مشکل خطایی هنگام بارگذاری پرونده پیش آمده. دوباره تلاش کنید.

نمایش داده میشود ، و شاید بعد از آن هر چقدر هم که دوباره تلاش بکنید باز هم نتوانید فایل و رسانه های خود را بدرستی آپلود بکنید. در این مقاله بصورت کامل روش رفع این مشکل را برای شما توضیح داده ایم.

روش رفع مشکل خطایی هنگام بارگذاری پرونده پیش آمده. دوباره تلاش کنید.

این مشکل گاهی ممکن است بدلیل خیلی ساده ای باشد ، به نحوه که وقتی شما با مشکل “خطایی هنگام بارگزاری پرونده پیش آماده. دوباره تلاش کنید” برخورد میکنید ممکن است که همانند یک شک ناراحت شوید اما خیلی اوقات این مشکل بخاطر قطع شدن اینترنت شما یا پایین آمدن سرعت اینترنت شما میباشد. در زیر روش های ” حل مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس – خطایی هنگام بارگذاری پرونده پیش آمده. دوباره تلاش کنید ” توضیح داده شده است.


روش اول: مشهور ترین دلیل این مشکل قطع و وصلی یا اختلال موقتی در اینترنت شما میباشد.

خیلی وقت ها ممکن است بدون اینکه شما متوجه شوید، اینترنت شما مشکل قطع و وصلی داشته باشد یا سرعت اینترنت شما به سرعت کاهش پیدا بکند، در این جور مواقع شما قادر به اپلود کردن رسانه در وردپرس نخواهید بود چون هیچ ارتباطی بین شما و سرور وجود نداردو با ارور مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس، گاهی اوقات هم که حتی اگر اینترنت شما متصل باشد اما اگر سرعت اینترنت شما پایین باشد این مشکل برای شما پیش می آید.

همچنین لازم به ذکر است که این مورد فقط محدود به شما نیست، ممکن است که مشکل قطعی اینترنت، یا قطعی و وصلی و کاهش سرعت از طرف سرور شما نیز باشد (مخصوصا برای کاربرانی که سرور آنها در ایران هستند ، بدلیل اینکه پایداری شبکه نسبت به سرور های خارج از کشور یک مقدار کمتر است ممکن است که بعد از مدتی کار کردن با سایت براحتی این مورد را احساس بکنید که زود زود مشکل قطع و وصلی پیش می آید).

از کجا بفهمیم مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس از طرف سرور میباشد؟

خیلی ساده، یکبار آدرس سایت خود را در یک تب جدید مرورگرتان وارد بکنید و ببینید سایت اصلا برای شما لود میشود؟ و اینکه سرعت لود شدن سایت همانند حالت نرمال بود یا سرعت لود خیلی کند بوده است. با توجه به نتیجه میتوانید متوجه شوید که مشکل از طرف سرور شما میباشد یا مشکل از سیستم شما.


روش دوم: رفع مشکل افزونه ناسازگار در وردپرس و غیرفعال کردن افزونه های تداخل دار

ممکن است که اخیرا در سایت خود افزونه ای را نصب کرده باشید / یا بروزرسانی و فعال کرده باشید که با سایر افزونه های شما تداخل داشته باشد که اصطلاحا به آن مشکل افزونه ناسازگار / همچنین ممکن است که این موارد مربوط به  قالب وردپرس سایت شما نیز باشد گفته میشود. دقت داشته باشید که این ناسازگاری فقط زمانی مشخص نمیشود که در سایت خود اروری داشته باشید، بلکه در قسمت مدیریت سایت و بهش های دیگر نیز ممکن است که نقش داشته باشد و ارور هایی اضافه شده باشد.

بصورت خلاصه برای رفع مشکل افزونه ناسازگار شما باید چند گام زیر را طی کنید:

1.همه افزونه های سایت خود را غیرفعال بکنید

2.در سایت خود مجددا یک عکس را اپلود بکنید و بررسی بکیند که آیا این ارور را دوباره مشاهده میکنید یا خیر

اگر بعد از سپری کردن 2 مرحله بالا مشکل در سایت شما رفع شده بود پس مطمئن باشید که این مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس – خطایی هنگام بارگذاری پرونده پیش آمده. دوباره تلاش کنید مربوط به افزونه های سایت شما بوده. برای رفع مشکل افزونه ناسازگار گام زیر را انجام دهید

3. یکی یکی افزونه های سایت خود را فعال بکنید و بعد از فعال کردن هر کدام از افزونه ها دوباره یک عکس را اپلود بکنید و بررسی بکنید که بعد از اپلود کردن کدام افزونه مشکل دوباره برای شما شروع میشود.

سپس از طریق مقاله زیر مشکل این افزونه که موحب میشد شما با ارور خطایی هنگام بارگذاری پرونده پیش آمده. دوباره تلاش کنید را ببینید رفع شود.

[button color=’green’ align=’center’ link=’https://webmaster98.com/uncompatible-plugins/’ radius=’4′]رفع مشکل افزونه ناسازگار در وردپرس[/button]


روش سوم: پاک کردن کش جاوا اسکریپت

یکی دیگر از دلایل شایع برای مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس که با پیام: خطایی هنگام بارگذاری پرونده پیش آمده. دوباره تلاش کنید نمایش داده میشود ممکن است که از طرف کش جاوا اسکریپت باشد برای اینکار میتوانید براحتی وارد مدیریت سایت خود شوید(اگر از Cpanel استفاده میکنید یا DirectAdmin فرقی نمیکند) بعد از وارد شدن به هاست خود بر روی File Manger کلیک بکنید تا وارد مدیریت فایل هاست خود شوید سپس با استفاده از این ابزار وارد پوشه wp-content/uploads شوید و اگر پوشه ای به نام  js_cache را مشاهده کردید حذف بکنید. اینطوری مشکل شما رفع خواهد شد.

اگر این فایل وجود نداشت روش بعدی را مطالعه بکنید.


روش چهارم: رفع مشکل در هسته وردپرس

ممکن است که مشکل از هسته وردپرس سایت شما باشد، یا ناخواسته شما یک فایلی در هسته وردپرس سایت خود را حذف کرده باشید. برای اینکار شما باید یکبار دیگر هسته وردپرس خود را اپلود بکنید.

برای اینکار توصیه میکنیم طبق فیلم آموزشی که در لینک زیر قرار گرفته است پیش بروید:

[button color=’green’ align=’center’ link=’https://webmaster98.com/downgrade-wordpress/’ radius=’4′]تغییر ورژن وردپرس بصورت دستی[/button]


روش پنجم: با هاست خود ارتباط برقرار کنید و 3 مورد زیر را مطرح بکنید:

  1. با شرکتی که از آنها هاست تهیه کرده اید ارتباط برقرار بکنید و مشکل خود را بصورت کامل برای آنها توضیح دهید. این کار موجب میشود اگر آنها خودشان در کانفیگ سرور تغییراتی را اعمال کرده باشند متوجه شوند و مشکل را برای شما رفع بکنند.
  2. از پشتیبان هاست خود بخواهید تا وضعیت mod_security را بر روی سایت شما بررسی بکنید.
  3. از پشتیبان هاست خود بخواهید که پرمیژن یا سطح دسترسی به پوشه های شما را بررسی و انها را در وضعیت بهینه قرار دهد. در نظر داشته باشید که پرمیژن پوشه های شما باید بر روی 744  باشد.

بعد از اعلام 3 مورد بالا به پشتیبان هاست مطمئن باشید که مشکل برای شما رفع خواهد شد. همچنین در نظر داشته باشید که قالب وردپرس سایت شما نیز گاهی اوقات ممکن است بدلیل تداخل یا نال بودن یا اپدیت و… این مشکلات را برای شما به وجود آورد که در لینکی که مربوط به افزونه ناسازگار بود این مورد را کامل برای شما توضیح دادیم.

اگر سوال یا مشکلی درباره مشکل آپلود نشدن تصاویر در وردپرس  دارید یا روشی مناسب در نظر دارید که در بالا نیاز به اضافه شدن دارد حتما در قسمت نظرات مطرح بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *