آموزش وردپرس

دلایل اهمیت وبلاگ برای وب سایت – تاثیر وبلاگ در سئوی وب سایت

دلایل اهمیت وبلاگ برای وب سایت – تاثیر وبلاگ در سئوی وب سایت

در این قسمت آموزش وردپرس قصد آن را داریم که برای شما دوستان عزیز و همراهان همیشگی وبمستر98  دلایل اهمیت وبلاگ برای وب سایت و همچنین تاثیر وبلاگ در سئوی وب سایت را شرح دهیم.

تعدادی از وبمسترها از اهمیت وبلاگ و تاثیر مثبت آن بر سئوی سایت خود غافل اند حال آنکه این بخش میتواند تاثیر بسیار زیادی بر افزایش سئوی وب سایت و معرفی آن ها شود .

اگر شما نیز به افزایش سئوی سایت خود اهمیت میدهید در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

افزایش بازدید سایت وبلاگی

یکی از مهمترین دلایل اهمیت وبلاگ برای وب سایت و توجه داشتن به آن اهمیت داشتن مهمترین رکن در بازاریابی اینترنتی یعنی افزایش بازدید سایت است.

سایت های بدون وبلاگ دارای محتوای خاصی هستند که مورد توجه عام که درواقع بخش عظیمی از کاربران اند نیستند ولی سایت های دارای وبلاگ با توجه به اینکه میتوانند محتواهای گوناگونی را ارائه دهند بسیار محبوب و مورد توجه اند که درواقع از این طریق موجب افزایش ترافیک سایت هستند که موجب افزایش بازدید سایت است و این تاثیر وبلاگ در سئوی وب سایت است.

این افزایش ترافیک درواقع به این دلیل است که محتوای وبلاگ در سه جا قابل جستجو و معرفی است.

گوگل

اشتراک گذاری مطالب وبلاگ در شبکه های اجتماعی

ایمیل محتوای آن ها

به این ترتیب تنها با این ویژگی میتوان موجب بهبود سئوی سایت شد و از تاثیر وبلاگ در سئوی وب سایت استفاده مطلوبی کرد.

ایجاد رابطه میان مخاطبان

یکی دیگر از دلایل اهمین وبلاگ برای وب سایت این است که میتوان رابطه ای دو طرفه با کاربران داشت که این امر تاثیر زیادی در سئوی سایت دارد چرا که میتوان از این طریق و با فهمیدن نیاز های کاربران سایت و تامین آن ها کاربران جدیدی را جذب کرد و موجب افزایش بازدید شد و همینطور نیاز کاربران قبلی خود را نیز تامین و باعث ایجاد تمایل در ان ها برای استفاده مجدد از سایت خود شد و از مطالب جدیدی بهره مند شد.

معرفی بیشتر سایت به موتورهای جستجوگر

تا اینجا فهمیدیم که میتوان با وبلاگ کاربران بیشترین را به وب سایت خود جذب کنیم ولی باید این نکته را نیز در نظر گرفت که هرچه کاربر بیشتر در سایت بماند وبلاگ موجب جلب توجه بیشتر موتور های جستجوگر به سایت شما میشود و این امر به دلیل سیگنال های مثبتی است که برای موتورهای جستجوگر ارسال میشود و آن ها سایت شما را در سطح بالاتری دسته بندی کرده و اهمیت بیشتری میدهند که این هم یکی از دلایل اهمیت وبلاگ برای وب سایت است که تاثیر وبلاگ در سئوی وب سایت را آشکار میکند.

باید به این مورد نیز توجه داشت که باید تا حد امکان از گرفتن هزینه از کاربران هنگام ورود به سایت خودداری کرد و از تبلیغات منفی مانند پاپ آپ نیز جلوگیری به عمل اورد تا کاربر مدت زمان بیشتری در سایت بماند زیرا در صورتی که کاربر سایت شما را به دلیل تبلیغات ترک کند نه تنها امکان دارد بازدید مجددی از سایت نداشته باشد بلکه سیگنال منفی هم برای موتورهای جستجوگر ارسال میکند که تاثیر منفی در سئو دارد زیرا یکی دیگر از راه های جلب نظر موتورهای جستجوگر نرخ خروج از سایت است که هرچه این رقم کمتر باید مطلوب تر است.

با توجه به تاثیر وبلاگ در سئوی وب سایت بهتر است از مطالب مفید و جذاب برای جلب مخاطبان استفاده کرد .

با تشکر از همراهی شما با این قسمت از آموزش وردپرس اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات اعلام بکنید تا راهنمایی شوید. در صورتی که قصد خرید قالب وردپرس دارید میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *