آموزش وردپرس

نحوه نمایش متاها و اطلاعات مطالب وردپرس

 قبل از هرچیز بهتر است در رابطه با عنوان مقاله یعنی نحوه نمایش متاها و اطلاعات مطالب وردپرس صحبت کنیم سپس به به آموزش نحوه قرار گیری متاها و اطلاعات وردپرس بپردازیم. در بسیاری از مقالاتی که، در سایتهای مختلف به ویژه در سایت آموزشی وبمستر 98 مشاهده می‌ کنید یک سری از اطلاعات در بالا و پایین مقاله مشاهده می‌شود که به آنها متا گفته می‌شود. متاها با استفاده از کد در قالب وردپرس بوجود می ‌آید، که در قسمتهای مختلف قالب وردپرس از جمله ادامه مطلب، آرشیو ،تاریخ ارسال دسته بندی، تعداد بازدیدکننده و صفحه اصلی و دیگر صفحات موجود در قالب وردپرس قرار داد.

نحوه نمایش متاها و اطلاعات مطالب وردپرس

نحوه نمایش متاها و اطلاعات مطالب وردپرس

یکی از اساسی‌ترین موارد در آموزش وردپرس ، متاها هستندکه توسط کدهای سی اس اس (CSS) ایجاد می‌شوند. و در نحوه نمایش متاها و اطلاعات مطالب وردپرس نیاز به هیچ افزونه ای نمی ‌باشد و می‌توانید از تنظیمات و قابلیتهای اصلی قالب وردپرس برای نحوه نمایش متاها و اطلاعات مطالب وردپرس استفاده کنید. کلمه کلیدی و توضیحات متا  از آن جهت اهمیت دارد که گوگل برای نمایش خلاصه مطالب از متاها کمک می گیرد.

[quote bgcolor=’#f7ab38′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

امروزه در تنظیمات قالب وردپرس مکانی را برای نحوه نمایش متاها و اطلاعات مطالب وردپرس قرار داده اند که دیگر نیاز به آموزش وردپرس در این زمینه نیست اما هدف تیم وبمستر98 این است که، شما را کاملا مستقل و بی نیاز از هر موضوعی کند. تا در صورت نبودن این تنظیمات در قالب وردپرس شما دچار هیچ گونه مشکلی نشوید.

[/quote]

حالکه با مفهوم متا آشنایی پیدا کرده اید در ادامه به آموزش نحوه نمایش متاها و اطلاعات مطالب وردپرس می پردازیم.

کدهای مورد نیاز برای نحوه نمایش متاها و اطلاعات مطالب وردپرس

کدهایی که برای متاها استفاده می شوند به چند دسته تقسیم می شوند که عبارتند از کد نمایش عنوان مطالب، کد نمایش لینک مطلب،کد نمایش تصاویر شاخص مطلب،کد نمایش متن مطلب،کد نمایش تاریخ انتشار،کد نمایش قرار دادن نام نویسنده، کد نمایش دسته بندی و برچسب که در آموزش وردپرس به توضیح اختصاری در رابطه با هر کدام می پردازیم.

کد نمایش تاریخ انتشار

<?php the_time('F jS, Y'); ?>

از کد بالا برای نمایش تاریخ انتشار مقالات استفاده می شود همانطور که می بینید شروع کد با ؟> بوده و با <؟ بسته میشود که این قانون در تمام کدها رعایت شده و کلمه کلیدیر برای نمایش تاریخ کلمه time است که دارای سه قسمت (F,Js, Y) است که روز ماه و سال را نمایش میدهد

کد نمایش عنوان مطالب

<?php the_title(); ?>

برای نمایش عنوان مطالب در متاها از کد بالا استفاده می شود که کلمه کلیدی آن title است

 نمایش لینک مطلب

<?php the_permalink(); ?>

برای نمایش لینک مطالب در متاها از کلمه کلیدی permalink استفاده می شود.permalink  باعث می شود که لینکهایی که در مقاله قرار داده ایم نمایش و شناخته شوند.

کد نمایش تصویر شاخص مطالب

<?php the_post_thumbnail(); ?>

برای نمایش تصاویر شاخص در متاها باید از کلمه کلیدی thumbnail استفاده کنیم. thumbnail  موجب نمایش عکس شاخص در مقاله می شود.

کد نمایش متن نوشته مطلب

<?php the_content(); ?>

برای نمایش متن نوشته در قالب وردپرس باید از کلمه content استفاده کرد . content  موجب نمایش متن در قالب وردپرس می شود.

کد نمایش نام نویسنده

<?php the_author_posts_link(); ?>

اگر می خواهید نام نویسنده در مطالبتان به صورت لینک قرار بگیرد تا بیننده محتوا شما بتواند دیگر مطالب نویسنده را ببیند می توانید از کد بالا با کلمه کلیدی author_posts_link استفاده کنید این کلمه باعث می شود نام نویسنده شما لینک شود و در صورتی که شخص بر روی نام او زد دیگر نوشته های نویسنده را نمایش دهد.

<?php the_author() ?>

ولی در صورتی که می خواهید تنها نام نوینده بدون لینک در نوشته قرار بگیرد از مکد بالا با کلمه کلیدی author استفاده کنید.

کد نمایشدسته بندی

<?php the_category(', ') ?>

به کمک کلمه کلیدی category میتوان دسته بندی مقالات را نمایش داد

کد نمایش برچسب های نوشته

<?php the_tags( 'برچسب‌ها: ', ', ', ''); ?>

کد بالا عبارت ” برچسب ها : ” در ابتدا نمایش داده میشود و برچسب ها به صورت لینک به نمایش درمیایند.

 

 

 

ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرس. در صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *