آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

اضافه کردن گزینه علاقه مندی در قالب وردپرس

افزودن مطلب به لیست علاقه مندی در وردپرس

احتمال زیادی وجود دارد که اکثر کاربران فقط روی یک مطلب سایت و فقط یک بار تمرکز کنند بنابراین سعی کنید بهترین راه تعامل برای برقراری ارتباط با کاربران سایت خود را ایجاد کنید. اجازه اضافه کردن بعضی از مطالب سایت به لیست پست های مورد علاقه، راه دیگری برای برقراری ارتباط کاربران با محتوای سایت شما است. تیم آموزشی وبمستر 98 در این جلسه از آموزش وردپرس قصد دارد روش اضافه کردن گزینه علاقه مندی در قالب وردپرس را با افزونه WP Favorite Posts به شما و تمامی کاربران و همراهان عزیز، ارائه دهد. با این آموزش شما قادر خواهید بود به کاربرانتان اجازه دهید تا مطالب مورد نظر خود را به لیست علاقه مندی های خود اضافه کنند و آن ها را ستاره دار کنند. پس تا پایان این آموزش وردپرس همراه ما باشید …

علت اضافه کردن گزینه علاقه مندی در قالب وردپرس

اکثر کاربران بدون اینکه در مطالب سایت شما نظری ثبت کنند، مطلب را خوانده و از آن کمک می گیرند. در این صورت شما فقط از طریق تعداد بازدید شاید بتوانید میزان استقبال از آن مطلب و موفقیت خود را متوجه شوید اما باز هم این کافی نیست، چون ممکن است تعداد زیادی از کاربرانی که از مطلب شما بازدید کرده اند از آن راضی نبوده باشند و بالعکس .

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

با اضافه کردن رتبه بندی برای پست ها مانند دکمه ها و یا اضافه کردن دکمه های مورد علاقه، تعاملات راحت با کاربران سایت خود داشته باشید. اجازه دادن به کاربران برای اضافه کردن پست ها به لیست علاقه مندی های خود، کمک می کند تا کاربران برای مشاهده مطالب یا ثبت نام مجددا اقدام کنند و پس از آن می توانید کاربران را براساس علاقه مندی هایشان دسته بندی کرده و آن ها را بیشتر با مطالبی که به آن علاقه دارند درگیر کنید. به همین خاطر ما به شما پیشنهاد می کنیم با اضافه کردن گزینه علاقه مندی در قالب وردپرس به کاربران خود اجازه دهید تا مطالب مورد علاقه خود را دسته بندی کنند تا بتوانند در مواقع لزوم به آنها دسترسی داشته باشند .

[/quote]

اضافه کردن گزینه علاقه مندی در قالب وردپرس با افزونه WP Favorite Posts

برای این کار ابتدا باید افزونه WP Favorite Posts را در قالب وردپرس خود نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه شما باید بر روی گزینه WP Favorite Posts کلیک کنید و برای پیکربندی افزونه مراجعه کنید.

همانطور که مشاهده می کنید چندین گزینه برای تنظیمات افزونه WP Favorite Posts وجود دارد. که ما در 4 قسمت به شرح تک تک این این تنظیمات می پردازیم.

افزودن مطلب به لیست علاقه مندی در وردپرس

افزودن مطلب به لیست علاقه مندی در وردپرس

بخش اول

با زدن تیک این بخش می توانید فقط به کاربران عضو سیستم اجازه می دهید که پست ها را لایک کنند یا به عبارتی امکان افزودن نوشته به علاقه مندی ها در وردپرس را فراهم می کنید که در این صورت کاربران عادی اجازه لایک پست ها را نخواهند داشت.

با فعال کردن این گزینه در صفحه تنظیمات افزونه WP Favorite Posts فقط کاربران ثبت نام کرده قادر به افزودن مطالب به لیست علاقه مندی های خود می باشند و به عبارتی کاربران عادی اجازه اضافه کردن پست ها به لیست علاقه مندی های خود را ندارند اما اگر قصد دارید همه کاربران و بازدیدکنندگان سایت نیز بتوانند از این ویژگی استفاده کنند، باید این گزینه غیرفعال باشد.

بخش دوم

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید بخش دوم دارای سه گزینه Custom، After post، Before post است.

Custom:

اگر بخواهید در یک قسمت خاص از کدهای قالب خود مطلبی درج کنید که با استفاده از دکمه افزودن به علاقه مندی ها قابل لایک باشد؛ شما باید محل نمایش لینک افزودن به لیست علاقه مندی ها در سایت خود را انتخاب کنید. افزونه WP Favorite Posts  می تواند به طور خودکار این لینک را در ابتدا و پایان هر نوشته نمایش دهد اما امکان سفارشی سازی مکان این دکمه در صورت نیاز را به شما داده است که در این صورت نیاز است از کد php در فایل های قالب وردپرس خود استفاده کنید.

<?php wpfp_link() ?>

After post:

با فعال کردن این گزینه آیکون لایک بعد از پست ها قرار می گیرد.

Before post:

با فعال کردن این گزینه آیکون افزودن پست به لیست علاقه مندی ها در قالب وردپرس قبل از پست ها قرار می گیرد.

بخش سوم

در این قسمت شما باید یک نماد برای دکمه افزودن به علاقه مندی ها انتخاب کنید تا در کنار متن پست مورد نظر شما نمایش داده شود. در افزونه WP Favorite Posts چندین تصویر پیشفرض وجود دارد که می توانید هر کدام از آن ها را انتخاب کنید و علاوه بر آن می توانید تصاویر دلخواه خود برای این منظور را نیز آپلود کنید.

بخش چهارم

در این قسمت حتما گزینه Enable را انتخاب کنید.

مثال : هنگام استفاده از این افزونه مطابق شکل زیر آیکون لایک به پایان هر نوشته اضافه می شود.

افزودن مطلب به لیست علاقه مندی در وردپرس

افزودن مطلب به لیست علاقه مندی در وردپرس

نمایش پست های مورد علاقه در قالب وردپرس

در نهایت شما با استفاده از افزونه WP Favorite Posts می توانید آمار بازدید پست ها را فعال کرده و پست های محبوبی که با استفاده از آیکون این افزونه تشخیص داده می شوند را در معرض دید کاربران سایت قرار دهید. تا بتوانید متوجه شوید که بیشترین پست های مورد علاقه کاربران کدام یک هستند. برای این کار کافی است با مراجعه به بخش نمایش / ابزارک ها، از ابزارک “Most Favorite Posts” استفاده کنید و پست های مورد علاقه کاربران را در محل دلخواه خود در سایت خود به نمایش بگذارید.

افزودن مطلب به لیست علاقه مندی در وردپرس

افزودن مطلب به لیست علاقه مندی در وردپرس

همچنین تعداد پست های مورد علاقه کاربران را که می خواهید با استفاده از این ابزارک در صفحه سایت نمایش داده شود، قابل انتخاب است و به طور پیش فرض 20 پست است. با ذخیره کردن تنظیمات همانند تصویر زیر می توانید پست های مورد علاقه کاربران را در سایت مشاهده کنید.

شما همچنین می توانید پست های مورد علاقه کاربران را به جای استفاده از این ابزارک با استفاده از کد کوتاه [wp-favorite-posts] در یک برگه از قالب وردپرس نمایش دهید. با این کد یک صفحه مجزا برای مشاهده لیست علاقه مندی نوشته ها در سایت ایجاد می شود که در صورت نیاز همه می توانند آن را مشاهده کنند.

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

تیم آموزشی وبمستر 98 امیدوار است که از این آموزش وردپرس در جهت اضافه کردن گزینه علاقه مندی در قالب وردپرس خود استفاده و لذت کافی را برده باشید زیرا امکان اضافه کردن پست ها توسط کاربران به لیست علاقه مندی های خود این زمینه را فراهم می سازد تا کاربران بتوانند در ایجاد محتوای سایت شما مشارکت و تعامل داشته باشند. در واقع شما از طریق تعداد لایک مطالب سایت خود بهتر متوجه می شوید چه مطالبی از سایت مورد پسند و توجه کاربران قرار گرفته است و از میزان علاقه کاربران نسبت به مطالب سایت خود آگاه می شوید و در نتیجه دراین صورت بهتر می توانید مطالب مورد پسندی را در سایت قرار دهید.

[/quote]

ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرسدر صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *