آموزش وردپرس

نوشته های یک زمینه دلخواه

نوشته های یک زمینه دلخواه

حتما شما نیز در بعضی از سایت های با قالب وردپرس مشاهده کرده اید که مثلا اگر برای نوشته های یک زمینه دلخواه  slider، مقدار 1 را قرار دهید، آن نوشته در قسمت اسلایدر به نمایش در می آید. به همین ترتیب وردپرس برای بخش نوشته های ویژه و … منعطف است. با تیم آموزشی وبمستر 98 در این آموزش وردپرس همراه باشید تا با این قابلیت قالب وردپرس بیشتر آشنا شوید.

تعریف زمینه دلخواه در وردپرس

یکی از کوچکترین موارد انعطاف پذیری وردپرس نمایش نوشته های یک زمینه دلخواه است و علاوه بر این که به کاربران اجازه می دهد نوشته ی مورد نظر خود را ارسال کند، امکان استفاده از آن نوشته در بخش های دیگر قالب وردپرس را نیز برای او فراهم می کند.

زمینه دلخواه (Custom Fields) در قالب وردپرس مانند post meta های پیشفرض در وردپرس است. در واقع با استفاده از زمینه های دلخواه  در وردپرس می توان به نوشته ها یا برگه ها اطلاعات و داده های اضافی اضافه کنید. این داده ها در قالب وردپرس با عنوان meta data یا همان اطلاعات اضافی ذخیره می شوند و کاربران می توانند برای نمایش این اطلاعات در قالب سایت خود از تگ های وردپرس استفاده کنند.

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

اهمیت استفاده از نمایش نوشته های یک زمینه دلخواه در وردپرس

“فیلد اضافی ارسال پست” می تواند نام خوبی برای “زمینه دلخواه” در قالب وردپرس باشد. چون دقیقا شبیه یک فیلد اضافی و حتی منعطف تر از آن در هنگام ارسال پست عمل می کند و همان طور که اطلاع دارید ایجاد یک دسته با نام اسلایدر یا نوشته های ویژه در قالب وردپرس، برای بخش اسلایدر ها یا نوشته های ویژه در آن زیبا و حرفه ای نیست. زیرا در این صورت باید آن دسته ها را از حالت نمایش، نقشه سایت وردپرس و فیلد وردپرس و … مخفی کنیم

بنابراین بهتر است از قابلیت نمایش نوشته های یک زمینه دلخواه در قالب وردپرس استفاده کنیم که تیم آموزشی وبمستر 98 در این آموزش وردپرس به آن پرداخته شده است.

همچنین استفاده از فیلد اضافی و در واقع نمایش نوشته های یک زمینه دلخواه در قالب وردپرس تقریبا تبدیل به امری واجب برای سهولت در کار و البته حرفه ای شدن قالب ها شده است.

[/quote]

نحوه نمایش نوشته های یک زمینه دلخواه در وردپرس

شما می توانید برای نمایش آخرین نوشته های زمینه دلخواه خود با شرط وجود مقدار تعیین شده از قطعه کد زیر در قالب وردپرس خود استفاده کنید.

به عبارت دیگر و به بیان ساده تر یعنی زمانی که نوشته ی من در زمینه دلخواه slider ، مقدار 1 را داشت نمایش داده شود.

حال برای نمایش نوشته های یک زمینه دلخواه کافی است که نام زمینه دلخواه و مقدار مورد نظر آن را در قطعه کد زیر جایگزین کنید و آن را در قالب وردپرس خود اضافه کنید تا نوشته های مربوط با زمینه دلخواه مورد نظر شما را در خروجی دریافت کن و سپس آن را به نمایش بگذارید .

<?php

                                    query_posts(array(

                                                'meta_key' => 'نام زمینه دلخواه',

                                                'meta_value' => 'مقدار زمینه دلخواه'

                                    ));

                                    if ( have_posts() ) while ( have_posts() ) : the_post();

?>

<a title="<?php the_title(); ?>" href="<?php the_permalink(); ?>"><?php the_title(); ?></a>

             <?php endwhile;?>

<?php wp_reset_query(); ?>

نکته : حتما از کد <?php wp_reset_query(); ?> در پایان کوئری استفاده کنید .

استفاده از زمینه دلخواه در ارسال نوشته

اکنون باید از فیلد اضافی یا زمینه دلخواه در ارسال پست استفاده کنیم. که برای این کار کافی است پس از ورود به صفحه نوشته ها و سپس گزینه افزودن نوشته، از کادری با نام “زمینه های دلخواه” استفاده کنید که در زیر کادر متن ارسال مطلب دیده می شود. اگر این گزینه را نتوانستید آن جا پیدا کنید با مراجعه به بالای صفحه و کلیک روی “تنظیمات صفحه” از منوی کشویی باز شده گزینه “زمینه های دلخواه” را تیک بزنید. در این کادر همان نامی را وارد کنید که در قسمت اول انتخاب کرده اید و در قسمت بعدی مقدار چیزی که می خواهید نمایش داده شود را بنویسید. در آخر نیز گزینه افزودن زمینه دلخواه را کلیک کنید تا نوشته های یک زمینه دلخواه برای شما به نمایش درآید.

امیدوارم از این آموزش وردپرس استفاده لازم را برده باشید و از نمایش آخرین نوشته های زمینه دلخواه در قالب وردپرس سایت خود بهره بگیرید. ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرسدر صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر 98 مراجعه بکنید.

پاینده و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *