آموزش وردپرس

نمایش صفحه آخرین دیدگاه ها در قالب وردپرس

نمایش صفحه آخرین دیدگاه ها در قالب وردپرس

نمایش آخرین دیدگاه های ارسالی سایت برای کاربران نقش مهمی را در پیشرفت سایت شما چه از نظر سئو و چه برقراری ارتباط با کاربران ایجاد خواهد کرد. این بخش به شما امکان تعامل بیشتر با بازدید کنندگان سایت می دهد و علاوه بر افزایش میزان بازدید، باعث می شود سایت خود را به یک سایت پویا و به روز تبدیل کنید. تیم آموزشی وبمستر 98 در این مقاله از آموزش وردپرس با نحوه ساخت و نمایش صفحه آخرین دیدگاه ها در قالب وردپرس در خدمت شماست تا آخرین دیدگاه های سایت وردپرسی خود را به صورت یک صفحه جداگانه در سایت به نمایش بگذارید.

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

قالب وردپرس با در اختیار گذاشتن ابزارک مخصوص به این کار، به شما امکان ساخت و نمایش صفحه آخرین دیدگاه ها در قالب وردپرس سایت را به صورت پیشفرض می دهد و با استفاده از آن می توانید تعدادی از آخرین نظرات سایت خود را در ستون های کناری و یا سایر قسمت های ابزارک پذیر سایت خود نمایش دهید ولی از آنجایی که خواندن دیدگاه های طولانی در این ابزارک خسته کننده است و به علاوه اطلاعات کافی در مورد آن دیدگاه به شما نمی دهد، باید پذیرفت که این امکان چندان جذاب نبوده و محدودیت هایی را به همراه دارد. به همین دلیل است که به جای استفاده از ابزارک آخرین دیدگاه در قالب وردپرس از برگه آخرین دیدگاه ها استفاده می کنیم .

[/quote]

نمایش صفحه آخرین دیدگاه ها در قالب وردپرس

نمایش صفحه آخرین دیدگاه ها در قالب وردپرس

بسیاری از قالب های وردپرس هستند که از قابلیت نمایش آخرین نظرات فقط در مطالب بهره مند هستند. در این مقاله از آموزش وردپرس داغ قصد داریم نحوه ساخت صفحه آخرین دیدگاه ها در قالب وردپرس را با استفاده از افزونه Decent Comments آموزش دهیم.

ساخت صفحه آخرین دیدگاه ها در قالب وردپرس

به عنوان اولین قدم در ساخت صفحه آخرین دیدگاه ها در قالب وردپرس، پیشنهاد تیم آموزشی وبمستر 98 استفاده از افزونه Decent Comments است که تا به امروز با بیش از ۵٫۰۰۰ نصب فعال توانسته است رتبه ۴٫۵ را از آن خود کند.

آموزش افزونه Decent Comments

پس از نصب و فعالسازی افزونه Decent Comments از مخزن وردپرس در قسمت برگه ها در محیط پیشخوان سایت، یک برگه جدید اضافه کرده و یک عنوان دلخواه برای آن تنظیم کنید و بعد از آن در قسمت محتوای برگه قطعه کد کوتاه زیر را اضافه کنید .

این افزونه در قالب وردپرس بلافاصله پس از فعال سازی بدون هیچ تنظیمات خاصی قابل استفاده است.

[decent-comments/]

با مشاهده برگه ایجاد شده متوجه می شوید که با استفاده از این کد کوتاه تنها ۵ دیدگاه اخیر نمایش داده می شوند.

امکانات افزونه Decent Comments

از مزیت های افزونه Decent Comments این است که خوشبختانه دارای پارامترهای بسیار کاربردی است و با استفاده از آن ها می توانید نحوه نمایش دیدگاه ها را در برگه ایجاد شده شخصی سازی کرده و مطابق با نیاز خود ویرایش کنید .

به طور مثال با استفاده از قطعه کد زیر می توانید تعداد دیدگاه های قابل نمایش و سایز آواتار را در آن مشخص نمایید :

[decent-comments number="30" avatar_size="64" /]

در این مثال تعداد ۳۰ دیدگاه در یکه صفحه جداگانه در سایت نمایش داده خواهد شد و سایز آواتار نمایشی هم ۶۴ پیکسل خواهد بود.

علاوه بر این می توانید به دیگر قطعه کدهای افزونه Decent Comments دسترسی داشته و از آن ها نیز استفاده نمایید. سایر شورت کدهای افزونه Decent Comments قالب وردپرس عبارتند از:

“comment_author_email” : ایمیل نویسنده را نمایش می دهد.

“comment_author_url” : آدرس نویسنده را نمایش می دهد.

“comment_content” : محتوا دیدگاه به نمایش گذاشته می شود.

“comment_date_gmt” : تاریخ ارسال دیدگاه مورد نظر نمایش داده می شود.

“comment_karma” : نام نویسنده نظر را نشان می دهد.

“comment_post_ID” : نوشته

[decent_comments post_id=”{current}”] : برای نمایش آخرین نظرات است.

[decent_comments post_id=”123″] : نظرات یک پست خاص را بر اساس id به نمایش می گذارد.

مزایای افزونهDecent Comments

با استفاده از افزونه Decent Comments قادر خواهید بود تا به راحتی نظرات اخیر ارسال شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان سایت را با قابلیت هایی همچون موارد زیر ایجاد نمایید:

  • امکان نمایش خلاصه ای از متن دیدگاه ها و یا نمایش متن کامل نظرات را دارد.
  • قابلیت تعیین تعداد کلمات در نمایش خلاصه ای از دیدگاه ها و نظرات کاربران
  • امکان تنظیم تعداد نظراتی که به نمایش در خواهد آمد.
  • قابلیت نمایش تصویر آواتار نویسنده دیدگاه مورد نظر با امکان تعیین اندازه تصویر
  • قابلیت مرتب سازی نظرات و دیدگاه ها بر اساس ایمیل، آدرس اینترنتی نویسنده، محتوا، تاریخ، نظرات صعودی یا نزولی و..
  • امکان نمایش نظرات یک پست خاص
  • امکان نمایش نظرات برای نوع خاصی از پست (پست تایپ)
  • قابلیت نمایش نظرات بر اساس دسته بندی و برچسب
  • و..

برای اطلاع از سایر پارامترهای موجود در برگه آخرین دیدگاه ها، باید صفحه توضیحات افزونه را مشاهده کنید. برای هماهنگی کامل افزونه Decent Comments با قالب وردپرس شما نیز ممکن است نیاز باشد اندکی خلاقیت به خرج داده و کدهای CSS سفارشی بنویسید !

اهمیت نمایش صفحه آخرین دیدگاه ها در قالب وردپرس

نمایش صفحه آخرین دیدگاه ها در قالب وردپرس چه از نظر سئو و چه از نظر برقراری ارتباط با کاربران تاثیر زیادی در ساخت یک سایت اجتماعی محبوب و پیشرفت آن دارد. زیرا با این امکان کاربران از طرف ادمین سایت احساس پشتیبانی کرده و با امکان بحث در سایت محبوبیت سایت شما افزایش می یابد. بنابراین هرچه ارتباط گرمتر و صمیمانه تری با بازدیدکنندگان سایت خود داشته باشید سایت شما هم از نظر موتورهای جستجو (ایندکس شدن نظرات در موتورهای جستجو) و هم از نظر ایجاد حس اطمینان برای بازدیدکنندگان در رده های بالاتری از سایر رقبا قرار خواهد گرفت.

امیدواریم این مطلب از آموزش وردپرس برای شما مفید واقع گشته و کمک شایانی در جهت پیشرفت سایت شما، چه از نظر سئو چه از نظر تعامل با بازدیدکنندگان کرده باشد. ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرسدر صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *