آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

آموزش غیرفعال کردن آپدیت و بروزرسانی خودکار در قالب وردپرس

آموزش غیرفعال کردن آپدیت و بروزرسانی خودکار در قالب وردپرس

قرار دادن بروزرسانی ها پی در پی در وردپرس، یکی از ویژگی های مهم و از اصلی ترین قسمت های این سیستم مدیریت محتوا می باشد. همانگونه که در مقالات قبلی گفتیم، گاهی ممکن است باگ ها و مشکلاتی در قالب وردپرس و افزونه ها توسط هکرها کشف شود که از طریق آن ها بتوانند در وردپرس نفوذ نمایند. بنابراین همواره از طرف تیم وردپرس بروزرسانی های تازه ای از قالب وردپرس و پلاگین های ارائه می شود و پیغامی مبنی بر نگارش تازه در وردپرس قرار می گیرد که کاربران به راحتی می توانند آن را بروزرسانی کنند. این کار را می توان هم به صورت دستی، یعنی با مراجعه به برگه مربوطه فایل موردنظر را دریافت و ورژن قدیمی وردپرس را آپدیت کنند و یا به صورت خودکار با استفاده از وردپرس خود، نسخه قدیمی را بروزرسانی نمایند. بروزرسانی های جدید در واقع برای رفع باگ ها و مشکلات قبلی ارائه شده است، بنابراین انجام آن بسیار مهم و ارزشمند می باشد. در صورت عدم بروزرسانی سایت شما بیشتر در معرض آسیب قرار خواهد گرفت. امنیت قالب وردپرس و افزونه های شما در سطح پایینی قرار می گیرد که باعث وارد آمدن آسیب های غیرقابل جبرانی به سایت شما خواهد شد.

اما گاهی برخی از کاربران تمایلی به مشاهده بروزرسانی ها ندارند و وجود این اخطارها در سایت برایشان آزاردهنده است. به عنوان مثال برخی از کاربران نمیخواهند بروزرسانی ها را به مشتریان خود نمایش دهند، چون ممکن است آنها بدون اطلاع شما، اقدام به انجام بروزرسانی کنند که در نتیجه آن تمام تغییراتی که برروی هسته وردپرس، قالب و یا افزونه ها انجام شده، از بین خواهد رفت و باعث به هم ریختن کل سایت می شود. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل می توانید پیغام بروزرسانی در بالای پیشخوان وردپرس خود را حذف نمایید. برای انجام این کار، 2 راه حل وجود دارد، یکی با استفاده از افزونه ها و دیگری با استفاده از افزودن کد در قالب وردپرس. در این بخش قصد داریم آموزش غیرفعال کردن آپدیت و بروزرسانی خودکار در قالب وردپرس را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس در این بخش از آموزش وردپرس نیز همراه ما باشید.

آموزش غیرفعال کردن آپدیت و بروزرسانی خودکار در قالب وردپرس

با استفاده از افزونه

برای انجام این کار 3 افزونه وجود دارد.

افزونه Disable WordPress Theme Updates: پیغام بروزرسانی قالب وردپرس را غیر فعال می کند.

افزونه Disable WordPress Plugin Update: پیغام بروزرسانی افزونه های وردپرس را غیرفعال می کند.

افزونه Disable WordPress Core Update: پیغام آپدیت هسته وردپرس را غیرفعال می کند.

و در آخر افزونه Disable All WordPress Updates: پیغام بروزرسانی قالب، افزونه ها و هسته وردپرس را غیرفعال می کند.

با استفاده از کد

در صورتی که میخواهید آپدیت قالب، افزونه ها و هسته وردپرس خود را حذف نمایید، می توانید کد زیر را در فایل function.php قالب وردپرس خود اضافه نمایید. (قبل از هرگونه تغییر، یک نسخه پشتیبان از فایل خود تهیه نمایید)

<?php if (!current_user_can('edit_users'))
{
add_action( 'init', create_function( '$a', "remove_action( 'init', 'wp_version_check' );" ), 2 );
add_filter( 'pre_option_update_core', create_function( '$a', "return null;" ) );
} 
?>

درصورتی که مراحل را به درستی انجام دهید، دیگر پیغامی مبنی بر بروزرسانی بخش های مختلف در قالب وردپرس خود مشاهده نخواهید کرد.

از اینکه در این بخش از آموزش وردپرس نیز همراه ما بودید، متشکریم. امید است که این آموزش نیز برای شما مفید واقع شده باشد. در صورتی که سوال یا ابهامی درمورد این پست دارید، در بخش نظرات اعلام کنید، تیم وبمستر 98 در اسرع وقت پاسخ شما را خواهد داد. همچنین اگر به قالب وردپرس نیاز دارید، می توانید به دسته بندی قالب وردپرس، مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *