وبلاگ

پشتیبانی وردپرس و تعرفه های آن چگونه است؟

پشتیبانی وردپرس سریع

هر سایت وردپرسی که داشته باشید با هر قالب و افزونه و یا از هر شرکتی که هاست گرفته باشید باز هم یک روز دچار مشکل خواهید شد، بخاطر همین حتما نیاز به یک سرویس پشتیبانی وردپرس خواهید داشت اما در پشتیبانی چند چیز خیلی مهم است: مثلا پشتیبانی شامل چه چیز هایی میشود؟ آیا پشتیبانی ادامه دارد؟ سرعت عمل در پشتیبانی چگونه است؟

پشتیبانی وردپرس و تعرفه های آن چگونه است؟

ارائه سرویس های پشتیبانی کار ساده ای نیست و نیازمند زمان و تخصص بالا میباشد و در عین حال صبر و حوصله. در ارائه خدمات پشتیبانی وردپرس باید معیار ها و بخش های متنوعی را در نظر گرفت که بر روی آن ها فعالیت کرد مثلا شیوه و روش ارتباط با پشتیبانی که از طریق تماس تلفنی انجام میشو یا از طریق تیکت و ایمیل و سایر سیستم های ارتباط با مشتریان، یا آیا در جهت ارتقا سایت مشتریان نیز راه کار هایی به مشتریان ارائه میشود؟

سرویس پشتیبانی وردپرس

پشتیبانی قالب وردپرس

شخص پشتیبان باید تخصص و مهارت بالا و آشنایی کافی با انواع قالب وردپرس ها داشته باشد تا بتواند به دلیل پرسش مشتریان از انواع قالب های وردپرس به همه مشتریان خود سرویس دهی مطلوبی را ارائه بکنند.

پشتیبانی از افزونه های رایج وردپرس

ممکن است که مشتری شما یک سایت فروشگاهی داشته باشد و سایت خود را با افزونه های همانند Woocommerce یا افزونه EDD پیاده سازی کرده باشد، و یا ممکن است که یک انجمن داشته باشد و از افزونه های مربوط به انجمن استفاده میکند و همچنین همه مشتریان معمولا از افزونه های سئو در سایت خود جهت بهبود رتبه و جایگاه سایت خود استفاده میکنند که به همین جهت شخص پشتیبان باید با همه این افزونه ها قبلا کار کرده باشد و توانایی انجام کار های سفارشی سازی و آموزش سریع و راه اندازی مشتری را داشته باشد.

انجام کانفیگ ها و تغییرات مورد نیاز بر روی افزونه های مشتریان یکی دیگر از وظایف پشتیبانی وردپرس میباشد  و در کنار آن ها باید بصورت دوره ای و همیشگی بر روی سایت شما کار های مربوط به بروزرسانی نسخه افزونه ها و نسخه خود وردپرس را انجام دهند.

کار های مربوط به بکاپ گیری و نگهداری سایت

پشتیبانی وردپرس فقط محدود به قالب و افزونه های سایت نیست بلکه مرحله و اقدامات اصلی در انجام کار های نگهداری سایت باید انجام شود. کار هایی همانند کانفیگ افزونه ها و کانفیگ قالب و انجام کار های سفارشی سازی بر روی سایت معمولا فقط 1 بار برای همیشه انجام میشوند و دیگر هیچ وقت ما این تغییرات را انجام نمیدهیم اما کارهایی هستند که باید بصورت دوره ای انجام شوند و اگر در انجام آنها غفلت شود ممکن است که مشکلات بسیار بزرگی برای شما ایجاد شود.

ارائه راه کار های بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت از نظر سئو و عملکرد و هاستینگ و سرعت و همه کار های مربوط به بهینه سازی باید توسط شرکت پشتیبان انجام شود. اگر در انجام این کار ها تعدلی انجام شود یا درست انجام نشود دقیقا انگار سایت شما ناقص میباشد و هر شرکتی یکی از اولین و متداول ترین کار هایی که باید انجام دهد اراده سرویس های مربوط به بهینه سازی میباشد.

هر کدام از کار های مربوط به بهینه سازی با توجه به وضعیت سایت زمانگیر خواهند بود اما معمولا هر کدام از آنها در کمتر از 3 روز انجام میشوند و اگر سایت تازه احداثی دارید ممکن است که در 1 روز شخص پشتیبان بتواند همه کانفیگ ها و تغییرات مورد نیاز را بر روی سایت شما انجام دهد.

پشتیبانی تیکت و تماس تلفنی

از اصلی ترین موارد پشتیبانی در دسترس بودن میباشد همچنین سهولت ارتباط با پشتیبانی نیز بسیار مهم میباشد. هر شرکتی با توجه به کار تولید شده و زمانی که هر مشتری تولید میکند میتواند برای سایت خود تعرفه ای را در نظر داشته باشد اما در پشتیبانی بهتر است که از طریق تماس تلفنی در اکثر اوقات روز شخص پشتیبان در دسترس باشد چون ممکن است که بصورت یکبار سایت یک مشتری داون شده باشد یا دچار یک مشکلی جدی شده باشد نیاز به ارتباط سریع با شخص پشتیبان داشته باشد.

تعهد و وجود مشتریان راضی

به هر حال شما مشخصات و اطلاعات سایت خود را در اختیار این شرکت قرار میدهید و ممکن است که این شرکت چند تا از همکاران و سایت هایی که در حوزه شما فعالیت میکنند را نیز به عنوان مشتری داشته باشد و متاسفنه در ایران تعهد پذیری زیاد در بین وبمستران رایج نیست اما شخص پشتیبان باید تعهدی در نگهداری از سایت شما و اطاعات شما داشته باشد.

مشتریان راضی کاملا نشان دهنده کیفیت کار شرکت مربوطه هستند، شما میتوانید براحتی و بررسی کردن صفحه نظرات مشتریان یا نمونه مشتریانی که شرکت معرفی کرده است متوجه کیفیت مشتری مداری آن ها شوید.

پشتیبانی وردپرس و نگهداری سایت

تداوم همکاری در پشتیبانی وردپرس

جابجایی سرویس پشتیبانی در بین شرکت های مختلف کار دشواری میباشد بخاطر هیمن هر شرکتی که مسئول پشتیبانی وردپرس شما میباشد باید شرایطی را برای شما ایجاد کند که یک همکاری طولانی مدت و همیشگی را داشته باشید مجبور نباشید که بعد از مدتی همکاری شرکت مورد نظر را تغییر دهید.

سایت های بسیار زیادی در ارائه خدمات پشتیبانی فعالیت میکنند اما بهترین شرکتی که در این لحظه میتوان به شما معرفی کرد دستیار سایت میباشد همچنین در این شرکت متمایز از تمام خدمات و سرویس های ارائه شده شما میتوانید مشاوره سئو و بهینه سازی و بهبود رتبه و جایگاه  گوگل را نیز برای شما ارائه کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *