آموزش سئو - آموزش انجام سئو سایت, ابزار سئو

آشنایی با الگوریتم شاهین Hawk گوگل – دلیل نام گذاری این بروزرسانی به نام هاوک

الگوریتم Hawk شاهین گوگل

در روز 22 اگوست 2017 شرکت گوگل یکی دیگر از الگوریتم های مهم خود را معرفی و از ان رونمایی کرد. نام این الگوریتم Hawk می باشد که در زبان فارسی به معنی شاهین سیاه می باشد. این الگوریتم که به شما معرفی کردیم یکی از جدید ترین الگوریم های کمپانی گوگل می باشد که ما قصد داریم در این مطلب به بررسی و آموزش این الگوریتم جدید بپردازیم در ادامه  با ما باشید تا بهتر و بیشتر با این الگوریتم اشنا شوید.

الگوریتم Hawk گوگل

Hawk

Hawk

ان چیزی که در یان بروزرسانی جدید شکرت گوگل معلوم است این می باشد که این بروزرسانی تازه شرکت گوگل بیشتر نتایج جست و جو های  محلی را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد و تاثیر زیادی بر نتایج جست و جو غیر محلی نخواهد داشت.

اما یکی از سوالت مهم در مورد این  بروز رسانی شرکت گوگل این است که آیا چه تغییراتی در اثر الگویتم Hawk ایجاد خواهد شد و چه چیز هایی را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد ؟

این بروز رسانی تازه گوگل را که آن را هاوک یا Hawk که در زبان فارسی همان شاهین ترجمه می شود می نامیم .شیوه ای است که نتایج محلی نتایج جست و جو های محلی را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد و آن را تغییر می دهد (پس ما تا اینجل تقریبا فهمیدیم که کار الگوریتم Hawk  در گوگل چیست و این که چه کاری را می بایست انجام دهد)

الگوریتم Hawk   تغییراتی را بر روی سئو محلی یا همان لوکال سئو پیاده سازی خواهد نمود مدت های زیادی است که شرکت گوگل بر روی سئو محلی بسیار حساس می باشد برای همین مداوم در حال پیاده سازی انواع مختلف تغییات به  ساختار قبلی این قسمت از آمار جست و جوی خود می باشد که آن ها را به شکل بهتر و کار آمد تری دربیاورد.

درک بهتر از الگوریتم Hawk گوگل

اما برای درک کردن بهتر الگوریتم جدید Hawk گوگل می بایسد الگوریتم قدیمی در  این زمینه لوکال سئو اشنا شوید نام الگوریتم قدیمی Possum  می باشد پوسوم که یک نوعی از حیوانات استرالیا می باشد که این حیوان بومی آنجا هست و جالب این است که Hawk یک شکارچی بسیار خطر ناک برای این حیوان استرالیایی می باشد.

الگوریتم Possum گوگل باعث نمایش دادن یک وب سایت علاوه بر نملیش دادن وب سایت ، شماره تماس ، ایمیل منتشر کننده آدرس در نتایج جست و جو می باشد که در نوع خودش تحولی بسیار مهم و با ارزش تلقی می شد و این کار خودش باعث می شد که کسب و کار و درامد های محلی کمک بسیار شایانی می نمود.

این الگوریتم برای جستجوی محلی گوگل کاربرد دارد بخاطر همین یکسری کد هایی که در قالب وردپرس سایت شما در قسمت هدر آن قرار میگیرد بر روی این افزونه تاثیر گزار هستند. بخاطر همین سئو کار هایی که قصد بهینه سازی محلی سایت ها را داشته باشند از این الگوریتم استفاده میکنند. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس جدید برای سایت خود را دارید و میخواهید از این الگوریتم نیز استفاده بکنید میتوانید براحتی کد هایی مربوط به عملکرد این افزونه را در سایت خود تنظیم بکنید

در ادامه به بروزرسانی الگوریتم  ( Possun algorithm  )  شاهد این بودیم که گوگل تمایل درد تجارت ها را بر حسب موقعیت های مکانی آنها در نقشه تقسیم بدی نماید.

کار الگوریتم Hawk گوگل چیست ؟

در یک حالت جامع و کلی همان طور که در متن های قبلی هم گفتم الگوریتم Hawk  به عنوان فیلتری در جست و جو های محلی محسوب خواهد شد.

قبل از آن که این بروز رسانی را گوگل انجام دهد کسب و کار هایی که از لحاظ موقعیتی در نزدیکی هم بود اند و در یک شغل مشابه ای بر خوردار بودند را به عنوانیک مورد تکراری تلقی می نمود و  در جست و جو های محلی آنها را فیلتر می نمود می توان به عنوان مثال که بهتر در مورد این موضوع متوجه بشوید این است که مناطق توریستی که دارای کافی شاپ ها و هتل های زیادی می باشد گوگل آنها را تحت تاثیر این الگوریتم Possum  قرار میداد و آنها که در نزدیکی هم بودند به حالت مشابهه فرض می کرد و آنها را فیلتر می نمود.

مشکلات هاوک و دلیل ساخت آن و تاثیر آن بر روی قالب وردپرس سایت

قصد شرکت گوگل در ابتدا و قبل از آن که الگوریتم جدید hawk  را به بازار معرفی کند این بود که مشکلات الگوریتم قبلی را حل نماید که این اشتباه همان فیلتر کردن مکان های مشابه در کسب و کار ها بود آنها می خواستند همه کسب و کار ها در گوگل نمایش داده شوند.

اما با امدن الگوریتم جدید  hawk  گوگل مشکل بزرگی به وجود آمده است. در این الگوریتم طبق یک سری فاکتور ها کسب و کار هایی که از لحاظ فاصله در نزدیکی هم واقع شده بودند را بر اساس قدمت سایت و مورد های دیگری ، قدمی ترین سایت را نمایش می داد و دیگر سایت ها شانسی برای نمایش ندارند.

به چه دلیل نام این بروز رسانی را گوگل هاوک گذاشته است ؟

شرکت گوگل به صورت معمول بروز رسانی های خود را به یک شکل رسمی معرفی نمی کند و به همین دلیل نامی غلب برای آن ها انتخاب نمی کند.باید بگویم که دلیل نام گذاری این اسم برای الگوریتم جدید یک کارشناس سئو می باشد که  نام  آن فرد  Joy Hawkins می باشد و او نیز این اسم را برای الگوریتم جدید انتخاب کرده است زیرا انتخاب این نام در ارتباط با الگوریتم پوسوک می باشد همان طور که در متن های قبلی هم گفته شد هاوک یا همان شاهین شکارچی پوسوم می باشند ( پوسوم به زبان فارسی به معنی موش کور می باشد )

با تشکر از همراهی شما دوستان ، در صورتی که سوال یا مشکلی دارید در بخش نظرات مطرح بکنید تا راهنمایی شوید همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس را دارید در سایت وبمستر 98 میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه بکنید.

 

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “آشنایی با الگوریتم شاهین Hawk گوگل – دلیل نام گذاری این بروزرسانی به نام هاوک

  1. کوتاه کننده لینک گفت:

    ممنونم از وب سایت عالیتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *