آموزش وردپرس

آموزش جلوگیری از هک شدن وردپرس – مبارزه با هکرها در وردپرس

جلوگیری از هک شدن وردپرس

اینبار برای شما دوستان عزیز و همراهان گرامی وبمستر98 مقاله ای درباره آموزش جلوگیری از هک شدن وردپرس آماده کردیم و امیدواریم این مطلب برای شما در جهت مبارزه با هکرها در وردپرس مناسب باشه و بتوانید با تعدادی از اقدامات امنیتی جهت تامین امنیت سایت خوتون اشنا بشین .

در بسیاری از سایت ها کاربران توسط وبمستر ها ازوجود هکرها آگاه میشن ولی با این وجود همچنان شاهد بالا بودن درصد هک شدن هستیم .

امروز ما قصد داریم شمارو با چند راه ساده برای جلوگیری از هک وردپرس آشنا کنیم و راهکارهایی به شما ارائه کنیم که درصد هک وبسایت خودتون رو به وسیله آموزش وردپرس به صورت صحیح  به حداقل برسونید.

عدم استفاده از کلمات ساده و قابل حدس برای نام کاربری مدیریت سایت 

متاسفانه اکثر کاربران و به ویژه کاربران مبتدی وردپرس از اسامی کوتاه و ساده ای مانند admin و admin-test برای حساب کاربری خود استفاده میکنند که طعمه راحتی برای هکر هاست.

به همین علت به شما توصیه میکنیم تا حد امکان از این اسامی و مشابه آن استفاده نکنید . درعوض برای رفع این مشکل از اسامی خاص و طولانی تر و یا نام کاربری مرکب از حروف و اعداد استفاده کنید و از این راه برای آموزش جلوگیری از هک شدن وردپرس استفاده کنید .

استفاده از رمز عبور قدرتمند برای جلو گیری از هک شدن وردپرس

دراینباره بهتر است بگوییم درصد بالایی از کابران به دلیل انتخاب رمز عبور ساده و قابل حدس مورد هک قرار میگیرند.

هکر ها همیشه در ابتدا بسیاری از کلمات عبور ساده و متداول مانند اسم اشخاص و شماره های مرتبط و تاریخ تولد و بسیاری موارد مشابه را امتحان میکنند که متاسفانه در اکثر موارد موفق به کشف رمز میشوند.

در اینباره برای مباره با هکرها در وردپرس به شما توصیه میکنیم برای پسورد خود از ترکیب حروف بزرگ و کوچک و اعداد و نمادها استفده کنید. زیرا این کار باعث پیچیده و سخت شدن کار برای هکرها شده و به دلیل اینکه اکثرا باید وقت زیادی را صرف پیدا کردن رمز کنند از هک صرف نظر میکنند.

داشتن پشتیبان گیری

یکی از بهترین راه های آموزش جلوگیری از هک شدن وردپرس داشتن پشتیبان گیری مناسب است.

شما میتوانید در وردپرس با استفده از افزونه های گوناگونی عمل پشتیبان گیری را انجام دهید و حتی در بسیاری ازافزونه زمان بندی خاصی را جهت پشتیبان گیری خودکار با فاصله زمانی مناسب تعیین کنید. به این صورت در صورت هک وبسایت به سادگی و در سریع ترین زمان ممکن وبسایت خود راه از اخرین نسخه پشتیبان راه اندازی کنید .

یکی از افزونه های وردپرس مورد استفده برای پشتیبان گیری افزونه backupbuddy میباشد که به شما استفاده از آن را توصیه میکنیم .ولی درصورتی که مایل به پرداخت هزینه ماهیانه نیستید میتوانید از سایر افزونه ها و یا افزونه vaultpress را استفده نمایید که راه دیگری برای مبارزه با هکرها در وردپرس است.

داشتن 2 فاکتور تایید هویت شخص

یکی دیگر از مطالب مفید آموزش جلوگیری از هک شدن وردپرس رعایت این مورد است.

درواقع این مورد نوعی تایید دو مرحله ای است که حتما به شما توصیه میکنیم درصوت تمایل این امکان را فعال نمایید. زیرا در این صورت اگر هکر توانست پسورد شما را حدس بزند نمیتواند به وردپرس وبسایت شما دسترسی داشته باشد . این عمل میتواند از هک جلوگیری کند و قدمی در راستای مبارزه با هکرها در وردپرس برای شما باشد.

محافظت از wp-admin

توصیه ما به شما این است که برای مبارزه با هکرها در وردپرس حد تلاشی برای ورودی داشته باشید زیرا که معمولا بات نت هکرها دارای حداقل 90000 ای پی مختلف است .شما میتوانید از طریق دایرکتوری wp-admin از رمز عبور خود محافظت کنید و یا اینکه  میتوانید فایل

Wp-login.php خود را به ای پی مشخصی محدود کنید و از این طریق مانع هک وردپرس شوید.

استفاده از Sucuri Plugin

و اما در پایان این بخش از مقاله آموزش وردپرس برای مبارزه با هکرها در ورپرس به شما توصیه مکنیمم حتما از افزونه

Sucuri  استفاده کنید. این افزونه یک پلاگین امنیتی رایگان برای وبسایت شماست که دارای قابلیت های مناسبی میباشد.

همچون :

  • حسابرسی فعالیت های امنیتی
  • نظارت بر یکپارچگی پرونده
  • اسکن بدافزار از راه دور
  • نظارت برلیست سیاه
  • تقویت موثرامنیتی
  • اقدامات امنیتی پس از هک
  • اعلان های امنیتی
  • و فایروال وبسایت

شما دوستان عزیز با رعایت این نکات که آموزش جلوگیری از هک شدن وردپرس میباشند میتوانید به راحتی ورود هکر ها را به حداقل برسانید راهی برای مبارزه با هکرها در وردپرس است.

با تشکر از همراهی شما با این قسمت از آموزش وردپرس اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات اعلام بکنید تا راهنمایی شوید. در صورتی که قصد خرید قالب وردپرس دارید میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *