آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

ارسال ایمیل به همه کاربران بعد از انتشار مطالب جدید در سایت

ارسال ایمیل خبرنامه به کاربران سایت بعد از انتشار مقاله جدید در سایت

یکی از روش های همیشگی و تاثیر گزار برای داشتن بازدیدکننده های مادام العمر و همیشگی استفاده کردن از ارسال ایمیل و بازگشت دادن کاربران از طریق ایمیل به وبسایت میباشد، شما میتوانید بعد از گرفتن ایمیل کاربران شروع به ارسال ایمیل به همه کاربران بعد از انتشار مطالب جدید در سایت بکنید. این مورد علاوه بر اینکه موجب میشود که کاربران بازدیدکننده همیشگی سایت شما باشند، تاثیر زیادی بر روی بازدید سایت شما هم دارد.

امروز در این مقاله آموزش وردپرس بهترین روش و ساده ترین روش برای ارسال ایمیل به کاربران قرار گرفته است که شما بعد از انجام مراحل گفته شده میتوانید بصورت تستی خودتان با یک ایمیل جدید نسبت به بررسی کردن عملکرد این افزونه اقدام بکنید، همچنین افزونه های زیادی در وردپرس برای ارسال ایمیل به همه کاربران بعد از انتشار مطلب جدید در سایت وجود دارد ولی اکثر این افزونه ها بدلیل مشکلاتی که دارند و تاثیر این افزونه ها بر روی سرعت سایت، بعد از استفاده و دراز مدت بدلیل آپدیت نشدن کد های افزونه و… ممکن است شما در سایت خودتان دچار مشکل شوید.

اطلاع رسانی انتشار مطالب جدید در سایت

اطلاع رسانی انتشار مطالب جدید در سایت

بدلیل اینکه روش های مختلفی برای برندینگ و افزایش بازدید و محبوبیت سایت وجود دارد ولی بازدهی همه آن ها با همدیگر برابر نیست شما باید بهترین روش را انتخاب بکنید، با توجه به بررسی ها ایمیل مارکتینگ با بازدهی کمتر از 0.5 درصد در ایمیل مارکتینگ یکی از ارزان ترین و کم هزینه ترین روش ها برای بازاریابی میباشد که خیلی از وبسایت ها چندین سال است که از این روش استفاده میکنند و هنوز هم از این روش بازدهی و فیدبک خوبی را دریافت میکنند. بخاطر همین این مقاله را برای شما قرار داده ایم.

چطوری ایمیل کاربران را جمع آوری کنیم؟

برای ارسال ایمیل به کاربران در وردپرس بعد از انتشار مطالب جدید در سایت، شما باید اول قبل از هر کاری نسبت  به گرفتن ایمیل کاربران در سایت خود اقدام بکنید برای اینکار میتوانید یکسری ترفند ها را برای گرفتن آدرس ایمیل کاربران یا مجبور کردن کاربران برای ثبت نام در سایت را اعمال بکنید که قبلا در سایت روش هایی برای این مورد اضافه شده اند همانند نمایش کامل متن فقط برای کاربران عضو در وردپرس که ما مطالعه این مقاله را نیز به شما توصیه میکنیم.

[quote]نمایش کامل متن فقط برای کاربران عضو در وردپرس[/quote]

نحوه ارسال ایمیل به کاربران بعد از انتشار مطالب در سایت

نحوه ارسال ایمیل به کاربران بعد از انتشار مطالب در سایت

آموزش ارسال ایمیل به همه کاربران بعد از انتشار مطالب جدید در سایت

شما میتوانید براحتی با قرار دادن کد های زیر در فایل functions.php موجود در قالب وردپرس سایتتون این قابلیت را به سایت خودتان اضافه بکنید. این فایل functions.php در پوشه قالب وردپرس فعال در سایت شما قرار دارد که مسیر آن بصورت : wp-content/themes/webmaster98 که در این مثال منظور از webmaster98 همان اسم پوشه قالب فعال در سایت شما میباشد. در داخل این پوشه یک فایل به نام functions.php وجود دارد که شما باید این فایل را برای ویرایش کردن باز بکنید و کد زیر را میتوانید به آخر این فایل اضافه بکنید:

function send_email_users($post_ID) {
  global $wpdb;
  $usersarray = $wpdb->get_results("SELECT user_email FROM $wpdb->users;");
  $users = implode(",", $usersarray);
  mail($users, "خبرنامه وبمستر98", 'یک مقاله جدید در سایت https://webmaster98.com برای شما کاربر عزیز این سایت منتشر شده است. برای خواندن آن به سایت مراجعه نمایید.');
  return $post_ID;
}
add_action('publish_post', 'send_email_users');

شما میتوانید براحتی متن و محتوای ایمیل را خودتان سفارشی سازی بکنید، برای اینکه عنوان ایمیل ارسال را تغییر دهید باید در متن بالا خبرنامه وبمستر98 را به متن مورد نظر خودتان تغییر دهید. همچنین برای تغییر متن و محتوای داخل ایمیل میتوانید براحتی عبارت زیر را تغییر دهید:

یک مقاله جدید در سایت https://webmaster98.com برای شما کاربر عزیز این سایت منتشر شده است. برای خواندن آن به سایت مراجعه نمایید.

 

بعد از اینکه کد های بالا را در فایل functions.php موجود در پوشه قالب وردپرس فعال در سایت خودتان قرار دهید هر مقاله ای که در سایت انتشار زده شود، برای کاربران سایت شما ایمیل ارسال میشود.

دقت داشته باشید که این قابلیت ارسال ایمیل به کاربران بعد از انتشار مقاله جدید در سایت فقط تا زمانی فعال میباشد که شما از این قالب استفاده میکنید و در صورتی که قصد تعویض قالب وردپرس سایت خود یا خرید قالب وردپرس جدید را دارید باید حتما برای فعال کردن این قابلیت مجددا مراحل را تکرار بکنید. فرقی نمیکند که شما از کدام قالب وردپرس استفاده میکنید یا کدام افزونه ها در سایت شما فعال هستند به هر حال این کد بر روی سایت شما فعال میشود و کار ارسال ایمیل به کاربران بعد از انتشار مطلب جدید در سایت را انجام میدهد.

ضمن تشکر از همراهی شما دوستان در این مقاله آموزش وردپرس.در صورتی که در روند قرار دادن کد های بالا مشکلی داشتید یا سوالی داشتید میتوانید در بخش نظرات مطرح بکنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *