آموزش وردپرس, مقالات وردپرس, وبلاگ

بهترین افزونه بازاریابی ووکامرس – افزونه بازاریابی وردپرس YITH WooCommerce Affiliates

یکی از روش های موثر برای افزایش فروش استفاده کردن از قابلیت بازار یابی میباشد که با استفاده از آن کاربران سایت شما میتوانند با دعوت کردن و هدایت کردن کاربران جدید تر برای خرید در سایت شما و به نوعی بازاریابی ووکامرس فروش شما را افزایش دهند و شما نیز میتوانید به بهانه تشکر از این کاربران مقداری از سود فروش خود را با عنوان بازاریابی ووکامرس برای این کاربران در پنل کاربری آن ها قرار دهید.

افزونه بازاریابی ووکامرس

خود ووکامرس بصورت پیش فرض از این قابلیت پشتیبانی نمیکند و شما باید با استفاده از افزونه بازاریابی وردپرس این قابلیت را به فروشگاه سایت خود اضافه بکنید. افزونه ای هم که معرفی شده است کاملا استاندارد وبهینه میباشد و با قالب وردپرس سایت شما سازگاری کامل خواهد داشت و همچنین بدلیل کدنویسی استاندارد بر روی پنل پیشخوان سایت شما تاثیر سرعت و… را نخواهد داشت.

افزونه بازاریابی YITH WooCommerce Affiliates

این افزونه در 2 نسخه رایگان و تجاری ارائه شده است که نسخه رایگان و تجاری آن یکسری قابلیت های مشتری با هم دارند و در برخی موارد و گزینه ها با همدیگر متفاوت هستند. نسخه پریمیوم یا حرفه ای این افزونه امکانات وقابلیت های بیشتری برای شما ارائه میکند که در صورتی که نیاز به این موارد را دارید میتوانید از سایت ارائه دهنده این افزونه خریداری بکنید.

 

برخی از امکانات و قابلیت های افزونه که در نسخه رایگان وجود دارد:

 • زمانی که یک کاربر از فروشگاه شما بازدید میکند در صورتی که این کاربر توسط یک بازاریاب به سایت شما ارجاع داده شود بصورت خودکار بعد از پرداخت مبلغ سفارش، هزینه کمیسیون بازارابی ووکامرس نیز مشخص میشود.
 • در این افزونه بازاریابی ووکامرس هر بازاریاب برای خود یک id مشخص دارد که هر کاربری که با آن id به سایت مراجعه بکند بدلیل اینکه در کوکی های مرورگر اون اطلاعات ذخیره میشود اگر بعد از مدتی دیگر نیز خرید خود را انجام دهد باز هم هزینه بازاریاب محاسبه خواهد شد.
 • شما میتوانید هزینه کمیسویون بازاریابی را فقط برای کاربرانی که در سایت شما ثبت نام کرده اند و قابلیت بازاریابی ووکامرس را فعال کرده اند روشن بکنید در غیر اینصورت برای کاربران کار نمیکند.
 • شما میتوانید برای هر کاربری که در سایت شما ثبت نام کرده است یک آدرس مستقیم بازاریابی ارائه بکنید.
 • میتوانید با استفاده از شورت کد وردپرس قابلیت بازاریابی را در سایت خود فعال کنید اما صرفا بعد از ثبت نام در سایت
 • امکان مشخص کردن کمیسیون عمومی یا اینکه برای هر سفارش کمیسیون متفاوتی وجود داشته باشد.
 • وضعیت کمیسیون ها بصورت خودکار در هر سفارش و وضعیت سفارش تغییر میکند و بروز میشود.
 • افزونه بصورت خودکار همه کاربران سایت و بازاریابی ها را کنترل میکند.
 • سازگاری با قالب وردپرس سایت
 • امکان دسترسی به وضعیت سفارش ها و کمیسیون ها برای بازار یاب ها
 • امکان ساختن کد بازاریابی جدید از طریق پیشخوان سایت
 • محاصبه نرخ دقیق درآمد ها و سود سایت

برای دانلود و نصب کردن این افزونه از لینک های زیر میتوانید استفاده بکنید:

[button color=”green2″ link=”https://wordpress.org/plugins/yith-woocommerce-affiliates/” rel=”nofollow” align=”right” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]مشاهده افزونه در مخزن وردپرس[/button][button color=”green2″ link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/yith-woocommerce-affiliates.1.2.1.zip” rel=”nofollow” align=”left” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]دانلود افزونه از مخزن وردپرس[/button]

بعد از نصب وفعالسازی افزونه، شما میتوانید در منوی سمت راست پیشخوان وردپرس سایت خود گزینه ای جدید به نام YITH WooCommerce Affiliates را مشاهده بکنید که مربوط به همین افزونه بازاریابی ووکامرس میباشد و شما میتوانید تنظیمات خود را در آن اعمال بکنید.

این افزونه چون با استفاده از شورت کد ها کار میکند بخاطر همین شما میتوانید یک برگه جدید در سایت خود به نام بازاریابی درست بکنید و شورت کد افزونه را در آن قرار دهید تا یک صفحه همانند زیر داشته باشید:

افزونه بازاریابی ووکامرس

افزونه بازاریابی ووکامرس

همچنین همه کاربران سایت شما میتوانند وضعیت همه کاربرانی که از طریق لینک ها به سایت شما ارجاع داده اند را مشاهده بکنند. برای اینکار یک برگه به نام کمیسیون در سایت شما اضافه خواهد شد و کاربران در این قسمت میتوانند وضعیت همه کاربران را مشاهده بکنند نمونه این برگه کمیسیون را در زیر میتوانید مشاهده بکنید:

وضعیت بازاریابی

وضعیت بازاریابی ووکامرس

با توجه به امکاناتی که در این افزونه بازاریابی ووکامرس وجود دارد شما میتوانید همه نیاز های خود را با آن رفع بکنید. همچنین استایل و طرح اصلی این افزونه در سایت شما وابسته به قالب وردپرس سایت شما ممکن است که تغییر بکند..

با تشکر از همراهی شما با این مقاله آموزش وردپرس در صورتی که سوال یا مشکلی دارید در بخش نظرات مطرح بکنید تا راهنمایی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *