آموزش وردپرس

آموزش حذف کدهای کوتاه بدون استفاده از قالب وردپرس

آموزش حذف کدهای کوتاه بدون استفاده از قالب وردپرس

تیم آموزشی وبمستر 98 قصد دارد در این بخش از آموزش وردپرس به مشکلی که معمولا زمان آپدیت کردن قالب وردپرس در سایت به وجود می آید و آموزش حذف کدهای کوتاه بدون استفاده از قالب وردپرس برای حل این مشکل بپردازد.

همانطور که می دانید قالب وردپرس قابلیت بسیار عالی و کارآمدی به نام کدهای کوتاه دارد که اگر ماژولی که نصب کرده اید، کد کوتاه داشته باشد، می توانید آن کد کوتاه را در هر بخشی از سایت خود استفاده کنید و سپس ماژول مورد نظر خود را فراخوانی کنید. اما در این میان مشکل بزرگی که وجود دارد این است که اگر بعد از مدتی تصمیم بگیرید که قالب وردپرس سایت خود را عوض کنید، بعد از عوض کردن قالب و مشاهده مطالب ملاحظه می کنید که کدهای کوتاه قالب قبلی به صورت کد های متنی در بین مطالب شما نمایش داده شده اند. علت این امر همانطور که واضح است، تعریف نشدن کدهای کوتاه قالب جدید در قالب قبلی سایت شما است .

روش های حذف کدهای کوتاه بدون استفاده از قالب وردپرس

برای حذف کدهای کوتاه بدون استفاده از قالب وردپرس می توانید دو کار انجام دهید.

اول این که می توانید تک تک مطالبی که دارای کد کوتاه هستند را به صورت دستی ویرایش کرده و تمام آن کد های بدون استفاده را حذف کنید.

و راه حل دوم این است که از روشی برای حذف خودکار کدهای کوتاه بدون استفاده از قالب وردپرس استفاده کنیم که برای این کار دو روش وجود دارد و ما قصد داریم در ادامه این آموزش وردپرس با معرفی این روش ها با شما همراه باشیم.

حذف کدهای کوتاه بدون استفاده از قالب وردپرس با کدنویسی

در این روش باید فایل functions.php را در فایل های قالب وردپرس خود پیدا کرده و سپس با اضافه کردن قطعه کد زیر به آن، فایل را ویرایش کنید.

 add_shortcode( 'shortcodetag', '__return_false' );

در کد بالا تگ اختصاصی کد کوتاه مورد نظر خود را باید در قسمت shortcodetag  قرار دهید.

یکی از عیوب این روش لزوم تکرار کردن این کد برای تک تک کدهای کوتاه بدون استفاده ای است که می خواهید آن ها را مخفی، حذف و یا غیر فعال کنید.

در واقع در این قطعه کد همان طور که ممکن است متوجه شده باشید، کد کوتاهی را اضافه می کنیم و برایآن تعریف می کنیم که چیزی نمایش ندهد !

حذف کدهای کوتاه بدون استفاده از قالب وردپرس با افزونه

غیرفعال کردن کدهای کوتاه بدون استفاده از قالب وردپرس با افزونه، خیلی ساده تر از روش قبلی و کدنویسی است. به این منظور تنها کافی است افزونه Remove Orphan Shortcodes را نصب کنید. پس از فعالسازی این افزونه، مشاهده می کنید افزونه به صورت خودکار کدهای کوتاه بدون استفاده در قالب وردپرس که مربوط به افزونه ها و قالب های قبلی است را پیدا کرده و مانع نمایش آن ها به صورت کدهای متنی در سایت شما می شود و در صورت موجود بودن این جور کدها آن ها را در سایت مخفی کرده و یا حذف می کند.

آموزش حذف کدهای کوتاه بدون استفاده از قالب وردپرس

آموزش حذف کدهای کوتاه بدون استفاده از قالب وردپرس

مزایای افزونه Remove Orphan Shortcodes

  • نصب و فعالسازی آسان
  • به تنظیمات خاصی نیاز ندارد.
  • به طور اتوماتیک کار می کند.
  • در یافتن کدهای کوتاه بدون استفاده در قالب وردپرس و پنهان سازی یا حذف آن ها به صورت نامحدود عمل می کند.
  • بدون ایجاد وقفه هنگام کار در اجرای صفحات و وردپرس
  • سازگار با تمام نسخه های وردپرس

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

همراهان همیشگی وبمستر 98 اگر افزونه یا قالبی را بر روی سایت وردپرسی خود نصب کرده اید اما پس از مدتی از نصب آن پشیمان شده و قصد حذف آن را از قالب وردپرس خود دارید، باید به این نکته توجه کنید که ممکن است پس از حذف آن، کدهای کوتاه استفاده شده شما به صورت نوشته های بسیار زشت در سایت نمایش داده شوند برای حل این مشکل به شما توصیه می کنیم که اگر تعداد زیادی مطلب دارید و نمی خواهید به صورت دستی کدهای کوتاه بدون استفاده در قالب وردپرس خود را حذف کنید، با استفاده از دو روش کدنویسی یا استفاده از افزونه Remove Orphan Shortcodes، این کار را به صورت خودکار انجام دهید .

[/quote]

امیدواریم این آموزش وردپرس برای شما مفید واقع شده باشد. ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرسدر صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

 موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *