آموزش وردپرس

آموزش ساخت بخش تبلیغات در فوتر سایت

آموزش ساخت بخش تبلیغات در فوتر سایت – افزودن بخش تبلیغات به فوتر سایت

در این آموزش وردپرس قصد داریم در راستای افزودن بخش تبلیغات به فوتر سایت شما را با آموزش ساخت بخش تبلیغات در فوتر سایت آشنا کنیم تا به راحتی بتوانید نوار تبلیغات را به قسمت زیرین سایت خود ( Footer ) اضافه نمایید. شما دوستان عزیز اگر سایت های گوناگون را مشاده کرده باشید در قسمت های مختلفی از سایت خود نوارهای تبلیغاتی دارند که بوسیله آن کاربر جذب تبلیغات میشود و میتواند نقش مهمی برای شما ایفا کند. به این قسمت Bar Advertising نیر گویند .

در صورتی که این قسمت به درستی در سایت شما قرار بگیرد میتواند برای کاربران انگیزه ای جهت مشاده ادامه مطالب شما ایجاد کند.

اینکار باعث کاهش bounce rate یا همان نرخ پرش سایت می شود. چرا که کاربر را ترغیب می کند تا از صفحات دیگر سایت شما نیز بازدید کند. ( به دلیل چشمگیر بودن محل تبلیغات ) از این نوار برای اهداف زیر استفاده می شود:

  • کلیک بیشتر روی لینک ها و دیدن سایر صفحات
  • دریافت لیست ایمیل کاربران
  • فروش محصولات

آموزش ساخت نوار تبلیغات در سایت وردپرس

ما برای شما کدهای مربوط به افزودن بخش تبلیغات به فوتر سایت را در مقاله آموزش ساخت بخش تبلیغات در فوتر سایت آماده کرده ایم که به وسیله این کد های به راحتی میتوانید نوار تبلیغات را در صورت آشنایی کمی با زبان PHP به راحتی با طرح دلخواه طراحی و استفاده نمایید .

از آن جایی که ما قصد دارین نوار تبلیغات را در فوتر سایت ایجاد نماییم در پنل مدیریت روی گزینه نمایش کلیک کنید .

بعد از آن در قسمت ویرایگر فایل footer.php  را باز کنید این فایل در پوشه قالب وردپرس سایت شما قرار دارد و کد زیر را در این قسمت وار نمایید .

<div class="fixedBar">
<div class="boxfloat">
<ul id="tips">
<li><a href="http://mihanwp.com/">سایت بانک وردپرس بهترین سایت برای یادگیری مطالبی برای ساخت سایت وردپرس </a></li>
<li><a href="http://mihanwp.com/userpro">اگر علاقه دارید مطالبی در مورد وردپرس یادبگیرید حتما از سایت بانک وردپرس دیدن کنید.پشیمون نمیشوید. </a></li>
</ul>

</div>
</div>

بعد از وارد کردن کد قبلی در footer.php اکنون در قالب سایت در بخش style.css که این فایل نیز در پوشه قالب وردپرس سایت شما وجود دارد کد زیر را وار نمایید.

.fixedbar {
background: #000; 
bottom: 0px; 
color:#fff; 
font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; 
left:0; 
padding: 0px 0; 
position:fixed; 
font-size:16px; 
width:100%; 
z-index:99999; 
float:left; 
vertical-align:middle; 
margin: 0px 0 0; 
opacity: 0.95; 
font-weight: bold;
}
.boxfloat {
text-align:center; 
width:920px; 
margin:0 auto;
}
#tips, #tips li {
margin:0; 
padding:0; 
list-style:none
}
#tips {
width:920px; 
font-size:20px; 
line-height:120%;
}
#tips li {
padding: 15px 0; 
display:none;
}
#tips li a{
color: #fff;
}
#tips li a:hover {
text-decoration: none;
}

و اما در آخر برای کامل کردن کار خود باید در بخش header کد زیر را درون پوشه header.php قرار دهید .

<script>
(function($) {
this.randomtip = function(){
	var length = $("#tips li").length;
	var ran = Math.floor(Math.random()*length) + 1;
	$("#tips li:nth-child(" + ran + ")").show();
};

$(document).ready(function(){	
	randomtip();
});
})( jQuery );
</script>

اکنون شما در صورتی که سایت خود را باز کنید میتوانید در قسمت پایین سایت خود یا همان فوتر نوار تبلیغات اضافه شده . همانطور که قبلا در ابتدای مقاله آموزش ساخت بخش تبلیغات در فوتر سایت جهت افزودن بخش تبلیغات به فوتر سایت به شما گفته شد میتوانید درصورتی که به زبان php  آشنایی دارید به راحتی استایل و ساختار این نوار را در صورت تمایل مطابق با سلیقه خود تغییر دهید و از آن لذت ببرید.

اگر خواتید متن را تغییر دهید باید از طریق پوشه footer.php اقدام نمایید.

حالا می توانید سایتتان را مشاهده کنید. یک نوار تبلیغات چشمگیر به فوتر سایت شما اضافه شده که می تواند برای شما نرخ کلیک بالایی را به همراه داشته باشد.

در صورت تمایل میتوانید بجای کد از افزونه های فوتر اسلایدر استفاده کنید ولی ما به شما این روش را با توجه به اینکه استفاده کمتر از افزونه ها میتواند فضای کمتری از هاست شمارا اشغال کند توصیه میکنیم .

امیدواریم در مقاله آموزش ساخت بخش تبلیغات در فوتر سایت اطلاعات کافی جهت افزودن بخش تبلیغات به فوتر سایت را به دست آورده باشید.

ممنون که در این آموزش وردپرس با ما بودید امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده و همچنین به کارتان آمده باشد اگر سوال یا مشکلی در این زمینه دارد میتوانید از بخش نظرات جهت مطرح آن استفاده کنید ضمنا اگر قصد خرید قالب وردپرس را دارید به قسمت قالب وردپرس مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *