آموزش وردپرس, مقالات وردپرس, وبلاگ

5 مشکل بعد از تغییر قالب وردپرس سایت

5 تا از مشکلات بعد از نصب کردن قالب وردپرس

به هر حال شما بعد از مدتی بدلیل یکسری تغییرات مجبور به تغییر قالب سایت خودتون هستید و در این مقاله 5 مشکل بعد از تغییر قالب وردپرس سایت که ممکن است شما را واقعا از تغییر قالب پشیمان بکند را قرار داده ایم. مشکلاتی که در زیر گفته شده است برای همه ممکن است که اتفاق بی افتد و واقعا جلوی خیلی از این مشکلات رو هم نمیشود گرفت حتی بعضی از مشکلات بعد از تغییر قالب وردپرس سایت مانند شورت کد ها را اصلا نمیتوان رفع کرد.

در زیر لیست چند تا از این مشکلات شایع و کلافه کننده که بعد از خرید قالب وردپرس و تعویض قالب سایت ممکن است است برای همه اتفاق بی افتد را برای شما قرار داده ایم و هر کدام را با توضیحات کامل و علت اینکه چرا در این آموزش قرار داده ایم را نوشته ایم.

علت انتخاب 5 مشکل بعد از تغییر قالب وردپرس سایت بدلیل رفع نشدن مشکلات است

شما زمانی که تصمیم به تعویض یا تغییر قالب وردپرس سایت خود به یک قالب جدید را دارید یا قصد خرید قالب وردپرس جدید را دارید، 100 درصد سایت خودتون رو فقط با قالب جدید تصور میکنید و هیچ بینش و نگرشی و تاثیری از قالب قبلی را در اون تصور نمیکنید در حالی که ممکن است که خیلی از تغییراتی که در قالب قبلی خود اعمال کردید دیگر در قالب جدید کار نکند و مجبور باشید که از صفر همه این مشکلات را درست بکنید.

5 مشکل بعد از تغییر قالب وردپرس سایت در زیر توضیح داده شده اند اما این مشکلات خیلی بیشتر از آنچه که فکر میکنید هستند، اما 5 مشکل بعد از تغییر قالب وردپرس سایت که در زیر گفته شده است 100 درصد برای همه اتفاق می افتد.

شورت کد ها بعد از تغییر قالب وردپرس سایت

شورت کد ها بعد از تغییر قالب وردپرس سایت

1. از کار افتادن شورت کد های قالب وردپرس و نمایش یکسری کد های عجیب و غریب در بین مطالب

شما زمانی که تصمیم به تعویض قالب وردپرس خود میکنید باید قبل از آن حتما یک فکر اساسی برای شورت کد هایی که قالب قبلی در سایت شما اضافه کرده است بکنید در غیر اینصورت اگر در بین مطالب و صفحه های خودتون زیاد از شورت کد هایی که در قالب قبلی پشتیبانی میشد و همراه با قالب قبلی بود استفاده بکنید بودید الان با یکی از سخت ترین مشکل بعد از تغییر قالب وردپرس سایت روبرو خواهید بود و متاسفانه در اکثر اوقات هیچ چاره ای برای این مورد نیست.

شما باید همه مطالب و مقاله های قبلی سایت خودتان را بررسی بکنید و در هر کدام از آنها که از شورت کد استفاده کرده باشید باید، شورت کد های خود را پاک بکنید چون آن شورت کد ها همراه با قالب قبلی بود و درا ین قالب پشتیبانی نمیشود.

این مشکل بعد از تغییر قالب وردپرس سایت زمانی اعصاب خورد کن میشود که تعداد مقاله ها و مطالب سایت شما خیلی زیاد باشد، فرض بکنید که 4000 مطلب در سایت خود داشته باشید، باید همه این 4000 مطلب جدید را بررسی بکنید و اگر مشکلی در آنها وجود داشت مشکل را رفع بکنید.

تنظیمات رنگ بندی بعد از تغییر قالب وردپرس

تنظیمات رنگ بندی بعد از تغییر قالب وردپرس

2. رنگ بندی قالب وردپرس قبلی شما از بین میرود

هر قالبی برای خود بصورت پیشفرض رنگ بندی و سبک و استایلی مخصوص به خود را دارد که در صورت خرید قالب وردپرس جدید تر یا تغییر قالب وردپرس سایت همه رنگ بندی های قالب قبلی از بین میرود و سایت شما با رنگ بندی جدید لود میشود.

با توجه به اینکه قبلا در وبمستر98 مقلات کاملی درباره تاثیر رنگ بندی در سایت قرار داده ایم توصیه میکنیم که حتما مقاله مربوط به افزایش مشتریان سایت با استفاده از رنگ های مناسب  و طراحی وب سایت برای معلولین که به شما هم توصیه میکنیم که حتما این مقالات را مطالعه بکنید تا متوجه تاثیر رنگ بندی سایت شوید.

با این حال اگر قالب وردپرس جدید سایت شما از پنل تنظیماتی که شامل گزینه هایی برای تغییر رنگ بندی سایت باشد پشتیبانی نکند شما باید از اول همه قسمت های سایت خود را همانطور که قبلا تنظیم کرده بودید از طریق کدنویسی تنظیم بکنید که این مورد هم به دانش تخصصی کدنویسی نیاز دارد و هم زمانگیر میباشد. بخاطر همین این مشکل بدلیل تخصصی بودن در بین لیست 5 مشکل بعد از تغییر قالب وردپرس سایت قرار گرفته است.

تنظیمات لینک ها بعد از تغییر قالب وردپرس

تنظیمات لینک ها بعد از تغییر قالب وردپرس

3. از دست دادن لینک های داخلی سایت

همیشه یک وبمستر حرفه ای از همه قسمت های سایت خود بیشترین استفاده را میکند، مثلا از سایدبار ها و فوتر سایت برای لینک بیلدینگ و لینک دادن به قسمت های مختلف سایت خود استفاده میکنید و این مورد موجب افزایش لینک های داخلی میشود که در دسته بندی مطالب آموزش سئو وردپرس این موارد کامل توضیح داده شده است و مطالعه این مقاله را قبل از هر کاری به شما توصیه میکنیم.

بعد از اینکه شما تغییر قالب وردپرس سایت خود را انجام دادید اکنون بدلیل از دست دادن لینک ها باید از طریق سایدبار ها و ابزارک ها شروع به اضافه کردن و لینک دادن به قسمت های مختلف سایت خود بکنید

سایدبار ها بعد از تغییر قالب وردپرس

سایدبار ها بعد از تغییر قالب وردپرس

4. تنظیم مجد ابزارک های سایدبار و فوتر در قالب وردپرس جدید

بعد از خرید قالب وردپرس جدید و نصب و فعال کردن آن شما باید ابزارک های سایت خود را دوباره از اول بچیتید و مرتب بکنید،  که در این مورد اگر قالب جدیدی که انتخاب کرده اید از ابزارک پشتیبانی نکند واقعا این مورد مهم ترین در بین 5 مشکل بعد از تغییر قالب وردپرس سایت برای شما میباشد چون اینبار واقعا نیاز به نوشتن کد ها php میباشد تا بتوانید سایدبار به سایت خود اضافه بکنید که برای شما کاری تخصصی میباشد.

اگر هم بخواهید با یک برنامه نویس صحبت بکنید که برای شما این کد ها را بنویسید باید هزینه زیادی را بابت نوشتن این کد ها به برنامه نویس بدهید. همچنین بعد از اینکه ابزارک ها و سایدبار به قالب سایت شما اضافه  شدند شما باید المان و ابزارک های خود را در این سایدبار ها قرار دهید، مثلا در فوتر سایت خودتون یا در ستون سمت راست و چپ مشخصات تماس و لینک های کاربردی و… را قرار دهید.

تنظیمات ریسپانسیو بعد از تغییر قالب وردپرس

تنظیمات ریسپانسیو بعد از تغییر قالب وردپرس

5. از کار افتادن قابلیت ریسپانسیو قالب وردپرس سایت

با توجه به اینکه امروز تعداد زیادی از کاربران سایت ها از موبایل برای وبگردی استفاده میکنند و یکی از فاکتور های مهم گوگل برای رتبه دهی به سایت ها همین قابلیت ریسپانسیو میباشد ما در وبمتسر98 یک مقاله عالی درباره قابلیت واکنشگرایی و تاثیر آن بر سئوی سایت را قرار داده ایم که مطالعه ان را به شما توصیه میکنیم

در صورتی که بعد از خرید قالب وردپرس جدید متوجه شوید که از قابلیت واکنشگرایی پشتیبانی نمیکند باید سریعا به فکر چاره ای برای سازگار کردن آن باشید، معمولا یکسری از کاربران از افزونه هایی برای ریسپانسیو کردن قالب وردپرس سایت خود استفاده میکنند که این افزونه ها معمولا بر روی همه قالب ها بدرستی کار نمیکنند بخاطر همین شما باید با یک برنامه نویس صحبت بکنید برای افزودن قابلیت واکنشگرایی به قالب وردپرس سایت شما


تقریبا هیچ کدام از مشکلاتی که در بالا گفته شد، راه چارای ساده ای ندارند و رفع کردن این مشکلات ممکن است که چند روز وقت شما را بگیرد و در آخر هم نتیجه ای که میخواستید را نگیرید.

در مقاله 5 مشکل بعد از تغییر قالب وردپرس سایت ما فقط به 5 مورد از این مشکلات اشاره کردیم اما مشکلات دیگری نیز وجود دارند ماند افت سئو سایت با تغییر قالب وردپرس سایت که قبلا در وبمستر98 مفصل درباره آنها توضیح داده ایم.

در صورتی که درباره نحوه رفع مشکلاتی که در بالا گفته شده است نیاز به راهنمایی دارید میتوانید از پشتیبان قالب وردپرس سایت خود بپرسید تا شما را راهنمایی کند.

با تشکر از همراهی شما دوستان با مقاله 5 مشکل بعد از تغییر قالب وردپرس سایت در صورتی که سوال یا مشکلی دارید در بخش نظرات بپرسید تا راهنمایی شوید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “5 مشکل بعد از تغییر قالب وردپرس سایت

  1. ali گفت:

    کاش راه حلی هم مینوشتید خصوصا در مورد شورت کد که استفاده کنیم یا نه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *