آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

نمایش تعداد فروش محصول در ووکامرس

آموزش نمایش تعداد فروش محصول در ووکامرس

برخی از سایت ها که فروش محدودی دارند نیاز به نمایش تعداد فروش محصول در ووکامرس دارند بخاطر همین برخی از افزونه هایی برای اینکار استفاده میکنند اما امروز با استفاده از قطعه کدی که باید در پوشه قالب وردپرس سایت قرار داده شود شما میتوانید براحتی این قابلیت را به سایت خود اضافه بکنید فقط در چند ثانیه بدون استفاده کردن از هیچ افزونه ای و کاهش سرعت لود شدن سایت و مشکل ناسازگاری این قابلیت را به سایت خود اضافه بکنید.

مزایای نمایش تعداد فروش محصول در ووکامرس

بعضی از سایت ها که محصولات محدودی دارند یا محصولات خود را برای فروش محدود قرار داده اند مثلا گفته اند که فقط برای 5 مشتری اول ، نیاز به یک قابلیت برای شمارش تعداد فروش سایت دارند. همچنین یکی از روش ها برای افزایش فروش یک محصول نمایش محبوب ترین ها میباشد با این حال شما زمانی میتوانید میزان محصوبیت یک محصول را به بازدید کننده ثابت بکنید که تعداد فروش آن محصول را در سایت خود قرار دهید و کاربران سایت شما بتوانند با توجه به تعداد فروش بالای محصول، نسبت به خرید این محصول اقدام بکنند.

آموزش نمایش تعداد فروش محصول در ووکامرس

این کار بسیار ساده میباشد. با استفاده از چند خط کدی که در زیر قرار داده شده است و قرار دادن آن کد ها در قالب وردپرس سایت شما هم میتوانید تعداد فروش محصول را در سایت نمایش دهید همچنین این کد به گونه ای مباشد که فرقی نمیکند یک محصول مجازی باشد ، یا محصول دانلود یا یک محصول فیزیکی (چون هر فروشگاه ووکامرس امکان فروش این 3 نوع محصول را دارد) به هر حال تعداد فروش محصولات در صفحه توضیحات کامل تر نمایش داده میشود.

برای شروع کار شما باید فایل functions.php وردپرس خود قرار دهید. شاید برای شما سوال باشد که functions.php کجاست؟ که میتوانید بر روی متن کلیک بکنید تا آدرس دقیق و نحوه ویرایش کردن این فایل را متوجه شوید. اما بصورت کلی برای اینکار شما باید به مسیر: public_html/wp-content/themes/webmaster98 بروید که در این مثال منظور از webmaster98 اسم قالب وردپرس فعال در سایت شما میباشد. زمانی که به این پوشه رفتید یک فایل را میتوانید مشاهده بکنید با اسم functions.php که این فایل یک مرجع برای توابع و عملگر های وردپرس میباشد و ما نیز کد مورد نیاز خود را در این فایل قرار میدهیم.

بعد از اینکه فایل functions.php وردپرس  را برای ویرایش کردن باز کردید کد زیر را در انتهای آن قرار دهید:

add_action( 'woocommerce_single_product_summary', 'wc_product_sold_count', 11 );
function wc_product_sold_count() {
global $product;
$units_sold = get_post_meta( $product->id, 'total_sales', true );
echo '<p>' . sprintf( __( 'تعداد محصول فروخته شده: %s', 'woocommerce' ), $units_sold ) . '</p>';
}

در کد بالا مشخص میشود که در کنار توضیحات خلاصه محصول در ووکامرس و هنگام مشاهده محصول یک متن نمایش داده میشود با عنوان تعداد محصول فروخته شده: 15  که در این مثال عدد 15 تعداد فروش های آن پروژه میباشد و در سایت شما ممکن است که متفاوت باشد.

همچنین اگر برای اینکار نیاز به افزونه دارید و نمیخواهید از کد بالا استفاده بکنید از افزونه زیر میتوانید استفاده بکنید:

افزونه نمایش تعداد فروش محصول در ووکامرس

[button color=”green2″ link=”https://wordpress.org/plugins/product-sold-count/” rel=”nofollow” align=”right” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]مشاهده افزونه در مخزن وردپرس[/button][button color=”green2″ link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/product-sold-count.zip” rel=”nofollow” align=”left” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]دانلود افزونه از مخزن وردپرس[/button]

افزونه بالا نیز بسیار استاندارد و اصولی میباشد با قالب وردپرس سایت شما نیز مشکل ناسازگاری نخواهد داشت.

با تشکر از همراهی شما در این مقاله آموزش وردپرس در صورتی که سوال یا مشکلی دارید در بخش نظرات مطح بکنید تا راهنمایی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *