آموزش وردپرس

تگ های html و تاثیر آن در سئو

تگ های html و تاثیر آن در سئو

در آموزش وردپرس این جلسه می خواهیم در رابطه با پایه و اساس سایت یعنی تگ های html و تاثیر آن در سئو صجبت کنیم و شما را آگاه سازیم که در نوشتن تگهای HTML دقت بیشتری داشته باشید. همه ما می دانیم که در طراحی سایت پایه و شروع طراحی سایت HTML می باشد و هر کسی که قرار باشد در هر زمینه ای از طراحی سایت و به هر زبانی در این زمینه شروع به کار کند باید حداقل دانش HTML را داشته باشد و فرقی نمی کند چه به زبان ASP، PHP و یا CMS و قالبهای آماده .

شاید افراد موفق شوند که در قدم اول سایتی را بدون دانش HTML توسط CMS ها طراحی کنند ولی به مرور زمان حتما به مشکل بر خواهند خورد.

اگر شما تنها به HTML , CSS و جاوا اسکریپت آشنایی داشته باشید می توانید شروع به یک سایت کنید اما همانطور که در سری های آموزش وردپرس قبل هم گفتیم تنها طراحی سایت و ساخت یک سایت مهم نیست و به بهینه سازی سایت و سئو سایت هم باید توجه داشت.

تگ های html و تاثیر آن در سئو

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

سئو سایت تا جایی حائز اهمیت گردیده است که بر روی HTML هم تاثیر گذاشته و ما هنگام استفاده از تگ های html باید به تاثیر آن در سئو نیز توجه داشته باشیم. تیم وبمستر 98 همراه همیشگی شما دوستان از آن جا که به پیشرفت و پیشبرد شما عزیزان اهمیت فراوانی می دهد با جمع آوری و گلچین نکات مهم در زمینه تگ های html و تاثیر آن در سئو و قالب وردپرس سعی کرده راهنمایی در این زمینه برای شما باشد.

[/quote]

کاربرد تگ‌های HTML از نظر سئو

تگ های html و تاثیر آن در سئو

تگ های html و تاثیر آن در سئو

زمانیکه موتورهای جستجو گوگل شروع به بررسی سایت ها می کنند برای سنجش ارتباط موضوعی مقاله شما تگ های html را بررسی می کنند.

برای مثال برای عناوین مقاله حتما باید از تگ H1 استفاده کرد و بسیار برای موتورهای جستجو حائز اهمیت است و نباید آن را مخفی نمود، با توجه به اینکه موتورهای جستجو اهمیت ویژه ای به کلمات بکار رفته در آن میدهند و باید همانند title tag این تگ شامل توضیحات مختصری در مورد صفحه باشد.

در کل اتگ های HTML دید بهتر و مناسب تری را برای درک بهتر محتوای صفحه به بازدیدکنندگان میدهند. و کمک می کند که بازدید کننده از عنوان ها راحت تر مطلع شود.

و از آنجا که گوگل به کاربر پسند بود سایت و تجربه برای تجربه کاربری خوب بازدیدکنندگان در سایت شما قائل است توجه به سزایی دارد ، از این‌رو استفاده از تگ های HTML بر سئو صفحه شما می تواند تاثیرگذاری بسیاری داشته باشد.

تگ عنوان(Title)

بگذارید برای نشان دادن اهمیت این تگ شما را با مثالی همراه کنم در نظر بگیریدید که شما کتابهای متفاوت نوشتید اما به همه آنها یک نام دادید، چگونه کسی می تواند متوجه شود که این کتاب ها مباحث متفاوتی دارند.

یا اینکه برای کتابهای متفاوتی که نوشته اید عناوین متفاوتی هم قرار داده اید ولی توضیحی برای آنها ننوشته باشید پس چگونه کسی می تواند در نگاه اول متوجه شود که این کتابها درباره چه موضوعی می باشد.

از با اهمیت ترین و مهمترین سیگنال HTML عنوان(Title) آن می باشد که موتور های جستجو از آن برای فهمیدن اینکه آن صفحه در باره چیست استفاده می کنند. استفاده از عنوان بد یا نامناسب در صفحه مثل داشتن عنوان بد برای کتاب می باشد. در واقع اگر عنوان HTML شما بد باشد گوگل آن را تغییر خواهد داد.

تگ سرتیتر h1 اطلاعات مختصر و مناسبی از آنچه که در ادامه خواهند خواند به بازدیدکننده سایت شما میدهداستفاده از تگ‌های HTML متنوع این امکان را به کاربر میدهد که به سرعت بخش مورد نظر خود را در متن پیدا کنداستفاده از تگ‌‌های HTML موجب میشود تا مطلب ارائه شده تمیز و مرتب به نظر برسد.

تگ توضیح متا HD :

یکی از عناصر قدیمی در html و قالب وردپرس تگ توضیح متا (Meta Description Tag) است.که از اولین نسخه HTML حمایت می شد. تگ توضیحات متا به شما کمک می کند تا صفحه خود را در فهرست جستجو توضیح دهید. بیایید به مثال خود باز گردیم ما تگ عنوان را به عنوان نام کتاب شناختیم و اگر این تگ را در محتویات کتاب قرار دهیم ، نقش آن شبیه به توضیحات پشت جلد یک کتاب می شود.

افراد خبره در SEO بر این باوردندکه این تگ، فاکتوری برای دریافت امتیاز از سمت گوگل نیست و در واقع به صفحه شما کمک نمی کند که امتیازی را از سمت موتور های جستجو دریافت کند فقط یک فاکتور نمایشی می باشد. البته این موضوع از لحاظ فنی درست است و برای همین است که ما می گویم این یک فاکتور موفقیت است نه فاکتور امتیاز.

ما آن را فاکتور موفقیت می دانیم چرا که این توضیحات متا شامل کلمات کلیدی جستجو شده می باشد و ممکن است چشم کاربر را بگیرد. اگر توضیح متا خوب باشد بر نتایج محتوا را به کاربران اعلان می کند. که نتیجه آن جذب کاربران بیشتر در سایت می باشد. به همین خاطر به توضیحات متا فاکتور موفقیت می گویند.

 

ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرس. در صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *