آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

بروزرسانی خوراک سایت بدون افزونه

آموزش بروزرسانی خوراک وردپرس

بروزرسانی خوراک سایت بصورت پیشفرض ار 12 ساعت یکبار ریفرش میشود اما شاید شما بخواهید که این خوراک را در بازه های زمانی کمتری بروزرسانی بکنید چون ممکن است که سایت هایی که خوراک شما را بررسی میکنند نتوانند اطلاعات و مطالب حدید سایت شما را ایندکس بکنند و مطالب جدیدی که در سایت خود قرار میدهید را نمایش ندهند.

خوراک سایت چیست؟ و دلیل بروزرسانی خوراک سایت

همان طور که می دانید یکی از مهمترین ویژگی های بسیار حرفه ای و کارآمدی که برای بسیاری از سایت ها و در حال حاضر به عنوان یک استاندارد برای به اشتراک گذاشتن مطالب مورد استفاده قرار می گیرد، امکان اشتراک گذاری از طریق خوراک یا همان آر اس اس (Rss) می باشد که در تمام سایت های وردپرسی و غیر وردپرسی به عنوان یک اصل در نظر گرفته می شود.

feed rss یکی از امکانات خوب قالب وردپرس می باشد ولی مدتی است که توسط ربات های کپی بردار از مطالب مورد استفاده قرار گرفته است و تا اندازه ای باعث نارضایتی بسیاری از وبمستران و کاربران از آن شده است که می خواهند از کپی برداری مطالب بدون ذکر منبع به این شکل جلوگیری کنند. که در مقالات قبلی درباره آموزش غیرفعال کردن خوراک در وردپرس توضیح داده شد و میتوانید به این مقاله برای اطلاعات بیشتر مراجعه بکنید.

سایت های خبری که هر چند دقیقه در آنها یک خبر جدید انتشار داده میشود از قابلیت بروزرسانی خوراک سایت استفاده بکنید میتوانند همیشه آخرین اخبار را در کمترین زمان در فیدخبرخوان همه کاربران خود اخبار جدید را نمایش دهد.

در حالت عادی خوراک سایت هر 12 ساعت یکبار ریفرش میشود و شما با آموزش زیر میتوانید این بازه زمانی را به مدت کمتری تغییر دهید.

اگر این بازه زمانی کمتر شود، سایت هایی که مطالب خوراک شما را نمایش میدهند همین که شما مطلب جدیدی در سایت خود قارر دهید با توجه به زمان زمان مخشص شده برای ریفرش شدن خوراک، مطالب جدید سایت شما را نیز آپدیت نمایش خواهند داد.

بروزرسانی خوراک سایت بدون افزونه

برای اینکار ما باید 2 خط کد را به فایل functions.php قالب وردپرس  اضافه بکنید، برای اینکه آدرس دقیق این فایل را مشاهده بکنید توضیه میکنیم مقاله فایل functions.php کجاست را حتما مطالعه بکنید تا هم بتوانید نحوه ویرایش کردن این فایل را بدانید و هم اینکه براحتی اینف ایل را پیدا بکنید و کد های مورد نیاز خود را به این فایل اضافه بکنید.

با توجه به اینکه تغییراتی که اعمال میشود بر اساس قالب وردپرس سایت متغیر میباشد بهتر است که قبل از هر کاری از قالب وردپرس سایت خود بکاپ بگیرید تا اگر مشکلی برای شما پیش آمد بتوانید با ریستور کردن بکاپ مشکل خود را رفع بکنید و وضعیت سایت خود را به قبل از شروع کار برگردانید علت اینکه گفته شد از قالب وردپرس سایت خود بکاپ بگیرید این است که تغییرات و کد هایی که گفته میشود در قالب وردپرس سایت اضافه میشود و بر روی این فایل ها اعمال میشود.

برای بروزرسانی خوراک سایت شما باید اول فایل functions.php را برای ویرایش کردن باز بکنید سپس کد های زیر را به این فایل اضافه بکنید و فایل را ذخیره بکنید:

add_filter( 'wp_feed_cache_transient_lifetime', 
   create_function('$a', 'return 1800;') );

در بالا ما مشخص کرده ایم که خوراک سایت هر 30 دقیقه یکبار ریفرش و بروزرسانی شود. برای تغییر دادن زمان ریفرش شدن خوراک شما باید هر عددی که بر اساس دقیقه میخواهید را  * 60 بکنید و نتیجه را در بالا قرار دهید. مثلا برای 30 دقیقه خواهیم داشت:
30*60=1800

بعد از اینکه فایل را ذخیره کردید از این به بعد هر 30 دقیقه یکبار بصورت خودکار فید یا خوراک سایت شما بروزرسانی میشود و هر سایتی که مطالب سایت شما را بر اساس خوراک نمایش دهد بعد از 30 دقیقه هر مطلب جدیدی که در سایت خود انتشار دهید را نمایش میدهد.

با تشکر از همراهی شما در این مقاله آموزش وردپرس در صورتی که سوال یا مشکلی دارید در بخش نظرات مطرح بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *