آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

تعیین تعداد کاراکتر خلاصه مطلب در قالب وردپرس – تعداد کلمات چکیده مطلب در وردپرس

تعیین کلمات خلاصه مطلب در وردپرس

مطالب سایت شما در قسمت های مختلفی قابل مشاهده میباشند بخاطر و وابسته به قالب وردپرس سایت شما ممکن است که عکس شاخس آن مقاله نیز نمایش داده شود و یک متن چکیده یا خلاصه نیز نمایش داده شود که کاربر در همان اول کار متن چکیده را مطالعه میکنید و در صورتی که از مقاله خوشش آمد ادامه متن و مقاله را نیز مطالعه میکند اما گاهی اوقات تعداد کلمات چکیده خیلی زیادی است یا خیلی کم هست به گونه ای که کاربرپسند نیست و با توجه به اینکه هدف از این متن چکیده جذب کردن کاربران برای خواندن مطالب دیگر در سایت است، بدلیل اینکه تعداد کلمات چکیده کم یا زیاد است دیگر سایت شما دچار مشکل میشود و کاربران نسبت به خواندن مطالب و مقالات بیشتر علاقه ای ندارند در این حالت شما راهی بجز  ندارید تا بتوانید این مشکل را رفع بکنید.

در سایت هایی که کار اطلاع رسانی و اخبار را انجام میدهند مدیران سایت ما باید کاربران را ترغیب بکنند که مطالب و مقالات و اخبار دیگری را در سایت مطالعه بکنند یکی از بهترین روش ها برای نمایش خلاصه مطلباستفاده بهینه از خلاصه مطلب میباشد.

آموزش تعیین تعداد کاراکتر خلاصه مطلب در قالب وردپرس و تعداد کلمات چکیده مطلب در وردپرس

برای اینکار شما باید قطعه کد زیر را داشته باشید:

function excerpt($length) {
 
return 77;
 
}
 
function more($more) {
 
return '[...]';
 
}
 
add_filter('excerpt_more', 'more');
 
add_filter('excerpt_length', 'excerpt');

سپس کد بالا را در فایل functions.php قالب وردپرس سایت خود قرار دهید. اگر نمیدانید فایل functions.php کجاست؟ توصیه میکنیم مقاله روبر مربوطه را حتما مطالعه بکنید تا دققا با این فایل و مکان قرار گیری آن و نحوه ویرایش کردن این فایل در سی پنل و دایرکت ادمین آشنا شوید.

در بالا عدد 77 که نوشته شده است تعداد کاراکتر ها میباشد و درصورتی که شما بخواهید این تعداد کاراکتر را کمتر یابیشتر بکنید باید این عدد را ویرایش بکنید. اینتخاب تعداد کاراکتر وابسته به نوع سایت شما و قالب سایت شما دارد . ممکن است که شما جای خالی زیادی برای نوشتن چکیده مقاله داشته باشید و یا اینکه اصلا جای خالی نداشته باشید که از طریق این قسمت میتوانید مخش کنید که وضعیت تعیین تعداد کاراکتر خلاصه مطلب در قالب وردپرس – تعداد کلمات چکیده مطلب در وردپرس به چه صورتی باشد.

بعد از اینکه کد بالا را ذخیره کردید در هر کجای قالب وردپرس سایت خود در هنگام کدنویسی در قالب اگر از تابع <?php the_excerpt(); ?> استفاده بکنید بصورت خودکار چکیده مطلب برای شما نمایش داده میشود که  تعداد کاراکتر های آن 77 میباشد.

بعد از اینکه شما از این تابع استفاده بکنید نتیجه کار شما همانند شکل زیر خواهد بود:

نتیجه کار چکیده مطالب

نتیجه کار چکیده مطالب

همانطور که در شکل بالا مشاهده میکنید یک تعداد از کلمات نمایش داده میشو و بصورت خودکار هر زمان که تعداد کاراکتر ها بع 77 تا رسید عبارت […] به آخر متن اضافه میشود و ادامه متن نمایش داده نمیشود.

افزونه های زیادی نیز برای تعیین تعداد کاراکتر خلاصه مطلب در قالب وردپرس – تعداد کلمات چکیده مطلب در وردپرس وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده بکنید اما روش بالا بسیار بهینه میباشد و شما میتوانید بدون استفاده کردن از تعیین تعداد کاراکتر خلاصه مطلب در قالب وردپرس – تعداد کلمات چکیده مطلب در وردپرس از این قابلیت در سایت خود استفاده بکتید.

اگر کار شما طراحی قالب وردپرس میباشد به این کد حتما نیاز خواهید داشت و میتوانید در هر کدام از قسمت های سایت از آن استفاده بکنید و خلاصه مطالب را نمایش دهید.

با تشکر از همراهی شما در این مقاله آموزش وردپرس در صورتی که سوال یا مشکلی دارید در بخش نظرات مطرح بکنید تا راهنمایی شوید.

2 دیدگاه در “تعیین تعداد کاراکتر خلاصه مطلب در قالب وردپرس – تعداد کلمات چکیده مطلب در وردپرس

 1. مهدی گفت:

  عالی بود و خیلی بدردم خورد

  1. سلام مهدی جان
   ممنون از لطف شما
   بازم به ما سر بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *