آموزش وردپرس, مقالات وردپرس, وبلاگ

مشکلات استفاده از قالب وردپرس رایگان چیست؟

مشکلات استفاده از قالب رایگان وردپرس

بصورت کلی برای تهیه کردن قالب وردپرس حرفه ای 2 روش وجود دارد یکی خرید قالب های حرفه ای و دیگری دانلود همین قالب های حرفه ای بصورت رایگان که در این مقاله آموزش وردپرس درباره مشکلات قالب وردپرس رایگان که شامل آپدیت نشدن، لینک های اضافی، نسخه نال و بدون امنیت، نبود پشتیبانی و… بصورت دقیق توضیح داده ایم و در صورتی که قصد دانلود قالب وردپرس رایگان را دارید باید حتما پیش بینی این مشکلات را در سایت خود داشته باشید. قبلا مقاله ای با موضوع قالب وردپرس رایگان چه مشکلاتی دارد در وبمستر98 منتشر شده است که با مطالعه آن نیز میتوانید بهتر این مقاله را درک بکنید.

همانطور که قبلا در مقاله نکات خرید قالب وردپرس توضیح داده شد، قبل از خرید قالب وردپرس باید نکاتی همانند مربتط بودن قالب، پشتیبانی، بروزرسانی به نسخه های جدید تر، ارائه نسخه اورجینال و نوع فارسی و راستچین شدن قالب ها و… توضیح دادیم که در پایین نیز هر کدام از این موارد را بصورت دقیق توضیح داده ایم.

چرا قالب وردپرس رایگان مشکل دارد؟

زمانی که شما یک قالب حرفه ای و پریمیوم را بصورت رایگان دانلود میکنید ، در حالی که خود ارائه دهنده این قالب برای آن هزینه ای کرده و این قالب را بصورت پولی دریافت کرده است به معنی دریافت بازدید کننده برای سایت نیست، هر ارزانی بی حکمت نیست معمولا فروشنده های قالب وردپرس برای دریافت بک لینک، تبلیغات و اهدافی دیگر نسبت به ارائه نسخه رایگان قالب ها اقدام میکنند.

معمولا قالب هایی که بصورت رایگان منتشر میشوند دارای مشکلاتی همانند مواردی که در زیر گفته شده است میباشند:

نبود پشتیبانی در قالب وردپرس رایگان

زمانی که یک سایت نسخه حرفه ای یک قالب را بصورت رایگان عرضه میکند، بدلیل اینکه از دانلود کردن این فایل ها سود آنچنانی بدست نمی آورد به هیچ عنوان پشتیبانی کاربران را انجام نمیدهد،در صورتی هم که پشتیبانی داشته باشند هیچ تعهدی بر پشتیبانی خود ندارند و ممکن است که بعد از چند روز سوالات شما را پاسخ دهند، حتی اگر ساده ترین سوال که کمترین زمان را نیاز دارد را از پشتیبان پرسیده باشید.

با توجه به اینکه به هر حال شما هر چقدر هم که تجربه زیاد در طراحی داشته باشید 100 درصد یک روز در سایت خودتان به مشکل برخورد خواهید کرد و در صورتی که پشتیبانی نداشته باشید ممکن است که سایت شما بخاطر یک اشتباه در تنظیم کردن رنگ ها یا فونت ها یا نصب کردن یک افزونه اشتباه و به وجود آمدن مشکل افزونه ناسازگار دیگه لود نشود و تا زمانی که شما قالب سایت خودتان را عوض نکنید مشکل شما رفع نمیشود.

[iconbox title=’اگر هنگام اعمال تغییرات دیگر سایت ما بالا نیامد چه کنیم؟’ title_align=’center’ title_color=’#3f3f3f’ content_align=’center’ layout=’boxed’ bg=’#f7f7f7′ border=’#dbdbdb’ align=’right’ icon_align_to=’box’ icon-size=’16’ icon_bg=’circle’ icon_bg_color=’#ddad63′ icon_bg_hover=’#59d600′ icon_bd_color=’#dbdbdb’ icon_bd_hover=’#a3a3a3′ icon_bd_width=’1′ hover_animation=’border_increase’ icon_animation=’bounce’ type=’vector’ icon_color=’#ffffff’ icon_color_hover=’#ffffff’ icon=’fa fa-question-circle-o’ ]بعضی وقت ها این مشکل بدلیل استفاده از افزونه ناسازگار پیش می آید و گاهی اوقات بدلیل اشتباه ما در اعمال تغییرات میباشد. در کل با توجه به اینکه قالب شما رایگان میباشد و پشتیابنی ندارید توصیه میکنیم که قبل از هر کاری و قبل از اعمال کوچکترین تغییرات از سایت خود بکاپ بگیرید تا اگر مشکلی برای شما پیش آمد بتوانید مشکل را رفع بکنید. در صورتی که دچار مشکل شدید، باید بررسی بکنید که آخرین تغییری که اعمال کردید چه چیزی بوده است و آن تغییر را undo بکنید یا اینکه سایت خود را به آخرین زمانی که در وضعیت درست بوده است بازگردانی بکنید [/iconbox]

لینک های مخفی مشکلات قالب وردپرس رایگان

لینک های مخفی در قالب وردپرس

قرار گرفتن لینک ها در قالب وردپرس رایگان

در قالب وردپرس رایگان معمولا لینک های خیلی زیادی که بعضی از آنها بصورت مخفیانه قرار گرفته اند و بعضی دیگر نیز  بصورت آشکار در هدر سایت قسمت ابزارک ها و فوتر سایت قرار دارند. معمولا لینکی که در فوتر قرار میگیرد در کنار متن کپی رایت میباشد. این لینک ها اگر به سایتی اسپم داده شده باشند 100 درصد بر روی تاثیر سایت شما اثر منفی به جا خواهد گراشت.

قرار گرفتن لینک در فوتر سایت شما اگر بصورت فالو باشد از اعتبار و ارزش سایت شما کاسته و به سایتی که به آن لینک داده اید می افزاید. اینکار موجب میشود تا سایتی که شما به آن لینک داده اید بدلیل سوء استفاده از سایت شما در گوگل رشد بکند.گاهی اوقات این لینک ها را مخفی قرار میدهند تا مدیریت سایت متوجه نشود که برای پی بردن به این مورد باید کدنویسی قالب سایت را بررسی کرد.

در صورتی که به یک سایت اسپم لینک داده شده باشید، برای رتبه سئوی خود سایت شما نیز این مورد تاثیر گزار میباشد.

مشکل بروزرسانی در قالب رایگان

مشکل بروزرسانی در قالب رایگان

 بروزرسانی به نسخه های جدیدتر یکی دیگر از مشکلات قالب وردپرس رایگان

آپدیت و بروزرسانی برای همه نوع سایتی نیاز و ضروری میباشد، چون همه بخش های دیگر سایت در حال آپدیت هستند مثلا وردپرس سایت بصورت مداوم آپدیت میشود، افزونه های سایت بصورت مداوم آپدیت میشود و در صورتی که شما قالب سایتتان را بصورت موازی با این موارد آپدیت نکنید هم نمیتوانید از امکانات جدیدتر وردپرس و امکانات جدیدی که به قالب وردپرس سایتتون اضافه میشود استفاده بکنید و هم اینکه ممکن است اگر وردپرس سایتتون بصورت خودکار به نسخه جدید بروزرسانی شود سایت شما از کار بی افتد چون مشکل قالب ناسازگار را دارید. در کنار همه این ها قالب های رایگان چون دیر آپدیت میشوند یا هیچ وقت آپدیت نمیشود مشکلات امنیتی برای سایت شما درست میکنند.

فارسی سازی ناقص در قالب رایگان وردپرس

زمانی که شما از قالب رایگان وردپرس استفاده میکنید، ارائه دهنده قالب چون هیچ تعهدی بر روی درست کار کردن ندارد و هیچ هزینه ای برای اینکار به او پرداخت نشده است بصورت جدی کار خود را انجام نمیدهد و زمان زیادی بر روی قالب نمیگزارد. در اکثر اوقات مشاهده میکنیم که ارائه دهنده قالب رایگان وردپرس فقط بخش کاربری قالب را ترجمه کرده است و قسمت مدیریت سایت کاملا انگلیسی میباشند.

امنیت پایین یکی دیگر از مشکلات قالب رایگان وردپرس

امنیت سایت از بخش های مهم سایت میباشد و در صورتی که سایت شما از نظر امنیت دچار مشکلی شود، هم بر روی اعتبار سایت شما تاثیر گزار است، و هم موتور های جستجو همانند گوگل با سایت شما رقابت میکنند. قالب های رایگان اکثرا نال شده هستند و دستکاری شده اند به این معنی که شخصی برای سوء استفاده خود در قالب تغییراتی را اعمال کرده است که اگر شما از آن قالب رایگان وردپرس استفاده بکنید دچار مشکل هک شدن هایی همانند دیفیس، ارسال ایمیل اسپم ، درست کار نکردن بخش های مختلف قالب و…. میشوید.

[iconbox title=’روش صحیح چیست؟’ title_align=’center’ title_color=’#3f3f3f’ content_align=’center’ layout=’boxed’ bg=’#f7f7f7′ border=’#dbdbdb’ align=’right’ icon_align_to=’box’ icon-size=’16’ icon_bg=’circle’ icon_bg_color=’#ddad63′ icon_bg_hover=’#59d600′ icon_bd_color=’#dbdbdb’ icon_bd_hover=’#a3a3a3′ icon_bd_width=’1′ hover_animation=’border_increase’ icon_animation=’bounce’ type=’vector’ icon_color=’#ffffff’ icon_color_hover=’#ffffff’ icon=’fa fa-question-circle-o’ ]فرق بین قالب اورجینال و حرفه ای با یک قالب رایگان هزینه ای بسیار پایین میباشد، شما با پرداخت یک هزینه پایین میتوانید قالبی بسیار حرفه ای، بصورت اورجینال با پشتیبانی مناسب را بدست آورید با این شرایط اگر اقدام به استفاده کردن از قالب رایگان بکنید اشتباه بزرگی کرده اید. همچنین در صورتی که نیاز به پشتیبانی حرفه ای تر و قدرتمند تر دارید میتوانید از خود کسی که این قالب را طراحی کرده است قالب را خریداری بکنید. برای اینکار باید خرید از تم فارست را انجام دهید. با اینکار شما هم از طراح خود قالب پشتیبانی دریافت میکنید هم از شخص فارسی کننده قالب.

یک هزینه پایین ارزش ریسک استفاده از قالب رایگان وردپرس را ندارد و مشکلات قالب رایگان وردپرس فقط محدود به موارد بالا نمیباشد و مشکلات دیگری نیز در سایت همراه با شما هستند.[/iconbox]

از دیگر مشکلات قالب رایگان وردپرس :ممکن است که بدلیل استفاده از این قالب ها سایت شما بدرستی کار نکند مثلا بخش هایی از قالب یکبار از کار بی افتند، شکایت طراح قالب از شما بدلیل استفاده کردن بدون مجوز از قالب و… را به دنبال داشته باشد با این شرایط به هیچ عنوان استفاده کردن از قالب رایگان وردپرس را توصیه نمیکنیم.

با تشکر از همراهی شما در این آموزش وردپرس با مقاله مشکلات قالب وردپرس رایگان در صورتی که سوال یا مشکلی دارید در بخش نظرات مطرح بکنید تا راهنمایی شوید.

نوشته های مشابه