آموزش وردپرس

Rich Snippet چیست

در آموزش وردپرس امروز می خواهیم با شما در رابطه با موضوع اینکه Rich Snippet چیست و چه اهمیتی دارد صحبت کنیم که بهتر است قبل از شروع بحث دیدی کلی از این موضوع را به شما عزیزان بدهم تا در ادامه بحث برایتان پیش نیاید.

حتما برای شما هم پیش آمده است که هنگام سرچ در گوگل نتایج متفاوتی را در جستجو سایتخا ببینید. بعضی از سایتها هستند که تنخا عنوان و توضیح مختصری را قرار می دهند و بعضی دیگر علاوه بر توضیح و عنوان هدینگ های مقاله امتیازی که به مقاله داده شده است را نیز برایتان قرار داده است. تمامی این تغییرات از زمانی آغاز می شود که بر روی سایت شما Rich Snippet نصب باشد.

Rich Snippet چیست

Rich Snippet چیست

Rich Snippet چیست

سرویس جدیدی که گوگل برای خلاصه کردن بهینه صفحات محتوا ارئه داده است Rich Snippet نام دارد که باعث می شود خلاصه ای از محتوایرا به هنگام جستجو کاربران به آنها در گوگل نمایش می دهد.

ریچ اسنیپ  داده ها و اطلاعات وب سایتها را  نشانه گذاری کرده و وبمسترها می توانند این داده ها را به کد HTML سایت خود اضافه کنند.

در واقع ریچ اسنیپت کمکی است به موتورهای جستجو، به کمک ریچ اسنیپ موضوع و محتوای یک وب سایت را راحت تر درک کنند.البته در کنار این موضوع،گوگل یک گام جلوتر حرکت می کند از این اطلاعات برای نمایشِ بهتر نتایج جستجو استفاده می کنند تا کاربران بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را راحت تر از موتورهای جستجو دریافت کنند.

یکی دیگر از مواردی که کاربران را ترغیب می کنند و کمک می کند تا از سایت شما بازدید کنند.این است که امتیاز نوشته را در کنار توضیحات در جستجو نشان دهد. این موضع کاربران را ترغیب می کند تا بیشتر وارد سایت شوند این امکان توسط Rich Snippet امکانپذیر است.

از موارد دیگری که در ریچ اسنیپت انجام میدهد به این صورت است که اطلاعات موجود در سایت شما علاوه بر اطلاعات معمولی همانند لینک صفحه، Title، Description را برای نمایش در نتایج جستجو پالایش و آماده می کنند. این اطلاعات اضافی می توانند شامل عکس، رتبه بندی، اطلاعات نویسنده و… باشد.

ریچ اسنیپت از چه نوع محتوایی پشتیبانی می کند؟

ریج اسنیپ از  سه نوع محتوایی که در زیر نام می بریم پشتیبانی می کند و  نشانه گذاری آنها را  را تشخیص می دهند:

  • Microdata
  • Microformats
  • RDFa

چگونه به محتوای خود ریچ اسنیپت اضافه کنیم؟

اینکه محتوا و داده های نشانه گذاری شده در تمام صفحات وب سایت اضافه شود اجباری نیست اما هر چه این تعداد بیشتر باشد نتایجی که در گوگل نمایش داده می شود و امتیازی که به سایت شما تعلق می گیرد بیشتر است.

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

اگر برای شما سئو سایت و دیده شدن در صفحات اول مهم است تیم وبمستر 98 به شما عزیزان توصیه می کند.که در تمام صفحات خود از ریچ اسنیپ استفاده کنید تا بازخورد بهتری را در سایت خود ببینید

البته باید توجه داشت که فقط باید محتوای قابل نمایش به کاربران را نشانه گذاری کنید. المان های پنهان صفحه و محتوایی که در کدهای div’s قرار دارند، نیازی به نشانه گذاری ندارند.

[/quote]

سه بخش اصلی که نشانه گذاری می شود

 

Itemscope – به ما نشان می دهد که کد HTML موجود در تگ <div> دربارۀ یک آیتم خاص است.

Itemtype – به ما نشان می دهد که آیتم دقیقاً چه چیزی است.

Itemprop – به ما اطلاعات آیتمهایی مانند نام، آدرس سایت، نقد و بررسی و … . را نشان میدهد

کتاب ها، فیلم ها، عکس ها، سریال های تلویزیونی، موسیقی ها و دستورالعمل های آشپزی به عنوان کارهای خلاقانه حساب می شوند. بنابراین یک مثال از نشانه گذاری HTML برای یک کتاب به شکل زیر خواهد بود:

Rich Snippet چیست

Rich Snippet چیست

دقت کنید هر کدام از این سه المان به چه شکلی استفاده شده اند.

 

نوع محتوا بر اساس تعداد اطلاعات وارد شده متغیر است. همچنین، ممکن است تعداد متغیرهای اطلاعاتی که می خواهید برای هر صفحه وارد کنید، کمی گیج کننده باشد (به خصوص برای افرادی که تا به حال کدنویسی نکرده اند).

Rich Snippet چیست

Rich Snippet چیست

 

اگر سایت شما بر روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس  و قالب وردپرس راه اندازی شده است، انجام این کار برایتان آسان است. در وردپرس، افزونه های متعددی برای ایجاد ریچ اسنیپت وجود دارد مانند پلاگین All-in-One Schema.org. البته بیشتر سیستم های مدیریت محتوا، افزونه هایی برای ساخت ریچ اسنیپت ایجاد کرده اند. با این حال ممکن است برای راه اندازی این افزونه ها به کمک یک توسعه دهنده وب نیاز داشته باشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *