وبلاگ

پرهیز از باز کردن لینک ها در تب جدید

بصورت کلی هر مدیر وبسایت یا نویسنده ای میتواند مشخص بکنید که لینک ها پس از کلیک کردن به 2 صورت باز شوند در همان tab یا زبانه جاری و یا در tab تب و زبانه جدید که همین کار باز کردن tab ها میتواند موجب شود تا شما روزانه 100 ها بازدیدکننده را از دست بدهید- افرادی که با کدنویسی html آشنایی داشته باشند در هنگام لینک دادن و استفاده از تگ <a> در html میتوانند با اضافه کردن target مشخص بکنند که لینک در همان زبانه باز شود یا در tab یا زبانه ای جدید در وردپرس این مورد همانند شکل زیر میباشد:

تصویر باز کردن لینک در زبانه جدید در وردپرس

تصویر باز کردن لینک در زبانه جدید در وردپرس

چرا باید از باز کردن لینک در تب جدید خودداری کنیم؟

بصورت کلی کاربران وبسایت ها به 3 دسته زیر تقسیم میشوند:

  1. مادربزرگا: این کاربران زیاد آشنایی با اینترنت ندارند و همین که مشکلی براشون پیش بیاد و یا اشتباها به صفجه ای بروند از دکمه back مرورگر استفاده میکنند و به صفجه قبل باز میگردند اما در صورتی که این دسته از کاربرا رو شما با tab جدید به لینک ها هدایت بکنید چون نمتونن از ذکمه back بازگردند دیگر نمیتونن به سایت شما بازگردند. معمولا این نوع اشخاص از باز شدن تب جدید خودداری میکنند چون فکر میکنن موجب شلوغی میشه
  2. اشخاصی که میخواهند لینک ها را در تب جدید باز بکنند: این اشخاص که خودشون علاقه مند به باز کردن لینک ها در tab جدید هستند معمولا هیچ احتیاجی به اینکه وبسایت ما برای این کاربران بهینه باشد ندارند چون خودشون برای اینکه سایت در تب و زبانه جدید باز شود با کلیک راست کردن بر روی لینک ها و انتخاب دکمه Open in new Tab لینک ها رو در تب جدید باز میکنند بدون اینکه براشون مهم باشه سایت شما به چه صورت پیاده سازی شده است.
  3. کاربرانی که از تب جدید خوششون نمیاد لینک ها تاثیر بسیار زیادی بر روی عملکرد کاربران در سایت دارند اما محتوای سایت شما بسیار مهم تر هستند و شما نباید به گونه ای رفتار بکنید که کاربرانتون رو از سایتتون فراری بکنید و باید همه سعی خودتون رو بکنید که سایت رو مطابق با میل و سلیقه کاربران خودتون پیاده سازی بکنید. از این رو، سعی بکنید که لینک های سایتتون به نحوی باشه که هیچ کاربری ازیت نشه از وبگردی

با توجه به توضیحات بالا در وبسایت ها هیچ علت قابل قبولی برای اینکه کاربران رو در زبانه جدید به سایت های دیگر هدابت بکنیم وجود ندارد همچنین از لحاظ تجربه کاربری UX هم اینکار مناسب نیست. همچنین در صورتی که با غیرفعال کردن تیک”باز کردن لینک در زبانه تازه” همچنان برای شما این لینک در زبانه تازه نمایش داده میشود پس مشکل از طرف قالب وردپرس سایت شما میباشد که حتما قبل از خرید قالب وردپرس از طریق پشتیبان قالبتون این سوال رو بپرسید.

ممنون از همراهی شما دوستان در این مقاله آموزش وردپرس . اگر سوال یا مشکلی داشتید در بخش نظرات میتوانید مطرح بکنید تا راهنمایی بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *