آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

ساخت قالب وردپرس coming soon – سایت در دست تعمیر وردپرس

ساخت سایت در دست تعمیر وردپرس

افزونه های بسیار زیادی برای ساخت قالب وردپرس coming soon – سایت در دست تعمیر وردپرس وجود دارد که شما میتوانید از آنها در سایت خود استفاده بکنید اما گاهی اوقات شما نمیخواهید از افزونه ها استفاده بکنید و میخواهید قالب وردپرس سایت خوداتن را تغییر دهید و این قابلیت را به قالب وردپرس سایت خود اضافه بکنید. در روشی که امروز گفته شده است نحوه ساخت قالب وردپرس coming soon – سایت در دست تعمیر وردپرس بدون استفاده کردن از افزونه میباشد و فقط با اضافه کردن چند خط کد به قالب وردپرس خود میتوانید وضعیت سایت در دست تعمیر وردپرس را فعال بکنید.

دلایل استفاده از comming soon در وردپرس یا همان سایت در دست تعمیر

گاهی اوقات شما مجبور هستید بخاطر بروزرسانی ها یا اعمال تغییرات جدید در سایت خود، به کاربران خود اطلاع دهید که در حال اعمال کردن این تغییرات در سایت هستید و بخاطر همین یک مورد ساده مجبور نباشید که کلا یک قالب وردپرس جدید را نصب بکنید و فقط چند خط کد را به سایت خود اضافه بکنید.

گاهی اوقات شما ممکن است که دچار مشکلی در سایت خود شوید و نخواهید که کاربران سایت شما را مشاهده بکنند. یا موتور های جستجو مانند گوگل امکان مشاهده سایت شما را نداشته باشند معمولا زمانی که سایت شما هک میشود یا در حال اعمال کردن تغییرات جدید در سایت هستید باید این وضعیت را فعال بکنید. امروز با آموزشی که برای شما قرار گرفته است یکی از روش های خیلی خوب را برای شما توضیح داده ایم.

قبلا در سایت مقالاتی درباره نحوه ساخت سایت در دست تعمیر وردپرس قرار داده شده است که در آن روش از افزونه ها برای اینکار استفاده شده است. افزونه ها برای اینکه سریع کار خود را انجام دهید خوب هستند اما گاهی اوقات میبینید که این افزونه ها مشکل ناسازگاری با قالب وردپرس سایت شما را دارند و یا مشکل تداخل کدنویسی را با همدیگر دارند که موجب میشود سایت شما کلا لود نشود یا قسمت هایی از سایت شما دچار مشکل شود. برای رفع این مشکل شما مجبور هستید که از روش دستی استفاده بکنید.

سایت در دست تعمیر است در وردپرس

سایت در دست تعمیر است در وردپرس

ساخت قالب وردپرس coming soon یا همان سایت در دست تعمیر وردپرس

ما در این روش چند خط کد را به قالب وردپرس سایت خود اضافه میکنیم بخاطر همین قبل از هر کاری از قالب وردپرس سایت خود بکاپ بگیرید تا اگر مشکلی برای شما پیش آمد بتوانید با ریستور کردن بکاپ مشکل را رفع بکنید.

شما باید فایل functions.php وردپرس را برای ویرایش کردن باز بکنید. اگر نمیدانید که فایل functions.php کجاست پس مقاله مربوطه را حتما مطالعه بکنید تا این فایل را پیدا بکنید. در انتهای این فایل کد های زیر را قرار دهید:

function maintenace_mode() {
if ( !current_user_can( 'edit_themes' ) || !is_user_logged_in() ) {wp_die('در حال بروز رسانی هستيم .');}
}
add_action('get_header', 'maintenace_mode');

بعد از اینکه کد بالا را در فایل functions.php قالب وردپرس خود قرار دادید  وضعیت سایت در دست تعمیر وردپرس فعال میشود و دیگر سایت برای بازدیدکنندگان نمایش داده نمیشود و فقط سایت برای مدیریت سایت نمایش داده میشود و بازدیدکنندگان عادی قادر به مشاهده سایت نیستند.

در صورتی که بصورت مداوم در سایت خود تغییراتی را اعمال میکنید بخاطر همین شاید مجبور باشید که زود زود کد بالا را قرار بدید و پاک بکنید . برای اینکه یکبار اینکار را انجام بدهید و در دفعات بعدی با کوچکترین تغییر این قابلیت  coming soon رو فعال بکنید کافی است که در خط آخر کد بالا در اول آن // اضافه بکنید یعنی کد شما همانند شکل زیر خواهد شد:

function maintenace_mode() {
if ( !current_user_can( 'edit_themes' ) || !is_user_logged_in() ) {wp_die('در حال بروز رسانی هستيم .');}
}
// add_action('get_header', 'maintenace_mode');

در صورتی که از // استفاده بکنید کد ها در سایت شما اجرا نخواهند شد و هر زمان که شما بخواهید قابلیت تعمیر در وردپرس را فعال بکنید کافیست که // در خط آخر را پاک بکنید.

با تشکر از مراهی شما در صورتی که سوال یا مشکلی دارید در بخش نظرات مطرح بکنید تا راهنمایی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *