آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

انتقال و ریدایرکت کردن کاربران پس از ثبت نام و ورود به وردپرس

انتقال و ریدایرکت کردن کاربران پس از ثبت نام و ورود به وردپرس

ممکن است شما در سایت وردپرسی خود اجازه ثبت نام به کاربران را بدهید، همچنین گاهی دوست دارید که تغییراتی را در روند ثبت نام آنها ایجاد نمایید. به عنوان مثال یکی از امکاناتی که مدیران وبسایت ها مایلند به سایت خود اضافه نمایند، انتقال یا ریدایرکت کردن کاربران به صفحه ای دیگر در هنگام ثبت نام براساس سطح کاربری آنان می باشد؛ گاهی میخواهید آنها را به یک صفحه خوشامدگویی هدایت کنید و یا همه کاربران را از قرعه کشی که برگزار کردید، باخبر سازید و یا اینکه همه نویسندکان را از بخش جدیدی که برای آنها در نظر گرفتید، مطلع سازید. در این حالت می توانید از خاصیت ریدایرکت (Redirect) کردن کاربران در وردپرس بهره ببرید. در این بخش از آموزش وردپرس همراه تیم وبمستر 98 باشید تا با نحوه انتقال و ریدایرکت کردن کاربران پس از ثبت نام و ورود به وردپرس آشنا شوید.

ریدایرکت کردن کاربران به چه معنی است و چگونه صورت می گیرد؟

انتقال و ریدایرکت کردن کاربران پس از ثبت نام و ورود به وردپرس

ریدایرکت (Redirect) کردن به معنای تغییر مسیر و انتقال کاربران و بازدیدکنندگان به صفحه ای دیگر و یا سایتی جدید است؛ به عبارت دیگر وقتی کاربر یا نرم افزاری وارد آدرسی که ما نمیخواهیم، می شود، آن کاربر یا نرم افزار را به آدرس دیگری منتقل می کنیم. گاهی به دلایل مختلفی میخواهیم که این انتقال پس از ثبت نام کاربران در سایت انجام شود. این کار را می توان با بهره گیری از افزونه و یا بدون آن انجام داد. به عنوان مثال این امکان را می توانید به کمک نصب افزونه Peter’s Login Redirect به سایت خود اضافه نمایید. پس از نصب این افزونه منوی جدید Login/Logout Redirects به قسمت تنظیمات قالب وردپرس شما افزوده خواهد شد که از آن می توانید برای ریدایرکت کردن کردن کاربران خود بهره ببرید. اما گاهی شما نمی خواهید این کار را نصب افزونه ها انجام دهید. در این حالت می توانید به وسیله افزودن کدهایی که در ادامه برای شما آورده شده است، از این ویژگی بهره ببرید.اما توجه کنید که قبل از انجام هرگونه ویرایشی، یک نسخه پشتیبان از این فایل ذخیره نمایید تا اگر مشکلی در روند انجام آن به وجود آمد، بتوانید فایل ذخیره شده را جایگزین آن بکنید. ما در این بخش از آموزش وردپرس نحوه ریدایرکت کاربران را به روش دوم توضیح خواهیم داد، تا انتها همراه وبمستر 98 باشید.

انتقال و ریدایرکت کردن کاربران پس از ثبت نام و ورود به وردپرس

برای اینکه بتوانید کاربران خود را پس از ثبت نام در سایت به صفحه ای دیگر منتقل کنید، می بایست کد زیر را به انتهای فایل فانکشن functions.php قالب وردپرس خود اضافه و ذخیره کنید. در کد زیر به جای عبارت finished، آدرس صفحه ای که می خواهید کاربران به آن منتقل شوند را قرار دهید.

function wps_registration_redirect(){
return home_url( '/finished/' );
}
add_filter( 'registration_redirect', 'wps_registration_redirect' );

از اینکه در این بخش از آموزش وردپرس نیز همراه ما بودید، کمال تشکر را داریم. امید است که این قسمت از آموزش نیز برای شما مفید واقع شده باشد. در صورتی که سوال یا ابهامی درمورد این پست دارید، می توانید در بخش نظرات بیان کنید، تیم ما در وبمستر 98 در اولین فرصت پاسخ شما را خواهد داد. همچنین اگر به قالب وردپرس نیاز دارید، می توانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *