آموزش سئو - آموزش انجام سئو سایت, تکنیک های سئو

Page Authority و تاثیر آن در سئو

Page Authority و تاثیر آن در سئو

یکی دیگر از مواردی که در سئو و بهینه سازی سایت تاثیر دارد Page Authority است که در این آموزش وردپرس به شما در رابطه با اینکه Page Authority و تاثیر آن در سئو و بهینه سازی سایت چیست و Page Authorit چیست و چه کاربردی دارد می پردازیم و به نکات مهمی که تیم ما آنها را جمع آوری کرده اند خواهیم پرداخت.

 Page Authority چیست؟

Page Authority که به آن قدرت صفحه نیز می گویند یک مقدار متریک است که الگوریتم محاسبه اش را سایت موز دات کام در اختیار ما قرار داده است.درواقع می توان گفت Page Authority یک امتیاز از صفر تا ۱۰۰ است و برند Moz آن را توسعه داده است.امتیازی که Page Authority می دهد ، میزان رتبهای است که  یک صفحه خاصدر موتورهای جستجو، برایش پیش‌بینی شده است.این امتیاز بر اساس داده هایی بدست می آید که شاخص های وب MozScape که شامل تعداد بک لینک‌ها، MozRank ،MozTrust و ده‌ها فاکتور دیگر است محاسبه می شود.

 نمره پیج آتوریتی چگونه ارزیابی می شود؟

پیج آتوریتی را براساس یک نمره 100 امتیازی در مقیاس لگاریتمی ارزیابی توسط وبسایت موز  محاسبه می شود. و چون مقیاس لگاریتمی است تفاوت بین اعداد سطح به سطح متفاوت است هر چه نمره بالاتر برود، رسیدن به نمره های بالاتر نیز سخت تر خواهد شد.

در ادامه به توضیح درباره این موضوع می پردازیم: جهشاز نمره 10 به نمره 20 کار آسانی است اما جهش از نمره 50 به 60 یا 70 به 80 نیازمند کار بسیار بیشتر بوده و در نتیجه رسیدن به این نمرات سخت تر و سخت تر خواهد شد. ذکر این موضوع نیز اهمیت دارد که وبسایت موز هر از چندگاهی الگوریتم های خود را برای ارزیابی قدرت صفحه تغییر خواهد داد. و به بیان ساده تر این الگوریتم ها دائم در حال نوسان هستند بنابراین ممکن است نمره ای که نشان داده می شود، گاه به گاه تغییراتی داشته باشد.

Page Authority و تاثیر آن در سئو

Page Authority و تاثیر آن در سئو

در کل عملکردی که  Page Authorit دارد شبیه به پیج رنک سایت گوگل در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر می باشد .همانطور که در پاراگراف قبل هم گفتیم،  فاکتور Page Authority و تاثیر آن در سئو  براساس داده‌هایی از Mozscape ایندکس و از داده‌هایی مثل تعداد بک لینک ،MozRank ، MozTrust و ده‌ها فاکتور دیگر مشخص می شود. که شبیه به یک مدل ماشینی برای فهمیدن و پیش بینی و یا یافتن الگوریتمی که بهترین ارتباط را با رتبه بندی هزاران نتایج جستجو دارد استفاده می‌شود.

نحوه بررسی Page Authority

Page Authority ابزارها و سایت های بسیاری دارد تا بتواند امتیاز سایتهار ا محاسبه کند .اگر می خواهید از سایت Moz.com شروع به محاسبه مقدار Page Authority  کنید، به بخش Open Site Explorer مراجعه کرد و یا از نوار ابزار رایگان MozBar استفاده کنید. همچنین شرکت Moz همه فاکتورهای سنجش قدرت آنالیزهای خود را در ابزاری به نام Mozscape API گنجانده است، و شما می توانید به کمک آنها قدرت پیج خود را نیز محاسبه کنید.

افزایش امتیاز Page Authority و تاثیر آن در سئو

برای افزایش امتیاز Page Authority و تاثیر آن در سئو Page Authority سئو موز مانند گوگل فاکتورهای بسیاری در محاسبه یک سایت بکار برده است تا بهترین راه برای بهبود Page Authority سایت، بهبود سئو و بهینه سازی کلی سایت را داشته باشد.

پیج آتوریتی در برابر دامین آتوریتی

یکی از تفاوتهایی که بین این دو می باشد این است که، پیج آتوریتی توانایی رتبه بندی یک صفحه مشخص را پیش بینی می کند اما دامین آتوریتی توانایی کل دومین و یا ساب دومین ها را در رتبه بندی اندازه گیری می کند. این موضوع دقیقا برای معیارهایی مانند MozRank و MozTrust  برقرار است و استفاده می شود.

چگونه قدرت صفحه را بهبود بخشیم؟

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

خب همانطور که در بحث هم گفته شده تنها یک فاکتور به قدرت صفحه شما کمک نمی کند و تیم وبمستر 98 به شما دوستان توصیه می کند تمامی فاکتور هایی که در مقاله ذکر شد مانند : بر روی مشخصات لینک که بر روی MozRank و MozTrust تاثیر میگذارد با گرفتن لینک از صفحات مناسب این فاکتور را بهبود بخشید.

[/quote]

ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرسدر صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “Page Authority و تاثیر آن در سئو

  1. کوتاه کننده لینک گفت:

    سلام بسیار ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *