آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

راهنمای راه اندازی سایت فروش فایل – فروش فایل در ووکامرس

راهنمای راه اندازی سایت فروش فایل – فروش فایل در ووکامرس قبلا در سایت یک مقاله بسیار خوب با عنوان بهترین فروشگاه ساز قرار گرفت که در آن گفته بدیم که در صورتی که قصد راه اندازی یک سایت فروش فایل را دارید برای شما وردپرس گزینه خوبی میباشد و در وردپرس 2 افزونه فروشگاهی قدرتمند وجود دارد، یکی از این افزونه ها افزونه ووکامرس میباشد که معمولا کاربران از آن برای فروش فایل های فیزیکی استفاده میکنند و دیگری افزونه EDD که در زبان فارسی به افزونه دانلود به ازای دانلود شناخته میشود مورد استفاده قرار میگیرد. وبمستران برای فروش فایل های مجازی و پروژه و فایل های دانلودی معمولا از افزونه EDD استفاده میکنند. این افزونه امکانات پایه ای و ساده ای برای راه اندازی سایت دارد و شما میتوانید فروشگاه خودتان را به سادگی با استفاده از یک قالب ساده و این افزونه پیاده سازی بکنید.

راهنمای راه اندازی سایت فروش فایل – فروش فایل در ووکامرس

در وردپرس با افزونه ووکامرس که معمولا کاربران از آن برای فروش محصولات فیزیکی استفاده میکنند امکان فروش فایل های دانلودی و دیجیتال نیز وجود داد و شما میتوانید با استفاده از قابلیت بسیار ساده فروش فایل را در سایت خود داشته باشید. برای فروش فایل شما باید چند نکته را در نظر بگیرید:

بهترین قالب فروشگاهی وردپرس برای فروش فایل را انتخاب بکنید چون فایل های شما مجازی و دانلود میباشند باید شما همه توضیحات را بصورت کامل به کاربران بدهید در غیر اینصورت کاربر به سایت شما اعتماد نخواهد کرد. اما مراحل اصلی کار:

نحوه فروش فایل در ووکامرس

نحوه فروش فایل در ووکامرس با فروش محصولات دیجیتال هیچ تفاوتی ندارد فقط 2 گزینه را باید تیک بزنید، پروسه اضافه کردن محصول جدید در سایت و ویرایش کردن محصولات دانلود تفاوتی نخواهد داشت.

برای اضافه کردن محصولات مجازی خود در ووکامرس از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس بر روی “محصولات -> افزودن” کلیک بکنید و در صفحه جدیدی که برای شما نمایش داده میشود، باید عنوا محصول خود را در سایت اضافه بکنید و بعد از اینکه توضیحات تکمیلی محصول خود را نیز ثبت کردید باید قیمت محصول را مشخص بکنید. و در کادری که توسط افزونه ووکامرس به سایت شما اضافه میشود، دقیقا مطابق با شکل زیر را میتوانید در زیر ویرایشگر وردپرس مشاهده بکنید:

کادر اطلاعات محصول ووکامرس

کادر اطلاعات محصول ووکامرس

اسم این کادر “اطلاعات محصول” میباشد که در آن مشخصات محصولی که کاربری خریداری میکند را میتوانید تنظیم بکنید.چن فایل های شما دانلودی و مجازی هستند بخاطر همین شما باید تیک این 2 گزینه را بزنید. در صورتی که تیک این 2 گزینه را بزنید نتیجه زیر را خواهید دید:

تنظیمات محصول مجازی در ووکامرس

تنظیمات محصول مجازی در ووکامرس

مرحله اختصاص دادن فایل برای فایل های دانلودی در فروش فایل در ووکامرس

در کادر بالا ما یک گزینه داریم به نام “فایل های دانلودی” که میتوانید از طریق بخش رسانه های وردپرس یک فایل را برای دانلود بعد از خرید به آن اختصاص بدید تا کاربر بتوانند بعد از اینکه هزینه را پرداخت کردند این فایل را دانلود بکنند،پنل کاربری فعال در سایت شما دارای استایلی گرفته شده از قالب وردپرس فعال در سایت میباشد همچنین شما میتوانید یک نام را برای فایل دانلودی خود در ووکامرس مشخص بکنید تا کاربران بعد از کلیک کردن بر روی آن، فایل های مخصوصی را داشته باشند، مثلا اگر شما یک قالب وردپرس را در سایت خود برای فروش گزاشته اید یک نام “بسته نصب سریع” را اضافه بکنید و فایل بسته نصب سریع قالب را به آن اختصاص دهید و برای افزونه های همراه با قالب، نام فایل را همین قرار دهید و فایل های مربوطه برای این فایل را نیز مشخص بکنید. در این حالت کاربران سایت شما بعد از پرداخت هزینه میتوانند لیست همه فایل هایی که میتوانند دانلود بکننده را مشاهده بکنند.

با تشکر از همراهی شما با این مقاله آموزش وردپرس در صورتی که سوال یا مشکلی دارید در بخش نظرات مطرح بکنید تا راهنمایی شوید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس  را دارید  میتوانید به دسته بندیقالب وردپرس  مراجعه بکنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *